DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Nadtlenek wodoru (H2O2) - perhydrol.
Autor Wiadomość
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2013-04-23, 20:41   

Ja tam na chemii się nie znam, myślałam o normalnym wybielaczu coś jak bielinka. :-)
A teraz poważnie.
Działanie dezynfekujące wybielacza i nadtlenku wodoru oparte jest na tych samych zasadach - bakteriobójczych właściwościach tlenu.
Wybielacz to nic innego, jak chlorany (sole kwasu chlorowego) a że trwałe są jedynie w środowisku zasadowym, to dodają do nich wodorotlenek sodu. Chlorany utleniając się wydzielają duże ilości aktywnego tlenu, im taki roztwór znajdzie się w niższym odczynie wody tym więcej zabójczego dla życia tlenku chloru. Jak widzicie same działanie bielinki nie różni się od zbytnio od dezynfekcji wodą utlenioną. Z tym, że posługiwanie się wodą utlenioną jest mniej inwazyjne dla środowiska, co by nie mówić to chlor w stanie wolnym dla organizmów żywych nie jest zbyt bezpieczny. Oczywiście, jeżeli nie mamy dostępu do nadtlenku wodoru, przy odrobinie ostrożności z tym samym skutkiem można się wspomóc zwykłą bielinką.
Co do zasad postępowania z wkładami biologicznymi i podłożem to stare zasady bezpieczeństwa mówią, że te dwie frakcje, po prostu się wymienia. Chyba, że chcemy powrócić do starych problemów.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-05-01, 11:31   

Dobra ja mam pytanie . Czy jak zaleje Beczkę Xenona 25 L , w czym 20 L wkładu typu keramzyt , 0,5 l Perchydrolu i pochula to ze 2 dni po czym wypukam to ciepłą woda to wystarczy ? Zależy mi na wymyciu dokładnie beczki i pompy bo sam wkład mogę wymienić na nowy lub wygotować a już z pompa mam większy problem bo jest tam na stałe że tak powiem ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2013-05-01, 18:23   

Nie martw się o wypłukanie perhydrolu.
Moim zdanie, problem to jest z wypłukaniem martwej substancji organicznej pozostałej w złożu filtracyjnym. Czy jest sposób żeby dotrzeć do tysięcy mikroskopijnych kanalików?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-01, 18:34   

Perhydrol się rozłoży ale syf zostanie w beczce. Kaśka prawdę Ci prawi. A beczki się nie rozbiera?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-05-02, 07:16   

Beczka rzbiera sie .Tylko ze ona byla czyszczona tydzien temu 'caly wklad byl wymyty zaleny wrzadkiek i po zlorzeniu zasypany moim ulubionym nadmanganianem potasu i tak pracowala w obiegu zamknietym przez 4 dni . po tym czaie byla z powrotem podpieta pod akwarium , wwiec syfu nie ma ale byly tam ryby po ktorych chcial bym wszystko odkazic .
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2013-05-02, 09:02   

Pierwszy raz słyszę żeby trzeba było akwarium po rybach odkażać.
Jakieś bakterie, wirusy, grzyby to rozumiem, ale ryby? :-D
Gdzie te ryby były, w beczce?
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-05-02, 09:46   

ratafia napisał/a:
Pierwszy raz słyszę żeby trzeba było akwarium po rybach odkażać.
Jakieś bakterie, wirusy, grzyby to rozumiem, ale ryby?


HAHA ale śmieszne ;-)

Powiedz mi jak żeś taka mądra i szydzisz sobie czy jak sprzedajesz ryby i zamierzasz wpuścić nową obsadę to wpuszczasz ją do akwarium które funkcjonowało ze stara obsada czy tez robisz restart i odkażasz wszystko Łącznie z filtrem biologicznym ?
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2013-05-02, 10:52   

jurasiga napisał/a:
HAHA ale śmieszne ;-)


Cieszę się, że Cię rozbawiłam - tak miało być :-D

Jak nie miałam problemu z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi, grzybami - generalnie z niczym, co skutkowało by infekcjami widocznymi na powłokach zewnętrznych nie używałam chemii.
Myłam szyby albo octem albo rozcieńczonym kwasem, płukałam dokładnie pojemniki w filtrach, czyściłam węże.
Korzenie, jeśli dały się głęboko zarysować paznokciem wyrzucałam, jeśli były twarde wyparzałam.
A takie rzeczy jak media filtracyjne, gąbki i podłoże w akwariom wymieniałam na nowe. Majątek to nie kosztuje, chociaż nie przeczę, że jest to trochę grosza, ale generalnie to hobby nie jest tanie.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-05-02, 10:58   

Spokojnie juz sobie poradziłem z Beczka Xenona czyli filtrem biologicznym ;-) teraz tylko go uszczelnię i niech hula ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-02, 13:40   

jurasiga napisał/a:
Beczka rzbiera sie .Tylko ze ona byla czyszczona tydzien temu 'caly wklad byl wymyty zaleny wrzadkiek i po zlorzeniu zasypany moim ulubionym nadmanganianem potasu i tak pracowala w obiegu zamknietym przez 4 dni . po tym czaie byla z powrotem podpieta pod akwarium , wwiec syfu nie ma ale byly tam ryby po ktorych chcial bym wszystko odkazic .

Juras jaki był więc sens Twego działania.
tydzień temu czyszczona potem cztery dni w obiegu i zostały trzy dni jak podłączyłeś do zbiornika z rybami, które w tych dniach poszły do innych a TY chcesz nowe ryby.
Jaki sens Juras - JAKI?
Po co ją podłączałeś? Wystarczyło poczekać jak ryb nie będzie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-05-02, 13:52   

adamn napisał/a:
Po co ją podłączałeś? Wystarczyło poczekać jak ryb nie będzie.


Jak bym wiedział że wszystko sie tak szybko potoczy to bym nie podłączał jej do obiegu , wiadomo , a tak stało sie 3 godziny roboty i po zawodach wiec Gra Gitara i teraz mam pewność że nic ale to nic nie pozostało co by mogło zaszkodzić rybą które w nie długim czasie będą pływały w akwarium które też potraktowałem niemiłosiernie . Tylko rąk mi szkoda :mrgreen:

Ps . nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2013-05-02, 15:26   

Adamowi chodzi o to, że jak akwarium pozostanie bez ryb, to samo wyzdycha to, co ma wyzdychać, skoro im do życia są ryby potrzebne. To, co nie groźne a nawet pożyteczne przeżyje.

A poza tym niepotrzebnie się spieszyłeś, Andrzej już z nową beczką jedzie. :-D
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-02, 15:46   

ratafia napisał/a:
Adamowi chodzi o to, że jak akwarium pozostanie bez ryb, to samo wyzdycha to, co ma wyzdychać, skoro im do życia są ryby potrzebne. To, co nie groźne a nawet pożyteczne przeżyje.

A poza tym niepotrzebnie się spieszyłeś, Andrzej już z nową beczką jedzie. :-D

Kaśka 1/3 nie zwalnia z takich stwierdzeń nawet w święta. Gdzie ja takie coś napisałem?
Nawet jak włożył na minutę to i tak ma pozamiatane i mało co bez ryb wyzdycha.
Jak mi o coś chodzi to o tym piszę a suflerów czy tłumaczy nie potrzebuję nawet w święta.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2013-05-02, 16:11   

To nie może pisać tak, żeby nawet takie głupie babsko jak ja zrozumiało co masz na myśli?
Jak piszesz to wyobraź sobie, że po drugiej stronie „drutów” masz Kaśkę. :-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-02, 17:22   

Kaśka a co tu ma wyobraźnia do rzeczy? Przecież wszystko było czytelne. Pierwsza część jasna i klarowna. No a może druga tycząca:
"Po co ją podłączałeś? Wystarczyło poczekać jak ryb nie będzie. "
mówiła, że - tu cytat Jurasa "byly tam ryby po ktrych chcial bym wszystko odkazic " - wpierw trza było myśleć co i jak, potem odkazić zbiornik bez ryb a na końcu podłączyć doń beczkę xenona już wcześniej odkażoną.

To moim zdaniem jasne i czytelne przedstawienie zagadnienia. Tu nikt nic nie musiał sobie wyobrażać.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9