DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Atlas i opisy zbrojnikowatych
Autor Wiadomość
JamZim 


Imię: Jan
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 86
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2013-02-19, 19:49   

Zawsze chciałem mieć zbrojniki w akwarium, a teraz mam ku temu okazje, bo zakładam 300l dla Dyskowców. Ale kiedyś przeczytałem, że zbrojniki i skalary to nie jest najlepsze towarzystwo dla dyskowców... bo przenoszą dużo różnych chorób i pasożytów.
To jak to w końcu jest? Zbrojniki przenoszą tyle samo chorób co inne ryby, jak kąsaczowate i kirysy?
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-19, 20:07   

Z uwagi na ich biologię i przydenny tryb życia, są bardziej narażone na "bycie" łańcuchem pokarmowym dla pasożytów, których jaja i larwy opadają na dno akwarium. Jeśli bierzesz z pewnego źródła, nie ma powodów do obaw.
 
 
tom-lakota 

Imię: Tomek
Wiek: 53
Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Newport / UK
Wysłany: 2013-02-23, 15:49   

Troszke koledzy wczesniej napomkneli o L46.
Wypadaloby temat tych rybek zebrac do kupy jako, ze dla wielu Dyskowce sa krolami wsrod ryb, tak dla wielu milosnikow zbrojnikow wlasnie L46 sa takimi perelkami.

L46, Hypancistrus zebra, Zbrojnik zebra, czasami nazywany tez Imperial Pleco.
Rybka pochodzi z Brazylii, zamieszkuje w naturze rzeka Rio Xingu i jest gatunkiem zagrozonym wyginieciem.
Zyje w rzece o wartkim strumieniu wody i jesli chcemy zapewnic jej dobre samopoczucie w naszym akwarium, dbamy o staly, dosyc mocny ruch wody w zbiorniku.
Rybka ta dorasta maksymalnie do 11 cm.
Jest wszystkozerna (pokarmy roslinne i miesne). Nie wykazuje praktycznie zadnego zainteresowania glonami, poza pierwszymi miesiacami zycia.
Powinna byc hodowana w grupach, a jako ze prowadzi skryty tryb zycia akwarium winno obfitowac w liczne kryjowki.
Ponizej kilka fotek z mojego akwa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9