DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Co to za robal
Autor Wiadomość
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 48
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1682
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-02-04, 20:20   

a jak z mięsem ? znika ?
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 46
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 204
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2015-02-04, 20:22   

wczoraj dostały i też tak znikło
 
 
Pawel M
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-04, 20:23   

płatków moje też żreć nie chcą - ale tylko 3 ich nie ruszają
granulat skubią wszystkie

a mięcho i żywe - wpiep....... wszystkie

więc nie jedzenie płatków nie musi być jakimś problemem - spróbuj innych pokarmów i napisz czy na wszystkim tak samo
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 48
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1682
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-02-04, 20:24   

Pawel M napisał/a:
więc nie jedzenie płatków nie musi być jakimś problemem - spróbuj innych pokarmów i napisz czy na wszystkim tak samo


Napisał ;-)

ja obstawiam wodę
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 46
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 204
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2015-02-04, 20:24   

U mnie żarły wszystko nie było problemu mam je od pół roku teraz dopiero zaczyna się coś dziać
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 46
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 204
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2015-02-04, 20:31   

jurasiga napisał/a:
ja obstawiam wodę

w wtorek była podmiana 120l i jutro też zrobię podmianę to zobaczę
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 69 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7490
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-05, 07:07   

a jakie masz pH
w wodzie jest jakiś mleko
filtracja na taki zbiornik i takie ryby za mała.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 46
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 204
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2015-02-05, 15:28   

Ph między 6 a 6,5
Mleko raczej nie to wina podejrzewam że to od światła i kiepskiego aparatu
mam 1 filtr zewnętrzny ikola 450 czyszczony w wtorek i dwa aqla szuty 750 wewnętrzne
i 14 palet nic po za tym


I zauważyłem że dość często trzepoczą płetwami piersiowymi
Ostatnio zmieniony przez Arek 2015-02-05, 15:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 69 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7490
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-05, 21:29   

Weź mikroskop i sprawdź:
- skrzela
- zeskrobiny
- odchody

L U B


Dodaj pod drugiej gąbce do wewnętrznych.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 46
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 204
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2015-02-06, 16:40   

Witam, dziś na klapie pokrywy znalazłem taką dziwną galaretę

https://www.youtube.com/e..._id=RDCaF9IBlJY

wczoraj podniosłem filtr wewnętrzny pod lustro wody i dziś to znalazłem w miejscu gdzie chlapały bąbelki z filtra




powinno teraz działać
Ostatnio zmieniony przez Arek 2015-02-06, 18:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 69 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7490
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-06, 17:52   

galaretka to pewnie bakterie lub tworzywo reaguje z wodą. Fil nie działa bo prywatny.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
nemo29 

Imię: Lukasz
Wiek: 51
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 20
Skąd: Szczecin/Norwegia
Wysłany: 2015-02-07, 17:15   

Arek , cos dalej jest nie tak z linkiem . Wyswietla mi moje filmy na YT , a nie otwiera Twojego filmu .
_________________
pozdrawiam
Lukasz
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 46
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 204
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2015-02-07, 19:14   

Mam nadzieję że teraz będzie dobrze

https://www.youtube.com/watch?v=RDCaF9IBlJY

A tu ryby

https://www.youtube.com/watch?v=aCEglnT5MFQ
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 69 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7490
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-08, 13:05   

a jaką masz wodę i czy coś do nie dodajesz? Pokrywa czasem nie nowa?

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 46
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 204
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2015-02-08, 13:09   

Woda do podmian to odstany 24h kran + kwas solny, nic więcej nie dodaje
Ph 6 do 6,8
Kh 3
Gh 12
No2 0
No3 40
pokrywa jest od początku
Ostatnio zmieniony przez Arek 2015-02-08, 13:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12