DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Książka o dyskach
Autor Wiadomość
Jasmin 

Imię: Marek
Wiek: 63
Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-23, 09:34   Książka o dyskach

Witam wszystkich.Chciałbym zapytać o dobrą książkę dotyczącą paletek.Taką z dużą ilością informacji a mniejszą ilością zdjęć.Z góry dziękuję :-D
 
 
Arturo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-23, 09:42   

Dyskowce Andrzeja Sieniawskiego i Ryszarda Ratuszyński mam i ciekawa lektura
Ostatnio zmieniony przez gienierator 2013-03-23, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ryszard
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-23, 10:13   

Najwiecej informacji uzyskasz tutaj na tym forum :) Dodatkowo zadajac pytania dowiesz sie na pewno duzo , duzo wiecej niz z ksiazki :)
 
 
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 287
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-03-23, 11:28   

Wiem ze ostatnio Andrzej Nowicki coś wydał o hodowli dyskowców.
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2013-03-23, 11:30   

Forum jest młode ale informacji masz tu wiele ciekawych .
 
 
Dami 

Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 68
Skąd: Warszawa-Wawer
Wysłany: 2013-03-23, 13:38   

Lepiej jak będziesz pytał na forum oraz poczytasz starsze wątki. Bo książki są pisane trudnym i profesjonalnym językiem i czytając to bynajmniej ja mam problemy z zrozumieniem niektórych wątków. Do tego ilustracje przedstawiane w książkach nie pomogą Ci w rozpoznaniu np. Chorób bo kilka chorób ma podobne objawy. Kolejna sprawa jest tam wiele wątków jak dla mnie zbędnych dla nas amatorów. Niech nikt nie traktuje tego jako antyreklamy książek bo sam mam2 z wymienionych i przeczytałem. Ale mimo to forum i rady doświadczonych użytkowników bardziej Ci pomogą.
 
 
Domisia
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-23, 14:10   

Witaj, ja w swojej biblioteczce mam dwutomowe "Zdrowe dyskowce" A. Sieniawskiego oraz napisane przez niego do spółki z R. Ratuszyńkim "Dyskowce". Oprócz tego kilka ogólnych pozycji o ryba tropikalnych i trapiących je chorobach. Moim zdaniem najlepiej jest mieć jakąś pozycję książkową w biblioteczce oraz dostęp do dobrego forum, gdzie ewentualna zła diagnoza bądź błędy w leczeniu mogą być na bieżąco prostowane i konsultowane.
 
 
Mirek06 


Imię: Mirek
Wiek: 50
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 237
Skąd: Ciechów (dolnośląskie)-PL
Wysłany: 2013-03-23, 15:46   

Gdyby Sieniawski miał opisać wszystkie problemy ,choroby ,jak sobie radzić z pasożytami i innymi chorobami na różne sposoby to chyba powstało by z 12 tomów ZDROWYCH DYSKOWCÓW.
Nie powiem , też mam 2 tom , ale już odłożyłem na półeczkę :mrgreen:
Tak jak Jacek napisał Forum młode ,ale zawsze można spytać się o niejasności związane z moimi rybciami , a zawsze znajdzie się ktoś kto miał takie problemy , lub pomoże w ich rozwiązaniu.
Cofając się parę lat do tyłu twardzielom zostało tylko czytać na temat tych rybek. Dzisiaj mam problem klikam i czytam :shock: .
_________________
Pozdrowienia!!!
Ostatnio zmieniony przez Mirek06 2013-03-23, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-03-23, 17:29   

Gdyby w życiu wszystko układało się tak pięknie jak w książce to byśmy mieli "jak u Pana Boga za piecem".
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
maniek1975 

Imię: marcin
Wiek: 48
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 125
Skąd: łódź
Wysłany: 2013-03-23, 17:56   

na giełdzie Łódzkiej kupisz ,"zdrowe dyskowce tom 2" i" dyskowce" A.Sieniawski R.Ratuszyzyński w dobrej cenie bo sam kupowałem po 25 zł nowe.
 
 
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 66
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 287
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-03-23, 18:10   

Może to nie o to chodzi ze klikamy na forum i mamy wszystko jak na talerzu.Na niektórych forach jakieś podstawowe pytanie wywołuje śmieszność i głupawe uwagi od tych niby"wszystko wiedzących" tylko żaden z nich nic nie powie jak sam zaczynał i niektórzy koledzy wolą mieć pod ręką jakąś mądrą i fachową literaturę.Ja też lubię mieć coś takiego u siebie na półce, tak niech zostanie dla potomności a póki co to też nieraz z nich korzystam.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-03-23, 18:17   

Dino25 napisał/a:
Na niektórych forach jakieś podstawowe pytanie wywołuje śmieszność i głupawe uwagi od tych niby"wszystko wiedzących" tylko żaden z nich nic nie powie jak sam zaczynał i niektórzy koledzy wolą mieć pod ręką jakąś mądrą i fachową literaturę.Ja też lubię mieć coś takiego u siebie na półce, tak niech zostanie dla potomności a póki co to też nieraz z nich korzystam.

Dokładnie masz rację, przeważnie nikt nie pamięta jak sam zaczynał i z jaką wiedzą. Także książkę z takimi "podstawami" warto jest mieć pod ręką.
 
 
Jasmin 

Imię: Marek
Wiek: 63
Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-23, 19:42   

Diękuję wszystkim za pomo :-D c
 
 
j.szyszka 
Jarek

Imię: Jarek
Wiek: 45
Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 4
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-03-28, 15:59   

Forum jest najlepszy źródłem informacji, jednak najlepiej radzić się doświadczonych hodowców, wiem to z własnego doświadczenia
 
 
maik 

Imię: mirek
Wiek: 70
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 34
Skąd: Bielawa
Wysłany: 2013-03-28, 19:01   

Zgoda, forum jest kopalnią wiedzy jak dlamnie ale do bibloteczki kupię zdrowe dyskowce tom 1,za rozsądną cenę. Na allegro ktoś przegina z ceną, Mogę dac książki o ptakach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11