|
Chow-chow i kaktusy |
| Autor |
Wiadomość |
jol.anta

Imię: Jola
Wiek: 69 Dołączyła: 30 Gru 2012 Posty: 224 Skąd: Grudziądz
|
Wysłany: 2014-06-30, 18:59
|
|
|
No tak, przecież to forum o... tylko, że jakoś się nie składa. Wypada nadrobić zaległości |
_________________ Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił. |
|
|
|
 |
jol.anta

Imię: Jola
Wiek: 69 Dołączyła: 30 Gru 2012 Posty: 224 Skąd: Grudziądz
|
Wysłany: 2014-07-05, 23:12
|
|
|
Jeżeli ktoś czytając tę relację pokręci "znaczące kółka " na czole , wcale mnie to nie zdziwi... bo żeby zobaczyć to ,co Wam relacjonuję , musiałam przyjechać do domu / na jedną noc / z miejscowości odległej o ok 100 km
Chodzi oczywiście o kolejnego kaktusa - Selenicereus grandiflora... Ponad 5 lat temu od niemieckiego kaktusiarza zdobyłam ok 20 cm długości sadzonkę . Rosło to sobie, nieszczególnie piękne aż w tym roku pojawił się zawiązek pąka:
czerwiec 14 067.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 203,36 KB |
054.JPG oczywiscie to jeszcze nie powód do radości, ponieważ jest to roślina kapryśna i potrafi zrzucić pączki bez wyraźnej przyczyny. Ale ten sobie rósł i razem z nim rosła nadzieja |
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 73,79 KB |
003.JPG niestety tak się złożyło, że podczas tegorocznych wakacji będę gościem w domu i stracę wiele kaktusowych i rybkowych atrakcji. Jednak tak sobie wykalkulowałam, że ciepłe noce mogą przypaść do gustu mojej królowej i jeśli nie teraz to kied |
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 112,3 KB |
027.JPG już było wiadomo, że dzisiejsza noc należy do niej... zaczęło się ok godz 20 |
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 115,29 KB |
029.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 173,49 KB |
039.JPG godz. 21 |
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 95,72 KB |
041.JPG i godz 23, ciekawe czy stać ją na coś więcej ? |
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 135,98 KB |
|
_________________ Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił. |
| Ostatnio zmieniony przez jol.anta 2014-07-06, 15:21, w całości zmieniany 4 razy |
|
|
|
 |
toommaszeek
Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy Wiek: 45 Dołączył: 25 Lis 2012 Posty: 1068 Skąd: Aleksandrów Kujawski
|
Wysłany: 2014-07-06, 08:12
|
|
|
W tym momencie stać mnie, tylko na tyle... |
|
|
|
 |
jol.anta

Imię: Jola
Wiek: 69 Dołączyła: 30 Gru 2012 Posty: 224 Skąd: Grudziądz
|
Wysłany: 2014-07-06, 10:35
|
|
|
| toommaszeek napisał/a: | | W tym momencie stać mnie, tylko na tyle... |
Tomku, to baaardzo dużo...miło jest wiedzieć, że jeszcze komuś może się podobać to , co i mnie
Jak można było się spodziewać pierwsze promyki słońca zakończyły występ nocnych aktorów , bo królowa nocy / tak potocznie nazywany jest Selenicereus /miała towarzystwo :
043.JPG zakwitł również po raz pierwszy Pygmaeocereus bieblii |
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 71,8 KB |
045.JPG i Espostoa postanowiła pokazać kolejny kwiat |
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 123,48 KB |
020.JPG o północy było jeszcze tak |
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 135,77 KB |
006.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 6 raz(y) 149,41 KB |
048.JPG a rano już tak ... |
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 128,26 KB |
052.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 128,04 KB |
053.JPG tylko ona wytrwała żeby powitać dzienną zmianę |
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 221,92 KB |
047.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 84,61 KB |
062.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 145,12 KB |
063.JPG miłego dnia !!! |
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 143,24 KB |
|
_________________ Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił. |
|
|
|
 |
alegumis [Usunięty]
|
Wysłany: 2014-07-06, 14:18
|
|
|
| toommaszeek napisał/a: |
W tym momencie stać mnie, tylko na tyle... |
Tomek słabo
|
| Ostatnio zmieniony przez 2014-07-06, 14:22, w całości zmieniany 2 razy |
|
|
|
 |
toommaszeek
Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy Wiek: 45 Dołączył: 25 Lis 2012 Posty: 1068 Skąd: Aleksandrów Kujawski
|
Wysłany: 2014-07-06, 16:34
|
|
|
| alegumis napisał/a: | | toommaszeek napisał/a: |
W tym momencie stać mnie, tylko na tyle... |
Tomek słabo
|
Następnie szczęka mi opadła, i cały czas zbieram zęby z podłogi |
|
|
|
 |
alegumis [Usunięty]
|
Wysłany: 2014-10-10, 17:39
|
|
|
Ogród botaniczny we Wrocławiu z dedykacją dla Joli
80.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 451,55 KB |
81.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 416,93 KB |
82.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 431,61 KB |
83.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 420,63 KB |
84.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 437,02 KB |
85.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 5 raz(y) 415,57 KB |
86.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 7 raz(y) 429,39 KB |
87.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 6 raz(y) 472,09 KB |
88.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 402,65 KB |
89.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 440,5 KB |
90.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 467,3 KB |
|
|
|
|
 |
jol.anta

Imię: Jola
Wiek: 69 Dołączyła: 30 Gru 2012 Posty: 224 Skąd: Grudziądz
|
Wysłany: 2014-10-14, 12:38
|
|
|
| alegumis napisał/a: | | z dedykacją dla Joli |
Bartku, to bardzo miły gest ... Wielkie dzięki, tym bardziej, że tej ekspozycji jeszcze nie miałam okazji poznać. Kiedy widzę te wielkie kamienne koryta to az mi zal , że w kolekcjach bidule tak muszą się gnieść :
Chrudim 2 2014 071.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 218 KB |
Chrudim 2014 015.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 231,42 KB |
Chrudim 2014 037.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 278,2 KB |
Chrudim 2014 038.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 285,19 KB |
Chrudim 2 2014 121 - Kopia.JPG Z drugiej strony , nie wszystkie kaktusy rosną wielkie i gdyby te maleństwa posadzić na "grzędzie" zapewne mało kto by je zauważył |
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 244,65 KB |
kaktusiada 2014 098.JPG w naturze też trzeba się niekiedy natrudzić, żeby je wypatrzeć.../ tu koledzy na jednej z wypraw w naturalne siedliska / |
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 191,69 KB |
Chrudim 2 2014 120.JPG a tak mam je " na wyciągnięcie ręki" i też jest OK ! pozdrawiam |
 |
| Plik ściągnięto 4 raz(y) 170,26 KB |
|
_________________ Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił. |
|
|
|
 |
alegumis [Usunięty]
|
Wysłany: 2014-10-14, 13:30
|
|
|
| jol.anta napisał/a: | | że tej ekspozycji jeszcze nie miałam okazji poznać |
Jola tą ekspozycję jak i cały ogród warto zobaczyć tym bardziej, że jest w nim też część akwarystyczna z roślinami wodnymi przepiękna. Będzie okazja za rok we wrześniu obejrzeć ogród, Wrocław i co najważniejsze spotkać się na zoobotanice ze znajomymi z Forum |
| Ostatnio zmieniony przez 2014-10-14, 13:32, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
 |
adamn


Imię: Adam
Pomógł: 69 razy Wiek: 67 Dołączył: 19 Lis 2012 Posty: 7490 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 2014-10-14, 19:53
|
|
|
A kaktusa da się przytulić
Adam |
_________________ "Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 |
|
|
|
 |
alegumis [Usunięty]
|
Wysłany: 2014-10-15, 10:19
|
|
|
Da się tylko trzeba być fakirem. |
|
|
|
 |
jol.anta

Imię: Jola
Wiek: 69 Dołączyła: 30 Gru 2012 Posty: 224 Skąd: Grudziądz
|
Wysłany: 2014-10-15, 20:25
|
|
|
| adamn napisał/a: | | kaktusa da się przytulić ? |
doświadczeń w tym względzie nie mam, ale jakbym miała spróbować to może któregoś z tych
10274031_456057617865077_3354720469604048997_n.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 40,73 KB |
A asterias.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 86,62 KB |
astrophytum asterias cv HANAZONO.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 2 raz(y) 242,62 KB |
|
_________________ Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił. |
|
|
|
 |
jol.anta

Imię: Jola
Wiek: 69 Dołączyła: 30 Gru 2012 Posty: 224 Skąd: Grudziądz
|
Wysłany: 2015-01-05, 11:43
|
|
|
Z opóżnieniem, ale bardzo szczerze "kaktusowo - choinkowo" na każdy dzień 2015 Roku życzę wszystkiego co najlepsze:
Niech Wam się spełnią świąteczne życzenia,
te łatwe i trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią wszystkie one krok po kroku...
styczeń 034 - Kopia.JPG Lophocereus schottii forma monstuosa |
 |
| Plik ściągnięto 3 raz(y) 70,38 KB |
|
_________________ Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił. |
|
|
|
 |
alegumis [Usunięty]
|
Wysłany: 2015-01-05, 14:11
|
|
|
| Dzięki Jolu za życzenia i pokazanie nam tej rozumiem kaktusowej choinki. Wiedziałem, że jeszcze nie raz nas zaskoczysz. |
|
|
|
 |
adamn


Imię: Adam
Pomógł: 69 razy Wiek: 67 Dołączył: 19 Lis 2012 Posty: 7490 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 2015-01-06, 18:23
|
|
|
Ty Jolka to dobry rocznik jesteś i wiesz jak z tego korzystać
Adam |
_________________ "Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 |
|
|
|
 |
|
|
 |
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Wersja do druku
|
|
| |
 |
DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach |
 |
|
| Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15 |
|
|