DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
natural substrate - Mariana Wojtaszka
Autor Wiadomość
piotrek123 

Imię: piotrek
Wiek: 50
Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 54
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2013-01-01, 04:08   natural substrate - Mariana Wojtaszka

Witam! Ponieważ chcę zastosować ten substrat pod żwir kwarcowy (między substratem a żwirem dać moskitierę) mam pytanie : czy substrat ten nie powoduje zmętnienia wody w akwarium i jak na nim rosną rośliny ? Pozdrawiam !
_________________
 
 
alii 

Imię: Anida
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Gru 2012
Posty: 44
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2013-01-01, 12:40   

Witam.
Stosowałam podłoże Pana Wojtaszka. Na podłoże położyłam siatkę pod żwir. Nic się nie przedostawało do wody. Rośliny rosły bardzo dobrze.Na jego stronie jest nr telefonu, P.Marian jest bardzo życzliwy i wiele rad mi udzielił.
Anida
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-01, 14:00   

Ja również stosowałem i nadal stosuję ale... nie w akwarium z dyskowcami.
Warto oddzielić substrat od reszty podłoża firanką/siatką/moskitierą. Dzięki temu unikniemy problemu przy przesadzaniu roślin, bo jak będziemy zielsko wyciągać to wyciągniemy podłoże spod spodu i problem z glonami mamy gotowy. A tak przy przesadzaniu bierzemy nożyczki, przycinamy korzenie przy moskitierze (jeśli roślina się przez nią przebiła), bez problemu wyciągamy i możemy posadzić gdzie indziej.
 
 
piotrek123 

Imię: piotrek
Wiek: 50
Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 54
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2013-01-01, 14:30   

Rafal napisał/a:
Ja również stosowałem i nadal stosuję ale... nie w akwarium z dyskowcami.
Warto oddzielić substrat od reszty podłoża firanką/siatką/moskitierą. Dzięki temu unikniemy problemu przy przesadzaniu roślin, bo jak będziemy zielsko wyciągać to wyciągniemy podłoże spod spodu i problem z glonami mamy gotowy. A tak przy przesadzaniu bierzemy nożyczki, przycinamy korzenie przy moskitierze (jeśli roślina się przez nią przebiła), bez problemu wyciągamy i możemy posadzić gdzie indziej.


No właśnie chciałem wypróbować w roślinnym przy paletkach .Co ty na to, mogę zaryzykować ?
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-01, 16:22   

Jak dasz grubą warstwę podłoża na wierzch, tak żeby nie było ryzyka, że się do niego dokopią, to spróbować można. Choć ja jestem zwolennikiem kulek/pałeczek wciskanych pod korzenie roślin.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10