DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w leczeniu
Autor Wiadomość
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-06-13, 22:00   Pomoc w leczeniu

1) Zbiornik:
- pojemność litrów .... 240L
- od kiedy zbiornik funkcjonuje .... 13.04.2013 po restarcie
- wymiary .... 120X50X40
- rodzaj (roślinny, sterylny) .... piasek i korzenie
- rodzaj podłoża ....piach kwarcowy

2) Woda:

- kwasowość (pH) ....5,8
- twardość węglanowa i ogólna ....Gh3 Kh1
- wielkość związków azotowych .... NO2-0 No3 12,5-25mg
- temperatura wody .... 28-29'C
- częstotliwość i wielkość podmian wody .... 70 l raz w dygodniu, kranówka
- sposób przygotowania wody do podmian .... z kranu do wiadra po 24 H do akwarium
- obsada ryb (wymienić rodzaje ile, jakie od kiedy, wielkość .... w chwili obecnej 7 paletek od 8cm-13 cm i 5 kirysków

3) Rodzaj pokarmu:
- (suchy, mrożony, żywy podawany ile razy dziennie) ....serce własnej roboty, mrożone plus spirulina, cyclop ezze

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb (wymienić różnice w zachowaniu ryb odstające od standardu): od kiedy zaobserwowano objawy, płochliwość, dziwne pływanie, otrząsanie się, naloty na ciele, płetwach, ubytki na skórze czy płetwach, guzki na ciele i płetwach, trudności w oddychaniu, ocieranie się o sprzęt i rośliny, jakie odchody, itp.) ....Ryby wyglądają na zdrowe, ale zauważyłem, że zaczęły szybciej oddychać, najpierw była to jedna ryba, a po tygodniu zaczęły wszystkieszybciej oddychać i się ocierać o korzeń, ewentualnie i rurki od filtra w akwarium, zrobiły sie bardziej płochliwe tzn reagują, bardziej na jakieś tąpnięcie czy szybkie podniesienie tyłka z fotela.

5) Sprzęt w zbiorniku (wyposażenie zbiornika w filtry, sumpy, częstotliwość czyszczenia, rodzaj wkładów filtracyjnych, nawożenie CO2 , grzałki) .... Może zacznę od fitrów zewnętrznych to jest Tetra ex 700x 2 połączone ze sobą szeregowo, mechaniczny tetra o przepływie 800L/h i zwykły napowietrzacz, nie stosuje C02, nie mam sumpa, dwie grzałki 200w i 150w wkłady filtracyjne w jednej tetrze trzy kosze ceramika i gąbka na samej górze plus wata, a w drugim wata,gąbki biobale i ceramika

6) Ostatnio dokonane zmiany (zakup nowych ryb, roślin, czy robiono kwarantannę i w jakim czasie, zmiana podłoża, dodanie korzeni itp.) ....kupiłem dwie paletki Fire red ale są w innym zbiorniku kwarantannowym, bez zmian podłoża, bez dodatkowych korzeni, rośliny dwie nowe pistie, moczone w nadmanganianie potasu 15 minut

7) Zdjęcia ryb o ile mamy taką możliwość .... i ewentualnie FILM który pokazuje to czego niekiedy sam AUTOR nie dostrzega
NAJWAĹťNIEJSZE:
- czy właściciel ostatnio leczył ryby na własną rękę, czym i jak dawno ... tak leczenie skonczyło się 13.04.2013 wiciowce i nicienie metronidazol i levamol 10%.

Może opiszę delikatnie sytuację co i jak żeby każdy wiedział co się dzieje, a więc kupiłem parę paletek od braci konkretniej od pośrednika ufałem, że ryby są zdrowe, bo Stendeker to w moim mniemaniu była hodowla z klasą i w ogóle Pan który mi je sprzedawał starał się wszystko wyjasnić co i jak jakie ma parametry wody czym karmi ryby odpowiadał na każde moje zadane pytanie, ucieszony po zakupie nowego zbiiornika w którym woda już od miesiąca czekała na moje ukochane ryby będąc pewnym i ufając pośrednikowi ryby wpuściłem do akwarium w pierwszy dzień lekko wystraszone, ale to normalka po paru godzina mówię, a zobace czy coś zjedzą no i byłem zaskoczony ryby ślicznie jadły na następny dzień pływały po całym akwarium i przy szybie nauczone, że jak w szybe sie puka to idzie obiad. Po okresie dwóch tygodni jedna z nich najmniejsza zaczęła wpływac pod filtr i miała długie ciągnące się odchody najpoier przezroczyste, potem z bąblami, a na koncu białe, a więc niewiele myśląc zamówiłem mikroskop,ale wczesniej zebrane odchody z ryby do pojemniczka i do weterynarza. po czym dowiedziałem się, że wiciowce i nicienie. Skoro byłem pewny co jest zastosowałem metronidazol i levamol według przepisów Adama. Po metronidazolu nie widziałem jakiejś znacznej róznicy w zachowaniu ryb, z tym ,że zaczęły jeśc jak smoki skonczyłem kurację metronidazolem, po tygodniu zacząłem levamolem rybska przestały jesc chowały sie i w ogole, po zakonczeniu kuracji levamolem wszystko czyste w odchodach nic nie było po paru dniach trafiły do akwarium ogólnego, które oczywiście dokładnie wymyłem potem odkaziłem Ace i znowu wymyłem itak chyba ze dwa lub trzy razy,aż do dnia przed wczorajszego kiedy, zauważyłem, że ryby znacznie szybcie oddychają to w sumie zauważyłem wczesniej, ale też słabie zaczęły jeść skusiło mnie coś i zebrałem kupsko pod mikroskop i zobaczyłem co w linkach poniżej. Bardzo was proszę, o trafną diagnozę i pomoc w leczeniu krok po kroku, a może jeszcze dodam, że chyba wiem gdzie problem leży ponieważ po restarcie zbiornika źle wypłukałem moje filtr zewnętrzne ponieważ dokładnie je wymyłem ale to co wśrodku w tym wirniku to juz niestey nie przyszło mi do głowy przelałem tylko wszystko wrzątkiem i myślałem, że wszystko będzie dobrze tu przyznaje sie dobłędu.Filmy z mikroskopu moga byc nie wyrazne bo film robiłem telefonem, amój mikroskop okazał sie złomem powiększenie x 600.

http://youtu.be/inLsIB98ImA
http://youtu.be/cmtPdRkP6Lc

i poniżej zdjęcie sapiących ryb jak karp po wyjęciu z wody

http://youtu.be/9EeRON-X6ns
_________________
Łukasz
 
 
grigor 


Imię: Grzegorz
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 89
Skąd: Wola Radziszowska
Wysłany: 2013-06-13, 23:13   

jakie powiekszenie tych filmów ? bo na 600x to nie wygląda . według mnie na pierwszym wiciowce , a co do leczenia nicieni, to ją swoje ryby wyleczył po kuracji mieszanej aniprazolem( dwie kąpiele krótkotrwałe i raz do jedzenia).
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-14, 07:28   

Skrzela i skóre sprawdzałeś ? ,czy przypadkiem nie mają przywr skoro tak sapią i się ocierają.
 
 
pawcio206 

Imię: Paweł
Wiek: 42
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 69
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-06-14, 08:20   

Kolego to se kupiłeś problem tak jak ja i jestem miesiac do dup... przez takiego nie uczciwego sprzedawce :oops: a od kogo brałeś to moze mamy to samo dziadostwo . Mam ta sama sytuacje metro podaje według przepisu nr 10. tydzien to troche za krótko chyba najlepiej czekaj na adama napewno cos poradzi.
Ostatnio zmieniony przez pawcio206 2013-06-14, 15:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Luca 


Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: NIemcy, Straelen
Wysłany: 2013-06-14, 11:36   

Witam wszystkich na wstępię to chiałem się podzielic nowiną w dniu dzisiejszym o 2:45 zostałem tatusięm urodziła nam sie śliczna i zdrowa córeczka i jestem przeszczęśliwy. Wracając do tematu to ryby kupiłem w Niemczech u Pana, o imieniu Bob pośrednik Stendekera.Fakt jestem w du.. i wku......... niemiłosiernie na to, ze sprzedaje tak zapaskudzone ryby. Nie robiłem wycinka ze skrzela, bo nie potrafie tego zrobic :( niestety. Czekam na Adama może on cos doradzi i pomoze mi, bo naprawde siły mi opadają, będę musiał drugi raz zrestartowac akwarium to jest koszmar. Odnosnie filmów i powiekszenia nie będę się kłócił, bo starałem się robić w wielu rozmiarach i w końcu sam zgłupiałem na pewno było to w 300 lub 600 przepraszam, ale sami wiecie jak juz oczekujecie dzieciaka i co chwile cos sie dzieje człekowi, wszystko sie myli, bardzo prosze, o pomoc jak to wszystko wyleczyć, i jak dokładnie odkazić zbiornik, dodam, że nie mam perhydrolu i raczej tu nie kupie zjezdziłem juz chyba z 200 km za tym srodkiem i nigdzie nie ma. Mam w domu zwykły wybielacz i sól nie jodowaną i tylko tym moge odkazić akwarium i tu pytanie czy można ? a jeszcze nadmanganian potasu i jak to zrobic jeżeli da sie tymi specyfikami. I równiez proszę, o to jak dokładnie mam leczyć te ryby w niedzielę dojedzie do mnie 2 opakowania metronidazolu i pare tabletek zipyran plus mam również w domu levamol 10% 2 buteleczki po 20 ml
_________________
Łukasz
 
 
cdpkaktus 

Imię: Rafał
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-14, 13:31   

Luca, Moje gratulacje ;-)
_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-14, 14:06   

pawcio206 napisał/a:
Kolego to se kupiłeś problem tak jak ja i jestem miesiac do dup... przez takiego gnoja ja mam ochote jechac z tymi rybami z powrotem i jeszcze mu miche wyklepac a od kogo brałeś to moze mamy to samo dziadostwo . Mam ta sama sytuacje metro podaje według przepisu nr 10. tydzien to troche za krótko chyba najlepiej czekaj na adama napewno cos poradzi.

Paweł czy aby Cię nie ponosi za bardzo? Na tym FORUM takie teksty nie mają prawa się znaleźć. Myśl szybko o nowym wątku. temat prześlij mi na priva w miarę szybko.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
pawcio206 

Imię: Paweł
Wiek: 42
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 69
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-06-14, 14:27   

przepraszam ale mnie poniosło naprawde to moj 2 restart tak jak kolega wczesniej napisal a wystarczylo powiedziec przy zakupie zastosuj taki i taki srodek po 1 dniu i by bylo po problemie. ja moczyłem wszystko przez 11 dni w Nadmanganian potasu potem płukanko wszystkiego i nowe podłoże .A PRZEDEWSZYSTKIM GRATULACJE LUCA
 
 
 
Maniek 

Imię: Mariusz
Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 447
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-06-14, 14:38   

Spokojnie, ryby nie wyglądają wcale źle. Na pewno coś z nich bedzie.
Wiadomo że ryby od braci coś mają. Ale jak z tym sie uporasz to bedą długo cieszyć oko.
Ps. gratulacje:)

pozdr
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-14, 15:26   

Po pierwsze to Gratulacje.
Po drugie mimo wszystko sprawdził bym skrzela i jeśli coś tam jest to zaczął od tego,
teraz masz 28=29 st i sapią , a jak będziesz chciał leczyć na wiciowce to zwykle podwyższamy temperaturę do 32-33 st., mogą wtedy mieć kłopot.

Co do pobrania wycinka to;
-kładziesz rybę na wilgotnej szmatce
-drugim końcem szmatki przykrywasz ją tak by zostało na wierzchu skrzele
-podkładasz pod pokrywę skrzela wacik np do uszu ,żeby ci się nie zamykało
-ostrymi małymi nożyczkami bierzesz wycinek skrzela 1-2 mm, wystarczą końcówki
-tylko nie pchać nożyczek głęboko
Ostatnio zmieniony przez 2013-06-14, 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7860
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-14, 17:54   

pawcio206 napisał/a:
... wystarczylo powiedziec przy zakupie zastosuj taki i taki srodek po 1 dniu i by bylo po problemie.

nic by nie wystarczyło bo i tak jak zafajdane ryby to by NIC nie pomogło i moczenia i kwarantanna. Masz to teraz walcz do upadłego i zdobywaj doświadczenie. Wtedy Ci się d... twarde zrobi jak podeszwa hipopotama. A po jednym dniu to tylko robią się zajady a nie poprawa jakości zakupionego towaru.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
ganzel 

Imię: Tomasz
Wiek: 57
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 8
Skąd: poznan
Wysłany: 2013-06-14, 18:37   

Luca gratulacje z powiększenia rodziny Powodzenia w leczeniu
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-14, 20:50   

Luca dawaj wycinek ze skrzela ,wklejaj foto lub film z micro i heja.Wiem że czasu mało bo brzdąc w chacie ,ale znajdź chwile :D
 
 
pawcio206 

Imię: Paweł
Wiek: 42
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 69
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-06-14, 21:09   

adamn napisał/a:

nic by nie wystarczyło bo i tak jak zafajdane ryby to by NIC nie pomogło i moczenia i kwarantanna. Masz to teraz walcz do upadłego i zdobywaj doświadczenie. Wtedy Ci się d... twarde zrobi jak podeszwa hipopotama. A po jednym dniu to tylko robią się zajady a nie poprawa jakości zakupionego towaru.
Adam



No Adamie w 100% święte słowa bede walczył do samego końca mojego albo ryb :D
 
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-14, 22:19   

tematem tego postu jest pomoc w leczeniu ryb u Luca ,jak by komuś sprawiało problem czytanie ze zrozumieniem,a nie jakieś pierdoły
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11