DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze zbiorniki
Autor Wiadomość
krzycho56 
krzycho56

Imię: Krzysztof
Wiek: 68
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 31
Skąd: Opole
Wysłany: 2013-01-10, 17:31   Nasze zbiorniki

- wielkość zbiornika w litrach: 480l.

- wymiary zbiornika: 1600x50x60

- od kiedy zbiornik funkcjonuje: 12 miesięcy

- sposób przygotowania wody do zbiornika: woda zsieci wodociągowej

- woda i jej parametry: tww (KH), two (GH), pH i ewentualnie wielkość związków azotowych: ph-6,8, NO2-0, NO3-25, GH-14,KH-6

- częstotliwość podmian wody: raz na m-c wymieniam ok.80l.

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru: średni żwir ciemny

- dodatkowe elementy jak korzenie, zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru ;) czy też tła wewnętrzne czy skały: jeden korzen imitacja z tworzywa, drugi mały z ceramiki i to wszystko.

- obsada zbiornika, dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność: 6 szt.dyskowców od 5 cm do 12 cm, 4 kiryski spizowe, 38 neonek czerwonych,dwa glonojady, 4 boje wspaniałe ok.4-6 cm., dwa gurami dwuplamist i to wszystko.

- obsada roślinna i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny): cztery anubiasy w tym dwa kwitnace, jedna kępa rośliny z długimi liścimi nie znam nazwy. Nawożenie od czasu do czasu nawóz Planta ACTIV STANDARD f-my AQUA BOTANIQUE

- rodzaj filtracji, jaka i ile: Filtr zewnętrzny TETRA TEX1200, wewnętrzny ORCA BF700 z UV-C f-my OLYMPIA

- rodzaj wkładów filtracyjnych:

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: jedna grzałka 300W

- oświetlenie zbiornika, ile i jak długo: 2x58W jedna niebieska przód, druga zielona tył QUASTAR 1500mm,GROLUX 1500mm

- sposób i rodzaj karmienia: przemiennie serca wołowe, płatki Tropikal D-50 Plus, Regular Flakes, D-ALLIO Plus, SUPERVIT mini granulat, WAWER DISC MIX f-my DAJANA

- krótki, w kilku zdaniach, opis powstawania (czas kwarantanny, dojrzewanie): dojrzewanie trzy tygodnie a ryby 3 dyskowce i 2 bocje, dwa glonojady i jeden kirys były w tymm czasie w zbiorniku 120l.

- zdjęcie całego zbiornika: kilka fotek w załaczniku

- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund): póki co mam słaby aparat

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku: w dokupinych dyskowca stwierdziłem w odchodach jaja nicieni i teraz rozpoczynam walkę z pasożytami. Po lektórze w necie mam mętlik w głowie jakie podjąc właściwe i skuteczne kroki.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-01-10, 17:38   

A gdzie fotki ? ;-)
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-10, 17:40   

I zmień wymiary zbiornika albo zastosuj jedną jednostkę ... ;-)
 
 
Sylwester 

Imię: Sylwester
Wiek: 51
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 191
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2013-01-11, 16:41   

Pokaż jakieś zdjęcia?
 
 
krzycho56 
krzycho56

Imię: Krzysztof
Wiek: 68
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 31
Skąd: Opole
Wysłany: 2013-01-12, 13:13   

KLAY faktycznie masz rację. W pośpiechu zacząłem podawać w mm a potem przeszedłem na cm. Wymiary prawidłowe 1600x500x600 - dł x szer x wys. Trzy fotki wysłałem do Galerii ale chyba coś zrobiłem nie tak. Ponowię próbę. Pozdrawiam
 
 
Tombo23 

Imię: Tomek
Wiek: 44
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Chocianów
Wysłany: 2013-05-03, 18:14   

Pochwal się wreszcie Swoim akwarium
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10