DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
powrót do problemów-WODA
Autor Wiadomość
juber 

Imię: Robert
Wiek: 54
Dołączył: 28 Lis 2015
Posty: 57
Skąd: okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2017-03-12, 11:04   powrót do problemów-WODA

Zakładam nowy temat bo mam długotrwały problem.
Akwarium odpalone w październiku 2016 .Niestety po miesiącu miałem awarię filtra ,dwa miesiące temu ponownie awaria zasilacza w filtrze ( teraz już ,,super eheim" chodzi ).Na dzień dzisiejszy mam problem z wodą .NIE WIEM W CZYM JEST PROBLEM,ĹťE TAK DŁUGO WODA NIE MOĹťE DOJRZEĆ
AKTUALNE PARAMETRY:
PH-6.7
nh3-1 (wczoraj 1)
No2-0,025 (wczoraj 0,025)
no3-10 (wczoraj 20)
Akwarium 450 l
obsada : 4 palety 15 cm,3 palety 10 cm ,6 palet -7cm,15 neonów ,2 kosiarki
filtracja: eheim 2076,aquael turbo 1000
Woda zrobiła się mleczna ,teraz już nawet zielona
Miałem momenty wody kryształu a na następny dzień mleko . Podmiany RO robiłem co drugi dzień teraz zwolniłem raz na tydzień (bo sam nie wiem co robić ). Przez ten czas padły mi dwie paletki (nagle -myślę ,że skok amoniaku ) .Teraz w tym mleku inne składają ikrę . BAKTERIE lałem wielokrotnie : Sera ,seachem,biodigest.Czytam : czekać ,czekać -no ale chyba za długo to trwa ....
Co robić ,bo tracę już wszelką nadzieję ?
Ostatnio zmieniony przez juber 2017-03-12, 11:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2017-03-12, 12:07   

Mniej ; światła , jedzenia , podmianie wody . Lub lampa UV i dwa dni kryształ .
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
juber 

Imię: Robert
Wiek: 54
Dołączył: 28 Lis 2015
Posty: 57
Skąd: okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2017-03-12, 13:42   

[quote="jurasiga"]Mniej ; światła , jedzenia , podmianie wody . Lub lampa UV i dwa dni kryształ .[/quote]
Ile tych podmian ?
Ostatnio zmieniony przez juber 2017-03-12, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2017-03-12, 15:58   

Ja bym na razie nie podmienial bo pierwotnika lubi świerzą wodę . Możesz też zaciemnic akwarium no kocem . Brak światła , jedzenia i swierzej wody powinien go powstrzymać . Jak paleta nie zje 2-3 dni nic jej się nie stanie .
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
juber 

Imię: Robert
Wiek: 54
Dołączył: 28 Lis 2015
Posty: 57
Skąd: okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2017-03-12, 18:45   

a co z tym amoniakiem?
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2017-03-12, 19:08   

Utrzymuj ph poniżej 7 a powinno być ok możesz dodać soli nie jodowanej do baniaka, u siebie obecnie mam bardzo wysokie no2 i nie panikuje po prostu trzeba czasu nic nie przyspieszymy musimy czekać.
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-03-12, 19:34   

A amoniak skąd się ma brać akwarium?
Sprawdzał Ty wkłady filtrów czy si e nie pieni a od kwasu. Daj zdjęcie tego zbiornika bo może przyczyna prozaiczna?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
juber 

Imię: Robert
Wiek: 54
Dołączył: 28 Lis 2015
Posty: 57
Skąd: okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2017-04-05, 19:16   

Wracam do tematu ponieważ myślałem że z tematem się uporałem,ale jednak nie.
Pierwotniaki ustąpiły ale mam wysyp glonów zielonych i brązowych.Ręce mi opadają ponieważ PH spada nawet do 5, amoniak się pojawia ,a No2 także wysokie.Sprawdzałem wkłady filtra,piasek -nic nie pieni.włożyłem dodatkowo zeolit do kubła bo mam nadzieje ze obniży amoniak.Po ,,drodze" jedna para złożyła ikrę i odchowuje ok . 50 młodych,jednak chociażby dzisiaj po skoku parametrów ok .10 padło.Reszta obsady też nie ma zbytnio apetytu.W czym może być problem ,bo już mi się pomysły kończą .Z jednej strony się mnożą ,a z drugiej padają.Nasuwa mi się tylko za słaba filtracja lub żarcie .Wydaje mi się ,że za dużo w miksie wsypało mi się tym razem mięcha w stosunku do zielska ,no ale od początku mam problem z tym baniakiem.....czyli za słaby filtr?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-05, 19:35   

zdjęcia jak nie było tak nie ma. A co do amoniaku to już pisałem skąd ma się w akwarium wziąć.
No i jaka woda ma twardości?
Małe nie padają z tak micrego skoku parametrów a z tego co mają w sobie. Film z małymi
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
juber 

Imię: Robert
Wiek: 54
Dołączył: 28 Lis 2015
Posty: 57
Skąd: okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2017-04-05, 20:05   

Właśnie nie wiem skąd amoniak . Parametry jutro wkleję bo dzisiaj właśnie po podmianie mogą być zbyt mało wiarygodne - towarzystwo przestraszone.Młode nie padały wcześniej (poza dzisiejszym dniem ) tylko część posłużyła jako żywy pokarm dla współmieszkańców.wstawiłem potem siatkę dla oddzielenia .Piasku jest mało bo po trochu usuwam (chcę dać grubszy-ten pyli) .Na koszyku podmieniam fizelinę i watę ,aby ściągać glony.
Dzisiaj okazało się ,że problemów będzie więcej......
Zacznę od parametrów po wczorajszej podmianie 30 % (RO 50%+KRAN 50 %)
ph-6,5
gh-6
Kh-6
no2-0,025
nh3-0,5
Młode dalej padają .Zrobiłem jednemu ,,sekcję zwłok "pod mikroskopem no i ku mojemu zdziwieniu znalazłem czarne kropki które pokazałem na zdjęciu poniżej .Reszta obsady też wygląda ,,nieswojo"i są bardzo płochliwe .Nie wiem co z tym wszystkim robić .Bo poza złą wodą mam także dodatkowe niechciane towarzystwo.
Ostatnio zmieniony przez juber 2017-04-06, 16:37, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-06, 18:12   

amoniak w wodzie kwaśnej niżej pH7 nie występuje wiec testy do d..
Podmienisz co chwila wodę a do tego masz jakieś badziewie w akwarium jako przegrodę i czego się dziwić, że woda nie taka. No i zdjęcie skąd pochodzi jeśli wolno spytać?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
juber 

Imię: Robert
Wiek: 54
Dołączył: 28 Lis 2015
Posty: 57
Skąd: okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2017-04-06, 18:32   

Testy ZOOLEK -niby dobre .Nie zaprzeczam ,że ta ,przegroda" nieco miesza .....no ale bez niej by młode się pewnie nie wykluły a to ich pierwsze tarło ( jest ona od dwóch tygodni ,a problem dłużej) Ostatnie zdjęcie z forum ,bo niestety nie mam w mikroskopie aparatu.
Ostatnio zmieniony przez juber 2017-04-06, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-07, 13:17   

[quote="juber"]znalazłem czarne kropki które pokazałem na zdjęciu poniżej .[/quote]
To mnie zmyliło. A jak z FORUM to wiesz co masz. Co do testów to inna firma inne badanie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
juber 

Imię: Robert
Wiek: 54
Dołączył: 28 Lis 2015
Posty: 57
Skąd: okolice Bydgoszczy
Wysłany: 2017-04-07, 15:06   

[quote="adamn"][quote="juber"]znalazłem czarne kropki które pokazałem na zdjęciu poniżej .[/quote]
To mnie zmyliło. A jak z FORUM to wiesz co masz. Co do testów to inna firma inne badanie.
Adam[/quote]
Jest szansa jeszcze Uratować młode,czy nie ma sensu ?Padają jak ,,kawki"....
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-04-08, 09:47   

Co by Ci tu podpowiedzieć według mego skromnego zdania to odpuść sobie te młode a raczej zajmij się na poważnie samym akwarium /kup nowe odczynniki/bo wychodzi że masz z jakiejś felernej serii bo co Ci powiem jak w powiedzeniu zdrowa woda zdrowia doda a przecież woda to rybi żywioł i wtedy zacznij na poważnie leczyć stare o ile będzie taka potrzeba bo już sama woda poprawi ich kondycję
a młode no cóż jak stare będą zdrowe i w dobrej kondycji to same przyjdą nawet się nie obejrzysz kiedy dyski trą się na okrągło
spokojnie po kolei a dojdziesz do celu tego nauczyły mnie dyski nic na siłę a za to konsekwentnie
_________________
Duduś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13