DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy dobrze karmię
Autor Wiadomość
kolmra 

Imię: Mariusz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Łomża
Wysłany: 2016-11-05, 12:46   

Witam wszystkich nie wiem czy to dobry dział jestem tu nowy jak widać po ilości postów :P.
Mam kilka pytań z paletkami moja przygoda się dopiero zaczyna
Kopiłem jak myślę zdrowe rybki mam je dopiero tydzień wiec nie jestem pewien ale wcinają jak oszalałe nie wiem czy karmię dobrze na razie karmię 2 razy granulatem tym co karmił hodowca od którego je kupiłem a raz dziennie na razie gotowym sercem zakupionym w zoologu (we wtorek będę robił własnego mixa).
Rybki mają od 7 do 9 cm, no i tu moje pytanie czy karmić je dalej tak jak do tej pory czy częściej i więcej serca.

Za wszelkie gafy przepraszam
_________________
240l

Pigeon red 6 szt
prystelka 8 szt
kiryski Pigmejki 4 szt
 
 
Ryszard Ff 

Imię: Ryszard
Wiek: 59
Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 20
Skąd: Frankfurt Oder
Wysłany: 2016-11-05, 12:56   

Ja jak mialem paletki wyznawalem jedna zasade , ze nigdy nie karmilem ryb granulatem wieczorem. Robilem dla swoich pupili 2 rodzaje miksow: jeden na bazie serca wolowego , a drugi bez serca na bazie ryby morskiej. Karmilem jak najczesciej malymi porcjami , aby zjadly podane zarelko w ciagu kilku minut.
_________________
Pozdrawiam :)
 
 
kolmra 

Imię: Mariusz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Łomża
Wysłany: 2016-11-05, 12:59   

Aha więc od dzisiaj zmieniam zasady żywieniowe 1 raz granulat (wcinają go jak małpki kit ) a 2 razy serducho ( od wtorku własny mix) :) czyli lepiej karmić częściej a po mniej ? Przy apisto które do tej pory miałem karmiłem 3 razy dziennie 2 razy suchym raz mięskiem albo szklarką.
_________________
240l

Pigeon red 6 szt
prystelka 8 szt
kiryski Pigmejki 4 szt
 
 
Ryszard Ff 

Imię: Ryszard
Wiek: 59
Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 20
Skąd: Frankfurt Oder
Wysłany: 2016-11-05, 13:06   

Jak masz tylko taka mozliwosc to nawet i 6 razy dziennie , ale w porcjach na kilka minut :) Ja osobiscie unikalem granulatu i platkow , dawalem jedynie wtedy jak mi zabraklo innego pokarmu.
_________________
Pozdrawiam :)
 
 
kolmra 

Imię: Mariusz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Łomża
Wysłany: 2016-11-05, 13:11   

I ostatnie pytanie bo to chyba trochę od wątku posta odbiegłem.

Co jeszcze mogę im podawać oprócz mixa i tego granulatu którym je raczę ?
_________________
240l

Pigeon red 6 szt
prystelka 8 szt
kiryski Pigmejki 4 szt
 
 
Ryszard Ff 

Imię: Ryszard
Wiek: 59
Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 20
Skąd: Frankfurt Oder
Wysłany: 2016-11-05, 13:18   

Mozna rowniez podawac mrozonki , ale kupowane z pewnego zrodla.
_________________
Pozdrawiam :)
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2016-11-05, 17:47   

Na początku karm jak najwięcej i sprzątaj a ładnie ci porosną , czekam na zdjęcia .
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
kolmra 

Imię: Mariusz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Łomża
Wysłany: 2016-11-05, 20:02   

Jak na razie są nie wielkie kupiłem je od chodowcy. Wodę mam kranowke. W akwarium są rośliny choć nie wiele jak dla mnie bo ja preferuje akwaria z zielskiem ;-) korzeniami itp. Pod żwirem jest ziemia kwiatowa, dzięki niej pH spadło z prawie 8 do 7.2 7.4 obecnie nie ma większych wahań a pH mierze co dziennie o ruznych porach (o ile testy zoolka nie przeklamuja ).

Dziwi mnie tylko jedno ze jak daje im granulat to jedzą go jak wściekłe (dodam że to starter dla pstrąga ) a jak daje im serducho gotowa ze sklepu to tak średnio na niego reagują?
_________________
240l

Pigeon red 6 szt
prystelka 8 szt
kiryski Pigmejki 4 szt
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-11-05, 20:10   

Może byś założył w galerii swój wątek z wypełnionym szablonem i zdjęciami/filmami. Jak pomieszales dyskowce z inną obsadą i roślinami bez sprawdzenia ich pod mikroskopem i odkazania akwarium/leczeniem to możesz liczyć się z kłopotami, najlepszy mix to własnej roboty, karmienie do oporu i czystość w zbiorniku, duże podmiany ale w akwarium z roślinami to może być trudno
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2016-11-05, 22:00   

kolmra napisał/a:
Pod żwirem jest ziemia kwiatowa, dzięki niej pH spadło z prawie 8 do 7.2 7.4 obecnie nie ma większych wahań a pH mierze co dziennie o ruznych porach (o ile testy zoolka nie przeklamuja ).



żebyś nie narzekał za jakiś czas.
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-11-05, 22:21   

Wojtek takim ludzia nie warto tłumaczyć nic bo i tak nie zrozumieją niestety taka smutna prawda. Kupi ci taki palety i zaś beczy jak baba . Hodowca mu powiedział to i tamto , a ku.... nie powiedział mu w jakich warunkach mają żyć palet co jeść itd itp . A delikwentowi nawet nie chce się poczytać o tych rybach tylko wali od razu na forum i miljon pytań . Ryby na kranowicie i gratulacje rosną hahahhahahaahahahhahahahahahahahahahahahahahahaahhahahahaha .............czekaj ................hahahahaah
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Ryszard Ff 

Imię: Ryszard
Wiek: 59
Dołączył: 23 Sty 2016
Posty: 20
Skąd: Frankfurt Oder
Wysłany: 2016-11-05, 22:36   

Nie przesadzajmy , kazdy kiedys z nas zaczynal i mial mnostwo pytan :) Ja dawalem mielone serce surowe mielilem go razem z innymi komponentami . Wszystko znajdziesz na forum , czytaj , czytaj i jeszcze raz czytaj , jak nie znajdziesz na jakies pytanie odpowiedzi to pytaj :)
_________________
Pozdrawiam :)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-06, 07:00   

Chyba lepiej pytać nawet o głupoty niż raz dać d.. i uważać, że się wie bo coś się gdzieś nie do końca przeczytało. Chyba po to jest to FORUM bo kto pyta nie błądzi :mrgreen: A co do wody kranówki to o ile wiem moje siedzą małe na kranówce i nic z wodą nie robię to chyba można nie? Ba nawet RO nie mam bo po co.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2016-11-06, 07:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-11-06, 07:20   

Spoko spoko to tylko ja nie wyraźnie pisze :mrgreen:
Ps . Czytasz czasami ws,ystkie posty ?
Ps2 . Takie jest moje zdanie nikt nie musi się z nim zgadzać
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2016-11-06, 07:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kolmra 

Imię: Mariusz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Łomża
Wysłany: 2016-11-06, 08:57   

Powiem tak paletki po 2 tygodniach jedzą wszystkie nie zauwarzylem żeby choć z jedną było coś nie tak. Pływają w statku tylko podczas karmienia się rozplywaja.
Dzisiaj mierzylem pH jest 7.2. Reszta obsady to spokojne i plochliwe ryby, nie odzywają się do paletek.

Wiem ze się nie wystrzegać błędów ale na pogardę myślę że nie zasługuje i wyśmiewanie jak wyżej, każdy z was kiedyś zaczynał i nie wierzę że nie popełniał żadnych błędów.
Po drugie paletki w naturalnym środowisku nie mają szklanego podłoża
Co do roślin każda roślinę u której zaowarzylem gniecie liści wyrzucam.
Co do wody podmiany robotę 2 razy w tygodniu (nie stety z odstalej kranowki) po 10% do 15%
_________________
240l

Pigeon red 6 szt
prystelka 8 szt
kiryski Pigmejki 4 szt
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10