DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o poradę
Autor Wiadomość
MacSob_2014 
macsob

Imię: Maciej
Wiek: 69
Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-03, 19:42   Prośba o wskazówki co dalej.....

Dzień dobry wszystkim!
Jestem na tym forum po raz drugi. Wcześniej bylem użytkownikiem jako M.Sobiech i pisałem o problemach ze swoimi rybciami. Prze wiele miesięcy w stadku moich paletek raz było gorzej a raz lepiej. Dzięki przepisom Adama na wiciowce i nicienie uratowałem kilka z nich. Mój stan obecny paletek to 4 dorosłe osobniki tzn maja po około 4 lata. Pamiętam jak na forum powtarzano ciągle o profilaktyce i do tego się stosowałem. Miałem wiele zadowolenia aż tu nagle parę dni temu na jednej z nich zauważyłem lekkie blaknięcie koloru (Marlboro) w górnej części ciała (bielała). Z dnia na dzień stawała się apatyczna, nie szukała pokarmu. Siedziała tylko przy grzałce a czasami wariowała pływając po akwa jakby piorun w nią strzelił. Niestety zauważyłem ze pozostałe sa bardziej płochliwe i nie garną się do jedzenia jak to było wcześniej. Na chwilę obecną stosuje metro z mięskiem już trzeci dzień. Ryby jedzą ten pokarm bez większego entuzjazmu....ale jedzą. O ile pamiętam to wszystko zaczęło się jak do akwa dodałem szyszek olchowych w torebce w nurt wody z filtra. Zawsze dawałem mniej ale tym razem coś chyba było za dużo. Aha, parametry wody ph 7,2 TwO 16, TwW 3 podaje tez wodę z RO i z kanalizy w stosunku 3:1. Na pozostałych paletkach nie zauważyłem żadnych wyprysków, chudnięcia etc..zachowują się spokojnie ale bywały żwawsze. Pokarm to: suche, mix własnej roboty oraz kluski. Niestety nie mam mikroskopu aby zbadać odchody i jeśli czyta ktoś kto jest ze stolicy a ma mikroskop to bardzo chętnie skorzystałbym z pomocy.
Z góry wielkie dzięki za wszelkie rady i podpowiedzi........

Pozdrawiam
_________________
Maciej
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-06, 20:47   

woda zasadowa to możliwość trucia ryb amoniakiem.
Zdjęcia ryb wstaw.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
MacSob_2014 
macsob

Imię: Maciej
Wiek: 69
Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-08, 20:44   

Witam,

Jeśli chodzi o parametry wody to u mnie ph oscyluje między 7,2-7,4, tak już jest od dawna i nie było większych problemów przez około 1,5 roku. Wracając jednak do stanu ryb na dzień dzisiejszy.W ubiegłym tygodniu przez 4 dni podawałem metro w mięsie. Paletki są już bardziej aktywne i nie chowają się jak to było jeszcze parę dni temu. Jednak ta płochliwość niestety została. Jednak widok pokarmu w nurcie wody staje się silniejszy i sprawia, ze ryby żwawo doń podpływają. Na chwilę obecną zostało mi tylko 3 paletki z 4, jednej niestety nie potrafiłem utrzymać przy życiu. To o niej właśnie pisałem w mojej pierwszej wiadomości. Druga z nich też Pigeon Blood również nie jest w najlepszej kondycji. Jeszcze dzisiaj widziałem białe dość cienkie ale nie galaretowate odchody. Wcześniej dominowały w tym teamie nad turkusami. Za namową Adama załączam krotki film, który przedstawia obecny stan ryb i wskaże jak dalej je leczyć. Z góry dziękuję za wszelkie porady, ........Aha, filmu nie mogę załączyć bo jest wtedy problem z wysyłką postu.
Pozdrawiam
_________________
Maciej
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-10-08, 20:55   

wrzuc film na YT i daj link do postu
 
 
MacSob_2014 
macsob

Imię: Maciej
Wiek: 69
Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-08, 21:03   

....hm no wiesz no tego to jeszcze nie przerabiałem ;-) ale jak się dokładnie dowiem jak wrzucić film na YT to na pewno to zrobię bo bardzo mi zależy na Waszej opinii co do stanu moich rybek.
_________________
Maciej
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-10-08, 21:24   

Co by leki podzialaly i ryby nie mialy problemow trza zjechac z ph pinizej 7 . Zrob badania pod mikroskopem i sie zobaczy co maja w sobie , masz tam w wawie kilku co takowy posiadaja i na bank pomogą ci prawidlowo zrobic badania
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-09, 20:39   

Metro nie podaje się w wodzie zasadowej bo samemu się truje ryby. Wytrącają się sole co powodują zapychanie się skrzeli i trudności w oddychaniu.
Adamk
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
MacSob_2014 
macsob

Imię: Maciej
Wiek: 69
Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-09, 21:56   

Witam,
Właśnie udało mi się założyć konto na yt.Oto link http://youtu.be/FaJYguKqCLk
i tam są moje rybki....zresztą zobaczcie sami.
Czekam na wszystkie uwagi i zalecenia.

Pozdrawiam
_________________
Maciej
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-10, 18:17   

za szybko oddychają. Mają mętne płetwy a ten pigeon to jakiś feleryk.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
MacSob_2014 
macsob

Imię: Maciej
Wiek: 69
Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-10, 20:53   

Na te szybsze oddychanie tez zwróciłem uwagę, w takim razie co dalej robić, przypomnę ze już są po 4 -dniowej kuracji metrem, planuje w nast. tygodniu tez podać metro w pokarmie.Czy oprócz kolejnej kuracji można im jeszcze w jakiś sposób pomoc poza oczywiście obniżeniem ph??
Właśnie pigeon stal się bardzo osowiały, to on jeszcze niedawno ustawiał pozostałe towarzystwo do pionu. Pocieszające w tym wszystkim jest to, ze ryby już nie przesiadują w kącie tylko pływają, (no może pigeon trochę....) i zdecydowanie lepiej reagują na podawany pokarm. Czym może być spowodowane zmętnienie płetw i co na to poradzić???
_________________
Maciej
 
 
rafal11 
Rafal

Imię: Rafal
Wiek: 44
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Portarlington IRL
Wysłany: 2014-10-12, 18:41   

podłoże tez nie wróży dobrze pewnie podnosi PH i nie wiadomo ile tam syfu pomiędzy gnije
Ja bym najpierw wodę doprowadził do porządku jak duże podmiany robisz a tak wogole to byś szablon wypełnił żeby nie trza cie za język ciągnąć:


1) Zbiornik:
- pojemność litrów ....
- od kiedy zbiornik funkcjonuje ....
- wymiary ....
- rodzaj (roślinny, sterylny) ....
- rodzaj podłoża ....
2) Woda:
- kwasowość (pH) ....
- twardość węglanowa i ogólna ....
- wielkość związków azotowych ....
- temperatura wody ....
- częstotliwość i wielkość podmian wody ....
- sposób przygotowania wody do podmian ....
- obsada ryb (wymienić rodzaje ile, jakie od kiedy, wielkość ....
3) Rodzaj pokarmu:
- (suchy, mrożony, żywy podawany ile razy dziennie) ....

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb (wymienić różnice w zachowaniu ryb odstające od standardu): od kiedy zaobserwowano objawy, płochliwość, dziwne pływanie, otrząsanie się, naloty na ciele, płetwach, ubytki na skórze czy płetwach, guzki na ciele i płetwach, trudności w oddychaniu, ocieranie się o sprzęt i rośliny, jakie odchody, itp.) ....

5) Sprzęt w zbiorniku (wyposażenie zbiornika w filtry, sumpy, częstotliwość czyszczenia, rodzaj wkładów filtracyjnych, nawożenie CO2 , grzałki) ....

6) Ostatnio dokonane zmiany (zakup nowych ryb, roślin, czy robiono kwarantannę i w jakim czasie, zmiana podłoża, dodanie korzeni itp.) ....

7) Zdjęcia ryb o ile mamy taką możliwość .... i ewentualnie FILM który pokazuje to czego niekiedy sam AUTOR nie dostrzega
NAJWAĹťNIEJSZE:
- czy właściciel ostatnio leczył ryby na własną rękę, czym i jak dawno ...
Ostatnio zmieniony przez rafal11 2014-10-12, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-12, 19:00   

Każda kuracja ogólnym niesie niewiadome. Mikroskop i wiesz co masz.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11