DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Moje Heckle
Autor Wiadomość
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 12:13   

Później importer "a co ona taka rozerwana" ... "bo nie chciała lizać ..." hehe

Widzisz Jacku, dochodzimy do konkretów i zdradzamy tajemnicę importerów.

A tak na marginesie - najfajniejsze doznanie akwarystyczne było, gdy włożyłem rękę do akwarium z ok 200. młodymi sumami elektrycznymi. Tego musi każdy spróbować !!! ;-)
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 12:15   

Klayman napisał/a:
Później importer "a co ona taka rozerwana" ... "bo nie chciała lizać ..." hehe



Coś za coś :mrgreen:
 
 
weider
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 12:19   

Czyli mamy Pana/Pani rybę .... rozerwaną, naćpaną i do tego nie chciała lizać...?, to się nie dziwię że nazywają te ryby The Pompadour Fish.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-04-05, 13:19   

:evil:
nudzi WAM się widać czy jak? Nowe tematy mam jeszcze wolne. Wiecie jaki temat wątku:
Moje Heckle
inaczej jedyna prawdziwa ryba z odłowu jaka oferowana jest na rynku. Reszta może być podrabiana. Przedstawianie tu brązów jako próbujące składać na czyściku to fantazja. To zupełnie nic nie dowodzi w przedmiotowej materii. Ryby w naturze są odławiane:
- sieciami całe konary i dopiero łapie się ryby
- nocą jak zbierają się przy płyciźnie i powierzchni
i to są jedyna tradycyjne metody. Reszta to może nie dynamit bo ten ogłusza ryby i uszkadza (w dużej części) pęcherze pławne ale:
- środek który dodany do wody powoduje palenie się skrzeli (nadmiar śluzu i ich zapychanie) wskutek czego ryba pod powierzchnią siedzi i łatwo ją złapać
- prądem i ten ogłusza wszystko co w wodzie i bardzo łatwo ją złapać..

Jak nie wiecie to u nas w Polsce też można pewnym środkiem łapać ryby wielkie jak bochenki chleba w ręce jak się go do wody doda. Nie trzeba wędkować a dać przynętę i czekać na plon. To nawiązanie do tej kurrary. Zresztą różne środki podrażniające i upośledzające oddychanie i łapanie jest w amazonii u plemion preferowane. A słyszeliście o napromieniowywaniu ryb do transportu do EUROPY. Potem możecie je sobie do woli rozmnażać.

Zadajcie sobie pytanie: ile dyskowców heckla zostało zakupionych a ile przeżyło rok. Jak wyciągniecie średnią to taka jest cena dyskowca HECKLA.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 13:24   

adamn napisał/a:
:evil:
nudzi WAM się widać czy jak? Nowe tematy mam jeszcze wolne.


I tak będę pisał. "Artemia dla Każdego - jak łatwo i przyjemnie założyć hodowlę artemii w domu", drugi w kolejności mam "Tło do akwarium wykonane z kory drzew".

Mogę napisać coś jeszcze :mrgreen: mi to rybka :mrgreen:
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-04-05, 17:27   

Łukasz napisał/a:


Pisać dalej?

Lubisz to pisz.
Czytam toto jak Goszczurnego. Pięknie napisane, a rozmawiałeś pan kiedykolwiek z poławiaczem ryb amazońskich tak twarz w twarz ??????? :-D
To nie są Indianie z Karola Maya z łukiem i strzałą. Załóż długie spodnie Łukasz.
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-04-05, 17:32   

robert napisał/a:
masz na mysli cenę za rybę, czy full koszty?

Ja ostatnio zapłaciłem po 170 za rybę plus koszty.
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-04-05, 17:35   

Askamadej napisał/a:
. Wyprowadzcie mnie z bledu jesli sie myle, kupuje rybe w Brazylii za 170 dolarow przebywa ona droge XXX km i kupuje ja w Polsce za 400zl no to jak dla mnie ona powinna minimum 700zl kosztowac zeby komus sie oplacalo ja sprowadzic tak czy sie myle?

Mylisz się ona kosztuje 400............... Euro. I nie pytaj kto ją kupi. :lol:
 
 
robert
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 17:38   

roh napisał/a:
Ja ostatnio zapłaciłem po 170 za rybę plus koszty.

to dość dużo rozumiem jest to ryba poza oficjalnym cennikiem, bo w oficjalnym tak drogich nie było ;-)
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 17:40   

roh napisał/a:
Łukasz napisał/a:


Pisać dalej?

Lubisz to pisz.
Czytam toto jak Goszczurnego. Pięknie napisane, a rozmawiałeś pan kiedykolwiek z poławiaczem ryb amazońskich tak twarz w twarz ??????? :-D
To nie są Indianie z Karola Maya z łukiem i strzałą. Załóż długie spodnie Łukasz.



Ty pewnie rozmawiałeś, nawet z nim piątkę przybiłeś :mrgreen:
Masz farta, że nie trafiłeś na sapera, bo by jeszcze odpalił przed czasem.
Uszedłeś z życiem i to się liczyć. Możesz dalej układać smerfne hity :mrgreen: :mrgreen:
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-04-05, 17:50   

robert napisał/a:
roh napisał/a:
Ja ostatnio zapłaciłem po 170 za rybę plus koszty.

to dość dużo rozumiem jest to ryba poza oficjalnym cennikiem, bo w oficjalnym tak drogich nie było ;-)

Ja kupije ryby od gostka, który nie ma oficjalnego cennika na takie ryby. Ja zresztą nigdy nie pytałem go o oficjalny cennik. najdroższa ryba z jego połowu została sprzedana do Chin za 1200 dolarów. :lol: :shock:
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-04-05, 18:10   

Łukasz napisał/a:
roh napisał/a:
Łukasz napisał/a:


Pisać dalej?

Lubisz to pisz.
Czytam toto jak Goszczurnego. Pięknie napisane, a rozmawiałeś pan kiedykolwiek z poławiaczem ryb amazońskich tak twarz w twarz ??????? :-D
To nie są Indianie z Karola Maya z łukiem i strzałą. Załóż długie spodnie Łukasz.



Ty pewnie rozmawiałeś, nawet z nim piątkę przybiłeś :mrgreen:
Masz farta, że nie trafiłeś na sapera, bo by jeszcze odpalił przed czasem.
Uszedłeś z życiem i to się liczyć. Możesz dalej układać smerfne hity :mrgreen: :mrgreen:

Pewnie rozmawiałem i jak widać z życiem uszedłem, ale mimo wszystko nie wymądrzam się i nie piszę dla pisaniny, ale to może taki twój sposób na poprawienie własnego ego. Też dobry.
Czytam tutaj, że już nie mam paznokci. Ja nie napisałem, że zdycha 100% tanich ryb tylko 89 czy 90. U mnie z pierwszej setki tanich ryb kupionych po 15-25 dolarów przeżyło chyba 5 , z drugiej może z 15. Teraz z tysiąca kupionych ryb pada 5-6(maksymalnie)-nie biorąc pod uwagę strat transportowych. To tyle w temacie.
Adam wątek fajnie się rozwinął-może go gdzieś po prostu przenieś
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 18:27   

No tak, teraz będzie po ego, zaraz po wieku, a na końcu....? Tak to jest jak się traci rezon. Co myślałeś, że bajki z mchu i paproci, to na forum można wciskać i nikt się nie skapnie? Ba otworzą paszczęki i będą czytać za zachwytem...to nie te czasy, nie ten ustrój i nie ta świadomość ludzka.

Jakbyś pisał prawdę, a nie 3 pa ra 15ście, to sam z chęcią bym to czytał i wracał z sympatią, a to to jakaś kakofonia jest przepleciona fantastyką.


Ryba co poszła za 1200dolców, to pewnie dlatego taka droga, bo dużo C4 poszło żeby ją wykurzyć spod konara.

Garzmij Panie i poraź piorunem.
 
 
robert
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 18:36   

roh napisał/a:
robert napisał/a:
roh napisał/a:
Ja ostatnio zapłaciłem po 170 za rybę plus koszty.

to dość dużo rozumiem jest to ryba poza oficjalnym cennikiem, bo w oficjalnym tak drogich nie było

Ja kupije ryby od gostka, który nie ma oficjalnego cennika na takie ryby. Ja zresztą nigdy nie pytałem go o oficjalny cennik. najdroższa ryba z jego połowu została sprzedana do Chin za 1200 dolarów.

ja mam cennik od tego co kupiłeś ostatnio 30 boksów, więc ktoś tu chyba sie mija z prawdą lub są ryby któe nie widnieją w cenniku
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-05, 19:00   

Cytat:
Pogląd ten dopracowywałem przez 4 lata zamiast jeździć jakimś Dodgem Chargerem. Od 3-4 lat nie kupuje ryb z odłowu za male pieniądze i od przypadkowych dostawców.

No to ja czekam na galerie chetnie zobacze te championy juz sie nie moge doczekac ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10