DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
szyby nakrywowe nad akwarium
Autor Wiadomość
iner 

Imię: paweł
Wiek: 61
Dołączył: 18 Lut 2013
Posty: 9
Skąd: GNIEZNO
Wysłany: 2017-02-03, 20:03   szyby nakrywowe nad akwarium

Powiedzcie czy nad swoimi zbiornikami macie szyby nakrywowe.Posiadam pokrywę aluminiową i listwy LED z kloszami i woda ,,buszuje' po całej pokrywie,po ledach ścieka i z czasem cała jest zielona od glona.Dzieje się tak ,z powodu deszczownicy, która niestety chlapie.Chciałbym odizolować parowanie od led-ów i oczekuję ,że powiecie , jak u Was rozwiązaliście ten problem ?
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-02-03, 20:40   

Ja mam swoje ledy umieszczone w rurze plexi umieszczone są pod pokrywą i woda im nie straszna , możesz kupi na allegro bez problemu i nie trzeba żadnej szyby nakrywowej.
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
Ostatnio zmieniony przez witek112 2017-02-03, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
iner 

Imię: paweł
Wiek: 61
Dołączył: 18 Lut 2013
Posty: 9
Skąd: GNIEZNO
Wysłany: 2017-02-03, 21:26   

Czy rura z plexi nie pochłania części promieniowania? Pomysł z rurą wydaje się być lepszym rozwiązaniem od nakrywania akwarium.
 
 
iner 

Imię: paweł
Wiek: 61
Dołączył: 18 Lut 2013
Posty: 9
Skąd: GNIEZNO
Wysłany: 2017-02-03, 21:30   

Czy rura z plexi nie pochłania części promieniowania? Pomysł z rurą wydaje się być lepszym rozwiązaniem od nakrywania akwarium.Tylko czy wytrzyma taką temperaturę jaką dają diody?
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-02-03, 21:33   

Moje mają po 24w i jakoś wszystko działa i rośliny rosną
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
Ostatnio zmieniony przez witek112 2017-02-03, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-02-04, 10:58   

Popieram Wojtka też mam takie 24w ledy od Andrew w rurze PCV wklejone na silikon tak podpowiedział Andrzej a on jak zdążyłem zauważyć zna się na tym i jak powiada Wojtek woda ledom teraz nie jest straszna a wszystko pod aluminiową według mnie niezbyt udaną pokrywą firmy no tu zmilcze nazwę bo po co ją jeszcze reklamować
co do deszczowni to po prostu zanurz ją pod powierzchnię wody i po ptokach przestanie chlapać hałasować a swoje i tak zrobi mieszając wodę
na allegro rurę załatwisz bez kłopotu i w ekspresowym terminie mnie przysłali następnego dnia jak by co to gdzieś chyba mam jeszcze adres od kogo
_________________
Duduś
 
 
iner 

Imię: paweł
Wiek: 61
Dołączył: 18 Lut 2013
Posty: 9
Skąd: GNIEZNO
Wysłany: 2017-02-04, 20:26   

Pomysł niezły,tylko że koszt rury z plexi ,a koszt szyb to duża różnica. Po ok. pół roku 2 belki led mi ,,padły', konieczna była wymiana 3 diod,przy braku szczelnej obudowy z plexi problem był,ale mniejszy.Łatwiejszy dostęp.Myślę , że warto się też zastanowić nad wykorzystaniem szklanych rur po świetlówkach. Nie pamiętam ,ale wydaje mi się ,że plexi pochłania promienie uv.Po kilku latach użytkowania T5 przejście na ledy to i tak bardzo dobry pomysł.
W trakcie wymiany pokrywy [obie samoróby] przez okres kilku dni akwarium było bez przykrycia. Po wejściu do domu wilgoć była po prostu wszechobecna. Jestem ciekawy, jak radzą sobie akwaryści którzy mają zbiorniki typu otwartego?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11