DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy dobrze karmię
Autor Wiadomość
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-11-06, 13:19   

kolmra napisał/a:
Powiem tak paletki po 2 tygodniach jedzą wszystkie nie zauwarzylem żeby choć z jedną było coś nie tak. Pływają w statku tylko podczas karmienia się rozplywaja.
Dzisiaj mierzylem pH jest 7.2. Reszta obsady to spokojne i plochliwe ryby, nie odzywają się do paletek.

Wiem ze się nie wystrzegać błędów ale na pogardę myślę że nie zasługuje i wyśmiewanie jak wyżej, każdy z was kiedyś zaczynał i nie wierzę że nie popełniał żadnych błędów.
Po drugie paletki w naturalnym środowisku nie mają szklanego podłoża
Co do roślin każda roślinę u której zaowarzylem gniecie liści wyrzucam.
Co do wody podmiany robotę 2 razy w tygodniu (nie stety z odstalej kranowki) po 10% do 15%
_________________



Mariusz odnosząc się do tego coś napisał to tak .
Popełniałem błędy ale nie takie jak Ty na starcie , co mi nie szło to choroby i ich identyfikacja a po za tym szukaj w galerii .
Po drugie kupiłeś ryby nic o nich nie wiedząc a hodowca wcisnął ci je bo chciał zarobić i ma w Du....e czy będa żyły i w jakich warunkach .
Po trzecie jak czytam i rozumiem masz ryby z odłowu bo piszesz o naturze w jakiej żyją palety więc szacun i ta ziemia kwiatowa na bank im pomoże bo taką mają w naturze i na bank taką resztę obsady którą posiadasz też można tam spotkać .
Po kolejne na bank się wspaniale czują w kranowicie i będą rosły jak byki na granulacie bo i ten hodowca je na nim wychował do takiego wzrostu jaki maja , up sory jaki granulat one maja w naturze hmmm .
po kolejne takie podmiany co robisz są nawet za duże przy tych rybach bo one przecież lubią stara śmierdzącą wodę o ph powyżej 7 a w takim Ph to NO2 iNO3 świetnie daje sobie radę więć jak pisałem Powodzenia i tego nie pisze z pogardą , chciał bym żeby Ci sie udało tylko poczytaj fora i internet na temat tych ryb zanim zaczniesz wypisywać takie bzdury i zanim zaczniesz trzymać na powarznie te ryby .

Do zobaczenia w wiadomym dziale za 2 no góra 3 tygodnie zanim zobaczysz że coś nie tak , a wtedy inaczej pośpiewasz albo i nie bo przecież w naturze ryby nie przyjmują metranidazolu czy enroflexacyny no bo jak i po co
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-07, 09:47   

Wstaw zdjęcie i film tego akwarium i ryb
Podaj jakie masz twardości wody bo może nie trza nic robić by zmienić zdanie niektórych co do tego jak ma być :mrgreen: i jakie to ryby bo z naturą chyba mają tyle wspólnego co ja z lotami komicznymi
tww ......
two ......
Na priva skąd masz te ryby.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
kolmra 

Imię: Mariusz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Łomża
Wysłany: 2016-11-10, 20:02   

Tak na wstępie dziękuję za utworzenie nowego wątku


@jurasiga
Zakładając że Każdy Hodowca wciska kit każdemu początkującemu hodowcy dyskowców to może nie trzeba brać od żadnego z nich ? Bo i tak wcisną szczury czy tam odpadki genetyczne? Czyli według tego co piszesz pozostaje sklep i przepłacać za ryby niewiadomego pochodzenia ?

Nie wiem gdzie wyczytałeś że mam ryby z naturalnego środowiska ?
Pisałem że dyskowce w naturalnym środowisku nie mają kryształu wody ani szklanego dna i jakoś żyją się rozwijają ? Więc czemu miały by nie dać rade sobie na moim podłożu tym bardziej że mija drugi tydzień a ryby jakoś nie widzę żeby się źle czuły żerują jak wściekłe jedzą mixa bardzo ładnie granulat dostają tylko raz dziennie.
_________________
240l

Pigeon red 6 szt
prystelka 8 szt
kiryski Pigmejki 4 szt
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-11-10, 20:05   

Proszę Cię tylko o jedno wstaw zdjęcia akwarium z ryb teraz i za dwa miesiące. Proszę
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-10, 20:26   

Kwestia czasu tylko kiedy je dopadnie. Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-11-10, 20:50   

Adaś i Ty i ja wiemy kiedy , dwa miesiące to aż nad wyrost mu dałem ale co tam ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-11-11, 08:41   

Mariusz a widział TY taką rzekę jak Amazonka czytał o niej i jej milionach hektolitrów wody jak tak to teraz spójrz na swój baniak ile on to ma a już wiem 240l. i pewno na dodatek brutto i teraz porównaj i co wyszło ano że Twój nasze baniaczki to taka mała kropla a w niej masz18 ryb czyli jakie wnioski no tu już sam sobie dopowiedz
rośliny korzonki i żwirek no to można by jakoś na siłę zaakceptować no ale ta ziemia ogrodowa czy kwiatowa to już powala
posłuchaj bardziej doświadczonych /tu nie o mnie/co Ci podpowiadają a na tym tylko dobrze wyjdziesz bo co z tego że jak do tej pory ryby żyją i są niby w dobrej kondycji
bomba już tyka teraz tylko kwestia czasu kiedy...
mimo wszystko powodzenia
_________________
Duduś
Ostatnio zmieniony przez Duduś 2016-11-11, 08:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2016-11-11, 14:17   

Według mnie żwirek też nie jest do zaakceptowania ,jak miałem gupiki to fajnie było bo dno czyste,tylko gdy ssak wbiłem w żwir i puściłem wodę to wylatywała czarna .
Przy paletach ten numer raczej nie przejdzie :shock: :evil:
_________________
zibi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11