DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Denitrator
Autor Wiadomość
krzysztof 


Imię: krzysztof
Wiek: 61
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 64
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2014-02-06, 09:58   

:-) Co do przeciekania tej rury jest to raczej niemożliwe . Swego czasu miałem o połowę mniejszy deni i było spoko. Niema tam takich ciśnień jak w wymienniku i temperatur.
Będzie podłączony w obieg z kubłem i nawet jeśli się przytka pójdzie ciśnieniem przez filtr z kubła . Zaślepki są na uszczelkach i wklejone na silikon . Jak rozbierałem poprzedni musiałem się dobrze namęczyć aby go rozebrać .
Teraz czekam z odpaleniem, jak się uda :-P
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-06, 10:17   

Tomku sam będę miał wymiennik z rury. :-)
 
 
krzysztof 


Imię: krzysztof
Wiek: 61
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 64
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2014-02-06, 11:40   

;-) Z tym wymiennikiem chodzi o odzysk ciepła z akwa i ponowne ogrzanie :shock: ,można trochę temat rozwinać jak to zrobić i jak działa
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-06, 11:46   

Z tym wymiennikiem to chodzi o wykorzystanie CO do ogrzewania akwarium zimą ( podczas okresu grzewczego) :-)
pozdro....
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-02-06, 13:33   

Swój wymiennik mam wpięty w obieg filtracji, nie ma tam dużego ciśnienia a jednak rura miała wycieki :cry: Dokładniej jest opisane TUTAJ
Krzysiek, silikon i ani żaden inny elastyczny klej nie przyklei się do rury a to że były problemy z rozłożeniem to nie oznacza że się skleiło.
Tak jak napisałem wcześniej to że rura mi przeciekała to nie oznacza że musi u Was przeciekać.
 
 
krzysztof 


Imię: krzysztof
Wiek: 61
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 64
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2014-02-06, 21:33   

;-) TOMCIU-ty mnie nie dołuj tymi wyciekami ;-) już raz zmieniałem terakotę na korytarzu po zalaniu osmozą kilkakrotnie bo gruchała. Powiedziałem żonie, że to wina kleju lub majstra co układał . Teraz jak zaleję pokój i parkiet dębowy i zakwitnie dąb. To co powiem :-( Dobrze że nie czyta forum i jest hasło dostepu :lol:
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-02-06, 21:48   

Radzę testować na zewnątrz lub w takim miejscu gdzie ewentualne zalanie nie grozi. Do rury nabij odpowiednie ciśnienie i tak zostaw na kilka dni, jak nigdzie nie będzie wycieków to spokojnie możesz podpinać w obieg filtracji i cieszyć się z wykonania denitryfikatora ;-)
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
multi 
multi

Imię: Sławek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 197
Skąd: Ostrów Maz
Wysłany: 2014-02-08, 18:18   

Cytat:
;-) już raz zmieniałem terakotę na korytarzu po zalaniu osmozą

a na co miałeś przyklejoną terakotę na gume do żucia nie widziałem jeszcze by terakota odeszła od wody nawet RO :-P UKŁADAM PŁYTKI 20 LAT i nawet w łazienkach i nie odchodzą tzn nie odpadają ,,,,, dobre :mrgreen:
_________________
multi
 
 
krzysztof 


Imię: krzysztof
Wiek: 61
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 64
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2014-02-08, 23:06   

:-) może kładli i na gumę ;-) Wiem jak woda dojdzie od spodu pod płytkę , zaprawa sie zlasuje i grucha ;-) Ale to nie moja profesja i mnie to nie interesuje.Niema co zbaczać z tematu i zaśmiecać forum :-P
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-06-22, 10:02   

Odświeżę temat.
krzysztof, jak denitryfikator się sprawuje??
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
krzysztof 


Imię: krzysztof
Wiek: 61
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 64
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2014-07-06, 20:56   

;-) Witam ;-) Trochę rzadko zaglądam z braku czasu, więcej pracy i zajęć .Denitryfikator był kilkukrotnie odpalany 4-5razy, odpalił na kilka dni i dalej lipa :-o . Woda była o gorszych parametrach . Zaczął produkować azotyny Efekt taki że teraz działa jako filtr biologiczny i jest OK. Zmieniłem podłoże z grubego na piasek kwarcowy i problem sam się rozwiązał. ;-)
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2014-07-07, 09:52   

krzysztof napisał/a:
Zaczął produkować azotyny

To znaczy, że przerywałeś proces dojrzewania filtra w połowie drogi.
Wystarczyło jedynie odrobinę zwiększyć przepływ i poczekać dwa, trzy tygodnie.

PS. W okresie dojrzewania wypływającą z filtra wodę trzeba przepuszczać przez odrobinę węgla aktywnego żeby się ewentualnie pozbyć siarkowodoru, który może pojawić się na wypływie.
Gaz ten jest groźny nawet w małych ilościach, powoduje przekrwienie skrzeli może powodować, nawet ich krwawienie.
U mnie woda wypływająca z denitryfikatora kapała na woreczek z węglem aktywnym i po nim ściekała do akwarium, nawet wtedy, kiedy filtr był już dojrzały..
 
 
krzysztof 


Imię: krzysztof
Wiek: 61
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 64
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2015-01-04, 23:00   

:-) Odświeżę temat filtra denitryfikatora ;-) Odpaliłem go kolejny raz .Tym razem z efektem.Azotyny zerowe , buja jak cholera ok. 3-miesięcy:lol: . Zawsze miałem nadprodukcje NO3 około 50-70mg/l Teraz przy obfitym karmieniu rano i wieczorem mixy,w dzień suchy .Akwa 500l,16-dorosłych palet, w tygodniu małe dolewki wody. Tylko rosliny wyhamowały z braku pożywienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10