adamn


Imię: Adam
Pomógł: 66 razy Wiek: 66 Dołączył: 19 Lis 2012 Posty: 7455 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 2012-12-21, 12:11 Karmienie małych dysków solowcem
|
|
|
Solowiec opisany w wątku
http://discusforum.adamn....php?p=2871#2871
Nadaje się do skarmiania dyskowców jako uzupełnienie pokarmu naturalnego od 4 dnia żerowania
Jak rozmnażać solowce w domu:
- słoik lub butelka PET
- natlenianie 24 godziny pochodzące z nie kamienia napowietrzającego bo ten tworzy zabójczą dla cyst i naupliusów pianę powodującą ich zamieranie i osadzanie się na krawędziach naczynia) a z wężyka dającego grube bąbelki
- sól kamienna niejodowana jak w wątku
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=149
- osolona woda w ilości 1 łyżka stołowa (5-10 gram) na litr wody (najlepiej woda ze zbiornika już z jakąś florą bakteryjną).
- w nocy lampka przykładowo z diodami led 1,5 W
- soda oczyszczana bo ...... większość z NAS ma w zbiornikach wodę kwaśną (poniżej pH 6,5 a to wstrzymuje rozwój cyst) a optymalny dla solowca przedział kwasowości to odczyn pH > 8. Dajemy jej tyle co na ostrzu noża. W przypadki użycia wody z kranu która z reguły jest zasadowa sody ie trzeba dodawać.
- możliwie stałą temperatura utrzymywana w granicach 25 - 30 stopni C (optymalnie 28 stopni C).
- cysty solowca od 1-10 gram
Inkubacji trwa około 24 godziny i następuje wylęgnięcie się dużej ilości larw. Wtedy wyłączamy natlenianie by naupliusy oddzieliły się od pustych osłonek. Można osłonki też odseparowywać jak na filmie w wątku powyższym. Potem małym wężykiem zasysamy trochę wody z solowcem i przelewamy przez gęste sitko. Potem płuczemy wodą ze zbiornika i karmimy małe tam gdzie jest w danej chwili para rodzicielska. Dobrze jest na ten czas wyłączyć filtrację by solowiec był tam gdzie chcemy a nie latał po całym zbiorniku. Wtedy przystępujemy do karmienia narybku . Po 15 minutach możemy włączyć filtrację bo małe jak zdrowe wiedzą co to żarcie i jak je ganiać po zbiorniku jak odrywają się od starych i wychwytują pokarm.
Karmienie takim pokarmem własnoręcznie wyhodowanym ELIMINUJE możliwość przywleczenia na narybek chorób i pasożytów na które małe nie są niestety odporne w większości przypadków. Z tym nie jest tak do końca ale czymś karmić musimy. Jest bezpieczny, nie powoduje otłuszczenia ryb i nie kumuluje w organizmie małych odkładania się substancji pochodzących z zanieczyszczeń chemicznych.
A jak reagują ryby to niżej
F I L M 7
Adam |
_________________ "Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 |
|