DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Moje klepisko, gdzie nie tylko dyskowce są interesujące
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-13, 10:40   Moje klepisko, gdzie nie tylko dyskowce są interesujące

Od dobrych kilku lat mam na stanie klepisko (takie co to uciekam tam by nie patrzyć co kto i jak pisze na FORUM kiedyś), gdzie kilka razy odbywały się wzloty i upadki niektórych. Na tym też klepisku oprócz dyskowców co 2 miesiące pływały w wannie w naturalnej wodzie (potem je coś wyciągnęło bo wszystkie zniknęły jednej nocy w tym 19 cm) mam też to co niżej przedstawione. Kiedyś była jedna a teraz mam ich kilka








Oprócz tego co wyżej co jakiś czas trafiają się okazy raczej niespotykane na co dzień.

No ale jakie co i jak to jak będzie zainteresowanie to pokażę.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2018-12-22, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-10-13, 13:05   

No popatrz też fajne stworzenia mam co prawda swój kawałek ogrodu ale takich ptic u mnie niet za to bywają takie dwunożne co to w trosce o moje zdrowie robią za mnie zbiory a to winogrona a to orzechy wyparowują nie wiadomo kiedy
_________________
Duduś
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2016-10-13, 17:09   

Uważaj żeby bocian nie zapukał .
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-13, 22:16   

Bez fotek papryczek się nie liczy. ;-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-14, 09:20   

Nie bocian a czaple co z ZOO przylatują na żer. Zresztą za płotem nie tylko to można spotkać. Klepisko to taka forma edukacyjna, gdzie jak się wpadnie można cały dzień spędzić i się nie upodlić by nie wiedzieć, gdzie się jest,

Klepisko ma 430 metrów kwadratowych i jest już w fazie końcowej tego co tam będzie zarówno dla mnie rodziny i tych co tam byli i będą.

co za płotem widać to z ambony można oglądać. Powiększyć zdjęcie i zobaczyć. W porywach jest tego do 5 sztuk a i lis czy kuna na porządku dziennym się trafia. Odległość to w porywach mniej niż 10 metrów bo lubią jabłka zjadać

wyżej czatownia na kilka miejsc do spania z widokiem na naturę. No i strzyżenie drzewa co cień daje ale tu w przeciwieństwie do miękkich tkanek skrzeli te odrosną po czasie. Strzyżenie gałęzi można porównać z cięciem korekcyjnym płetw u ryby bo te odrastają a nie jak przy obrzezaniu czy odcięciu ucha czy wargi dolnej przykładowo

tu jedno z kilku miejsc do dyskusji w podgrupach gdzie można papryczki spożywać a potem się leczyć na podłożu

wyżej jakże ważne na klepisku miejsce, gdzie wszelakie potrawy na teraz i na różne uroczystości świąteczne można sobie przygotować zarówno wędząc na zimno jak i na gorąco.

wyżej miejsce, gdzie 3-4 osoby mogą swobodnie medytować na temat minionego czasu przy zupie chmielowej czy też czarnym szaleństwie. Koło na przodzie jest skalniak oparty na bazie 10 różnych ziół używanych do grila czy też na co dzień w kuchni. I nie jest to jakiś susz ale "nasze bo polskie"
A co jeszcze jest na klepisku to niebawem przedstawię w innej scenerii.

Rekord tego klepiska to 36 osób jakie na nim było i niektóre się przez naście godzin nie spotkały :mrgreen:


Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2018-12-22, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-10-14, 09:44   

Pięknie szczególnie ta wędzarenka mi leży
_________________
Duduś
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-14, 22:56   

Adam, Jest co podziwiać :-D Ja mam co prawda mały ogródek za domem i widoki marne ale za to prawie w centrum Warszawy i nie muszę wyjeżdżać za miasto ;-)

Tak ta wedzareczka tez mi wpadła w oko, u siebie planuje taki cuś.
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
Ostatnio zmieniony przez robertkrol 2016-10-14, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-18, 15:26   

gienierator napisał/a:
Bez fotek papryczek się nie liczy. ;-)

No to masz Giencol. Jak chcesz to Ci kilka odstąpię.
Wypala oczy i całą resztę. Polecana zamiast czosnku do mixa dla dyskowców co by nie miały robali :mrgreen:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-10-19, 09:59   

Przepraszam za zaśmiecanie wątku ale do takich ostrości może się przyda
_________________
Duduś
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2016-10-19, 12:42   

To ja biorę browar, aż :lol: zgłodniałem. :lol:
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-20, 10:54   

gdzieś mam jak wędzenie przebiega. Jak znajdę to pokażę.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-10-20, 11:54   

Jak byś mógł to przy okazji jakieś zdjęcie środka jak to jest zrobione wybudowane bo coś mnie ciągnie aby takie cośik u mnie wybudować
_________________
Duduś
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-20, 13:10   

Jeszcze 5 lat temu klepisko wyglądało tak jak niżej po całości

tak wyglądało z przodu 4 lata temu

tak rok temu w grudniu w czasie wędzenia co widać po dymku ale to już przeszłość i trochę zmian z przodu nastąpiło

a tak wędzenie w tamtym roku w grudniu

sam miód i smakowitość.

Wędzarnia jest z cegły klinkierowej wyłożona na dnie szamotówką na trzy cegły po szerokości i głębokości a na wysokość na 14. Można w niej wędzić na gorąco jak i na zimno. Ma z tyły wlot na dnie paleniska, gdy na zimno chcemy wędzić (ale to czas dłuższy) jak też na dnie jak tu mamy palenisko i nad nim kładziemy przesłony ze stali nierdzewnej naprzemiennie z 3 wystarczą by płomienie nie dochodziły wyżej a się rozpraszały. Na górze wędzarni są 4 pręty co 10 cm wbudowane tak by na nich wieszać haki i różności co chcemy wędzić. Można też na hakach zamocować stalową siatkę służącą jako 2 grill w wtedy 2x więcej w czasie grilowania. Proste łatwe i przyjemne a jakie w smaku?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2018-12-22, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darek-j 


Imię: Darek
Wiek: 53
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 356
Skąd: czechowice-dziedzice
Wysłany: 2016-10-20, 13:19   

Ja mam wędzarnie ze starej beczki metalowej z kominem pod ziemią 2 metrowym ;-)
_________________
Pozdrawiam Darek
 
 
darek-j 


Imię: Darek
Wiek: 53
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 356
Skąd: czechowice-dziedzice
Wysłany: 2016-10-20, 20:11   

Robson , mam Ci zrobić fotkę metalowej beczki ? :-D
_________________
Pozdrawiam Darek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12