DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Chow-chow i kaktusy
Autor Wiadomość
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 69
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 224
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2014-06-30, 18:59   

No tak, przecież to forum o... tylko, że jakoś się nie składa. Wypada nadrobić zaległości :oops:
_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 69
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 224
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2014-07-05, 23:12   

Jeżeli ktoś czytając tę relację pokręci "znaczące kółka " na czole , wcale mnie to nie zdziwi... :mrgreen: bo żeby zobaczyć to ,co Wam relacjonuję , musiałam przyjechać do domu / na jedną noc / z miejscowości odległej o ok 100 km :roll:
Chodzi oczywiście o kolejnego kaktusa - Selenicereus grandiflora... Ponad 5 lat temu od niemieckiego kaktusiarza zdobyłam ok 20 cm długości sadzonkę . Rosło to sobie, nieszczególnie piękne aż w tym roku pojawił się zawiązek pąka:

czerwiec 14 067.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 203,36 KB

054.JPG
oczywiscie to jeszcze nie powód do radości, ponieważ jest to roślina kapryśna i potrafi zrzucić pączki bez wyraźnej przyczyny. Ale ten sobie rósł i razem z nim rosła nadzieja
Plik ściągnięto 2 raz(y) 73,79 KB

003.JPG
niestety tak się złożyło, że podczas tegorocznych wakacji będę gościem w domu i stracę wiele kaktusowych i rybkowych atrakcji. Jednak tak sobie wykalkulowałam, że ciepłe noce mogą przypaść do gustu mojej królowej i jeśli nie teraz to kied
Plik ściągnięto 2 raz(y) 112,3 KB

027.JPG
już było wiadomo, że dzisiejsza noc należy do niej... zaczęło się ok godz 20
Plik ściągnięto 2 raz(y) 115,29 KB

029.JPG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 173,49 KB

039.JPG
godz. 21
Plik ściągnięto 3 raz(y) 95,72 KB

041.JPG
i godz 23, ciekawe czy stać ją na coś więcej ?
Plik ściągnięto 3 raz(y) 135,98 KB

_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
Ostatnio zmieniony przez jol.anta 2014-07-06, 15:21, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 45
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1068
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-07-06, 08:12   

:shock:
W tym momencie stać mnie, tylko na tyle...
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 69
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 224
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2014-07-06, 10:35   

toommaszeek napisał/a:
W tym momencie stać mnie, tylko na tyle...

Tomku, to baaardzo dużo...miło jest wiedzieć, że jeszcze komuś może się podobać to , co i mnie :-D
Jak można było się spodziewać pierwsze promyki słońca zakończyły występ nocnych aktorów , bo królowa nocy / tak potocznie nazywany jest Selenicereus /miała towarzystwo :

043.JPG
zakwitł również po raz pierwszy Pygmaeocereus bieblii
Plik ściągnięto 2 raz(y) 71,8 KB

045.JPG
i Espostoa postanowiła pokazać kolejny kwiat
Plik ściągnięto 2 raz(y) 123,48 KB

020.JPG
o północy było jeszcze tak
Plik ściągnięto 2 raz(y) 135,77 KB

006.JPG
Plik ściągnięto 6 raz(y) 149,41 KB

048.JPG
a rano już tak ...
Plik ściągnięto 2 raz(y) 128,26 KB

052.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 128,04 KB

053.JPG
tylko ona wytrwała żeby powitać dzienną zmianę
Plik ściągnięto 2 raz(y) 221,92 KB

047.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 84,61 KB

062.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 145,12 KB

063.JPG
miłego dnia !!!
Plik ściągnięto 2 raz(y) 143,24 KB

_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-06, 14:18   

toommaszeek napisał/a:
:shock:
W tym momencie stać mnie, tylko na tyle...

Tomek słabo :-P
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ostatnio zmieniony przez 2014-07-06, 14:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 45
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1068
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-07-06, 16:34   

alegumis napisał/a:
toommaszeek napisał/a:
:shock:
W tym momencie stać mnie, tylko na tyle...

Tomek słabo :-P
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
;-)
Następnie szczęka mi opadła, i cały czas zbieram zęby z podłogi :mrgreen:
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-10, 17:39   

Ogród botaniczny we Wrocławiu z dedykacją dla Joli

80.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 451,55 KB

81.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 416,93 KB

82.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 431,61 KB

83.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 420,63 KB

84.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 437,02 KB

85.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 415,57 KB

86.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 429,39 KB

87.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 472,09 KB

88.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 402,65 KB

89.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 440,5 KB

90.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 467,3 KB

 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 69
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 224
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2014-10-14, 12:38   

alegumis napisał/a:
z dedykacją dla Joli

Bartku, to bardzo miły gest ... Wielkie dzięki, tym bardziej, że tej ekspozycji jeszcze nie miałam okazji poznać. Kiedy widzę te wielkie kamienne koryta to az mi zal , że w kolekcjach bidule tak muszą się gnieść :

Chrudim 2 2014 071.JPG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 218 KB

Chrudim 2014 015.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 231,42 KB

Chrudim 2014 037.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 278,2 KB

Chrudim 2014 038.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 285,19 KB

Chrudim 2 2014 121 - Kopia.JPG
Z drugiej strony , nie wszystkie kaktusy rosną wielkie i gdyby te maleństwa posadzić na "grzędzie" zapewne mało kto by je zauważył
Plik ściągnięto 3 raz(y) 244,65 KB

kaktusiada 2014 098.JPG
w naturze też trzeba się niekiedy natrudzić, żeby je wypatrzeć.../ tu koledzy na jednej z wypraw w naturalne siedliska /
Plik ściągnięto 4 raz(y) 191,69 KB

Chrudim 2 2014 120.JPG
a tak mam je " na wyciągnięcie ręki" i też jest OK !
pozdrawiam
Plik ściągnięto 4 raz(y) 170,26 KB

_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-14, 13:30   

jol.anta napisał/a:
że tej ekspozycji jeszcze nie miałam okazji poznać

Jola tą ekspozycję jak i cały ogród warto zobaczyć tym bardziej, że jest w nim też część akwarystyczna z roślinami wodnymi przepiękna. Będzie okazja za rok we wrześniu obejrzeć ogród, Wrocław i co najważniejsze spotkać się na zoobotanice ze znajomymi z Forum :-)
Ostatnio zmieniony przez 2014-10-14, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 69 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7490
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-14, 19:53   

A kaktusa da się przytulić :?:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-15, 10:19   

Da się tylko trzeba być fakirem. :-P :mrgreen:
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 69
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 224
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2014-10-15, 20:25   

adamn napisał/a:
kaktusa da się przytulić ?

doświadczeń w tym względzie nie mam, ale jakbym miała spróbować to może któregoś z tych :?: :mrgreen:

10274031_456057617865077_3354720469604048997_n.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 40,73 KB

A asterias.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 86,62 KB

astrophytum asterias cv HANAZONO.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 242,62 KB

_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 69
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 224
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2015-01-05, 11:43   

Z opóżnieniem, ale bardzo szczerze "kaktusowo - choinkowo" na każdy dzień 2015 Roku życzę wszystkiego co najlepsze:
Niech Wam się spełnią świąteczne życzenia,
te łatwe i trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią wszystkie one krok po kroku...

styczeń 034 - Kopia.JPG
Lophocereus schottii forma monstuosa
Plik ściągnięto 3 raz(y) 70,38 KB

_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-05, 14:11   

Dzięki Jolu za życzenia i pokazanie nam tej rozumiem kaktusowej choinki. Wiedziałem, że jeszcze nie raz nas zaskoczysz.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 69 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7490
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-06, 18:23   

Ty Jolka to dobry rocznik jesteś i wiesz jak z tego korzystać ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14