DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Technika łowienia uklei
Autor Wiadomość
bibel7 


Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 252
Skąd: Luboń
Wysłany: 2013-04-19, 13:02   Technika łowienia uklei

Pierwszy element to wędka,tu rzecz gustu i finansów.
Kolejny element to zestaw, a w nim dwa najważniejsze elementy to spławik i haczyk. W mojej kasecie z zestawami uklejowymi znajdują się dwa rodzaje spławików, o bardzo podobnym, wydłużonym, wrzecionowatym kształcie. Są to spławiki Ignesti Fiesole oraz Jaxon SD-CTF. Spławiki te doskonale wskazują branie, a jednocześnie nie plączą się podczas rzutów.

W końcu haczyk. Podstawową cechą dobrego haczyka uklejowego jest długi trzonek. To właśnie ten element odpowiedzialny jest za szybkie wyhaczanie ryb i zbrojenie robaków, które na haczyk zakładamy.
Wąski łuk kolankowy typu crystal to kolejna cecha, którą powinien spełniać haczyk uklejowy.

W końcu stoper, czyli kuleczka żywicy na węźle. Ten element zpobiega zsuwaniu się przynęty na żyłkę. Precyzyjnie wykonany, bardzo pomaga podczas łowienia, zwłaszcza bardzo szybkiego.

Drugi element szybkościowego łowienia uklei to właściwa organizacja stanowiska, z właściwym rozmieszczeniem poszczególnych jego elementów. W zasadzie po lewej stronie powinny znajdować się robaki i zanęta, z przodu, przed nogami siatka, a z prawej zapasowe wędki.

Bardzo ważną rzeczą jest, by cały czas trzymać wędkę w prawej ręce, nawet podczas odhaczania ryby, czy zmiany robaka. Niedopuszczalne jest trzymanie kija pod pachą, lub między nogami.


W końcu zanęta. Zanęta uklejowa znacznie różni się od innych zanęt , ze względu na specyfikę żerowania tych ryb. Zaneta uklejowa powinna pracować w toni, raczaj bliżej powierzchni, niż dna.

Regulacji głębokości pracy zanęty dokonuje się za pomocą dodatku gliny rozpraszającej, którą dodajemy do suchej mieszanki zanętowej. 5% gliny obniża pracę zanęty o około 0,5m, choć zależy to jeszcze od kilku innych czynników.

Specyficzna jest również konsystencja zanęty. Najpopularniejsza jest papka, czyli mieszanka z dużą ilością wody, stosowana tam, gdzie woda płynie, choć również na wodach stojących, gdzie używa się także zanęty suchej i bardzo lekkiej, która długo unosi się na wodzie.
_________________
Pozdrawiam Paweł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9