DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowanie
Autor Wiadomość
Askamadej
[Usunięty]

  Wysłany: 2013-01-17, 13:01   Dziwne zachowanie

1) Zbiornik:
- pojemność litrów .450...
- od kiedy zbiornik funkcjonuje .01.10.2012...
- wymiary .150*50*60...
- rodzaj (roślinny, sterylny) ...roslinny.
- rodzaj podłoża ..drobny piasek..

2) Woda:

- kwasowość (pH) .7.0/7.2...
- twardość węglanowa i ogólna .tww4 two9...
- wielkość związków azotowych ..No2 0 No3 30..
- temperatura wody .29...
- częstotliwość i wielkość podmian wody ..Raz w tygodniu okolo 80litrow, w tym tygodniu dwa razy po 80litrow poniewaz No2 bylo podwyzszone..
- sposób przygotowania wody do podmian ..odstana kranowka..
- obsada ryb (wymienić rodzaje ile, jakie od kiedy, wielkość ....
8 Paletek
2 Browny mam je ponad rok
3 pigeony jedna poltorej roku, dwie mlode okolo 2 miesiecy
2 full color cobalt (tak sie nazywaja we francji, nie wiem jak w Polsce niestety) okolo 2 miesiecy u nas
1 Leopard spiderman( nazwa francuska) 2miesiace
para ramirez 2miesiace u nas
20neonow 2 miesiace u nas
6 kirysow
3) Rodzaj pokarmu:
- Rano mieso (sama przygotowuje) w ciagu dnia granulki Tetry 3/4 razy dziennie...

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb (wymienić różnice w zachowaniu ryb odstające od standardu): od kiedy zaobserwowano objawy, płochliwość, dziwne pływanie, otrząsanie się, naloty na ciele, płetwach, ubytki na skórze czy płetwach, guzki na ciele i płetwach, trudności w oddychaniu, ocieranie się o sprzęt i rośliny, jakie odchody, itp.) ....
od kilku dni jeden z browow dziwnie sie zachowuje, pociemnial czasem chowa sie w kacie i pokryta jest w kilku miejscach sluzem, widac plamki, ryba nie jest duza ma okolo 11 cm mam ja ponad rok, rano mieso je chetnie ale granulatu juz nie rusza. Inne od dwoch dni zaczynaja oddychac jednostronnie i ocieraja sie o przedmioty
5) Sprzęt w zbiorniku (wyposażenie zbiornika w filtry, sumpy, częstotliwość czyszczenia, rodzaj wkładów filtracyjnych, nawożenie CO2 , grzałki) .Dwa filtry zewnetrzne pierwszy Eheim 3 1250l/h czyszczony trzy tygodnie temu i drugi Eheim Classic 250 600l/h..kupiony miesiac temu

6) Ostatnio dokonane zmiany (zakup nowych ryb, roślin, czy robiono kwarantannę i w jakim czasie, zmiana podłoża, dodanie korzeni itp.) ...dwa miesiace temu kupione palety, neony, ramirezy, kirysy. Paletki osobna kwarantanna reszta ryb razem w drugim akwarium, kwarantanna okolo 3tygodni neony i reszta leczone z ospy w kwarantannie.

7) Zdjęcia ryb o ile mamy taką możliwość .... i ewentualnie FILM który pokazuje to czego niekiedy sam AUTOR nie dostrzega
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
pierwszy filmik podczas karmienia ryba je i zachowuje sie normalnie natomiast rdugi robiony kilkanascie minut pozniej wisi juz w krzakach:/
zrobilam trzeci filmik ta ryba czesto zachuwuje sie tak jak na filmie czy to ze strachu czy cos jej jest?
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
NAJWAĹťNIEJSZE:
- czy właściciel ostatnio leczył ryby na własną rękę, czym i jak dawno .. Palety niczym nie leczone
Ostatnio zmieniony przez 2013-01-17, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-17, 14:32   Re: Dziwne zachowanie

Askamadej napisał/a:
1) Zbiornik:

- kwasowość (pH) .7.0/7.2...

od kilku dni jeden z browow dziwnie sie zachowuje, pociemnial czasem chowa sie w kacie i pokryta jest w kilku miejscach sluzem, widac plamki, ryba nie jest duza ma okolo 11 cm mam ja ponad rok, rano mieso je chetnie ale granulatu juz nie rusza. Inne od dwoch dni zaczynaja oddychac jednostronnie i ocieraja sie o przedmioty

kwarantanna okolo 3tygodni neony i reszta leczone z ospy w kwarantannie.

jak zacząłem czytać to myślałem, ze jakieś padaczko zastanę bo w opisie brąz co ma rok i 11 miesięcy ale:
- jak woda ma powyżej 7 to amoniak się wydziela a ten toksyczny dla ryb
- jak się robi kwarantannę 3 tygodniową i leczy na ospę to wpierw poczytać o ospie
- a jak ma rok i 11 cm to wydać nie miał łatwo bo go tępiły pozostałe. A jak nie urósł od początku to może i ma kilka lat.

http://discusforum.adamn....php?p=6232#6232

pewnie nie tylko była ospa a może też

http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=282

Za mały czas kwarantanny.
A film dobrze, ze załączony bo widać
- jedną parę z lewej niebieskich i pewnie ikrę mają
- druga się chce ale nie może określić kto z kim
- ryby żrą z ręki ganiają się

WNIOSEK:
więcej takich ryb do leczenia i filmów w pierwszym poście. To to pikuś. Zejść z kwasowością poniżej 6,8 pH.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-17, 14:50   Dziwne zachowanie

Dziekuje Panie Adamie, jesli chodzi o ospe to leczona byla drobnica bo neony mialy i przenioslo sie na ramirezy, Palety byly w innym akwarium i jadly normalnie nie speedowaly nic im nie bylo wiec kwarantanna trwala trzy tygodnie, Browny maja okolo poltorej roku, kupione od amatora same sie mu rozmnozyly w ogolnym, rodzice mali to i te nie urosly, ale mam je odkiedy byly wielkosci paznokcia to i sentyment jest:) co do niebieskich to tak maja ikre ale samiec jakis ,,lewy bo tylko patrzy jak samica kladzie i po pletwach ja kasa, nie wiem czy sie to zmieni...:( jesli nie trzeba bedzie go sprzedac bo chyba zapladniac sie nie nauczy a moze nauczy? co do reszty mlode jeszcze i sie nie okreslily... Trzeci film z ta wlasnie ryba
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
Ostatnio zmieniony przez 2013-01-17, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-17, 14:56   Re: Dziwne zachowanie

Askamadej napisał/a:
Dziekuje Panie Adamie..

proponuję doiczytać

http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=13

a w nim

_______________________
"§3. Pisanie na forum i na shoutboxie.

3. Na forum nie zwracamy się do siebie per Pan/Pani. Zwracamy się per Ty, używając imienia podanego w profilu. "
____________________

bo to ewidentne łamanie tego co się akceptowało ;-)

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-17, 15:02   dziekuje

Dziekuje Adamie doczytam dokladnie, w stresie jestem i przez to sie motam nigdy nie wypowiadalam sie na forum wiec to moj debiut prosze o wyrozumialosc, czyli co mam z tymi moimi Skarbami zrobic z wyjatkiem zbicia PH bo juz jade po filtry do osmozora data im minela i chyba czas wymienic, a co do ryb, leczyc czy nie leczyc?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-17, 15:11   

Kwas i zbić kwasowość nie musi być osmoza.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-17, 15:23   Kwas

tak tylko nie wiem czy ja tu znajde takie cos jak kwas:/ nawet nie wiem jak to ma wygladac.. jakies ph- czy cos w tym stylu?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-17, 18:52   

kwas ortofosforowy lub solny. Chyba jakieś sklepy chemiczne są.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-18, 13:02   

adamn napisał/a:
A film dobrze, ze załączony bo widać
- jedną parę z lewej niebieskich i pewnie ikrę mają

A no wprawne oko wypatrzy kazdy szczegol ikre mialy i nawet larwy byly, poki ramirezy nie dopadly.. nie zdazylam filmiku nakrecic, ale moze nastepnym razem sie uda. Co do rad Adamie zaraz biore sie do dziela mam nadzieje ze bedzie juz wszystko ok, jeszcze jak sie naucze cytowac to juz wszystko bedzie cacy


POPRAWIŁEM cytowanie.
Jak cytujesz to w nawiasach zostawiasz co ma się ostać a reszte wycinasz. Potem piszesz co chcesz poza końcowym nawiasem.
Adam
Ostatnio zmieniony przez adamn 2013-01-18, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Askamadej
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-19, 11:35   

Ryby wczoraj leczone Przepisem nr2 Adama na plazince, 4 i pol godziny w wiadrze z pratelem, padly prawie wszystkie neony, palety chyba maja sie dobrze tylko srednio za jedzenie lapia, nie wiem czy to z powodu zmiany akwarium, czy to normalne? dodaje filmiki jak teraz wygladaja, browny troche poskladane plywaja, reszta chyba ok, mam nadzieje ze dojda do siebie
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-19, 19:27   

a jak traktowana jesteś lekiem to masz ochotę na jedzenie?
To normalne a zresztą widać, że mają ochotę i coś tam skubią i brąziasty pływa z przodu. Prze 2 dni karm mniej.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12