DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
[465l] Epizod 2 - Nowa Nadzieja
Autor Wiadomość
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-10-28, 23:22   [465l] Epizod 2 - Nowa Nadzieja

Witam.

Chciałbym przedstawić Wam mój zbiornik, ryb w nim jeszcze nie ma, ale...jakoś zacząć trzeba :-)

No to tak:

- wielkość zbiornika w litrach: 465l Opti

- wymiary zbiornika: 155dł. x 50szer. x 60 wys.

- od kiedy funkcjonuje: w obecnym stanie od 14.10.2016

- sposób przygotowania wody do zbiornika: kran

- woda i jej parametry: tww, two, pH i ewentualnie wielkość związków azotowych: PH 7,2, GH 12, KH 7

- częstotliwość podmian wody: na razie brak podmian, tylko dolewki

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru: brak podłoża

- dodatkowe elementy jak korzenie zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru czy też tła wewnętrzne czy skały: brak ozdób

- obsadę zbiornika dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność: ryb jeszcze brak

- obsadę roślinną i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny): brak

- rodzaj filtracji, jaka i ile: sump o pojemności prawie 140l

- rodzaj wkładów filtracyjnych: pierwsza komora gąbki PPI10, druga PPI20+10 pasków włókniny, trzecia ceramika+włóknina+pasek gąbki PPI20, czwarta skałki AquaRock+włóknina+pasek gąbki PPI10

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: na chwilę obecną grzałka 300W

- oświetlenie zbiornika ile i jak długo: belka Odyssea QUAD 4x80W + LED, świetlówki od tylnej ścianki: Narva Blue2, Sylvania Grolux, Philips Master 6500K, Sylvania Grolux

- sposób i rodzaj karmienia: w zamyśle mix na sercu, dodatkowo karmnik JBL AutoFood

- krótki w kilku zdaniach opis powstawania (czas kwarantanny dojrzewanie): Po likwidacji wcześniejszego aranżu całość wypsikana i wyszorowana Perhydrolem, gąbki z sumpa wyszorowane pod ciśnieniem w gorącej wodzie i wymoczone w Perhydrolu, złoża biologiczne wygotowane, całe akwarium i sump wypryskany Perhydrolem. Po wysuszeniu całość napełniona wodą i wlany Perhydrol, całość pracowała prawie tydzień. Później wylewka, wysuszenie i nalewanie wody. W tej chwili robię tylko dolewki odparowanej wody. Filtr zaszczepiony bakteriami Tropicala i sypnięte trochę płatków.

- zdjęcie zbiornika całego: ryb jeszcze nie ma, to chociaż wrzucę fotki różnych wersji oświetlenia:
Pełna moc oświetlenia:


Tył Narva i Grolux:


Przód Philips i Grolux:


- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund)

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku: generalnie baniak wcześniej, tj.: od sierpnia 2015 roku był prowadzony jako akwarium dekoracyjne, towarzyskie z naciskiem na rośliny. Bywało różnie, raz lepiej, raz gorzej ;-) Od pewnego czasu chciałem coś zmienić, a że zawsze interesowały mnie Dyskowce to postanowiłem się z nimi zmierzyć. Poniżej kilka fotek z poprzednich odsłon:










Jeszcze technicznie, zbiornik stoi na modyfikowanym, starym meblu:






Filtracja i sterowanie oświetleniem:




Co do samych ryb...myślę nad 10-12 sztukami wstępnie, odmiany raczej wzorzyste, ale to jeszcze zobaczę. Ryby powinienem mieć pod koniec listopada/początek grudnia (może mikołaj przyniesie pod choinkę w styroboxie ;-) )

Na razie to tyle, wątek w miarę możliwości będę uzupełniał, bo i pytań pewno będzie wiele. Mam nadzieję, że pomożecie ;-)

Pozdrawiam.
 
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-29, 09:55   

Cześć Marek, wzór-konspekt przygotowania akwa pod dyskowce :-D , tylko ja na takie akwarium to bym kupił z 20 maluchów takich 7-9 cm np. (po 5 szt. różnych odmian) wtedy jak podrosną możesz zostawisz 10 lub 15 sztuk a resztę sprzedać. ;-)
Powodzenia :-)
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
bosman213 

Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 442
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2016-10-29, 10:06   

Imponująca roślinność.
_________________
"Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"
Albert Einstein
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-29, 15:19   

Aż mnie szczera opadła z wrażenia. Brać przykład jak pisać z Autora wątku. Dwie odmiany kontrastowe ale nie w gołym a po części roślinne z głową. Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-10-29, 16:30   

Witam.
Rozważam, oczywiście po czasie, dodanie do zbiornika takich elementów jak podłoże, rośliny i korzenie. Rośliny będą w szklanych doniczkach zasypanych żwirkiem i może kulki GT własnej produkcji pod korzenie, podłoże kwarcowe przywiozę z Osiecznicy, korzenie też mam. Jak nie będę miał kłopotów to dojdzie też ekipa sprzątająca w postaci Kirysków Sterby lub Panda, może Otoski. Ale to w jakiejś tam przyszłości. Ozdoby będą oczywiście odpowiednio przygotowane, a "sprzątacze" poddani kwarantannie.
Nie będę się spieszył, co nagle...to wiadomo ;-)

Co do ryb, to faktycznie, może wezmę więcej.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez sqwar3 2016-10-29, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-29, 17:06   

Co do dodatkowej obsady kirysy, itp. to lepiej kupić od kogoś kto ma przleczone/zdrowe odpowiednie dla dyskowców w innym przypadku sama kwarantanna to za mało.

Ja kupiłem od hodowcy kirysków i była kwarantanna, następnie badanie pod mikroskopem i leczenie.
Gonojady miałem od Adama, więc te od razu do palet.

Zresztą "ekipa sprzątająca" to tylko z nazwa - glonojady to brudzą prawie, jak dyskowce, a kirysy to wcale wszystkiego nie wyjedzą, chyba , że będzie ich ze 100 szt. ;-)

Ale fajnie jak coś pływa jeszcze oprócz dyskowców. :-D
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-10-29, 17:17   

robertkrol napisał/a:
Ja kupiłem od hodowcy kirysków i była kwarantanna, następnie badanie pod mikroskopem i leczenie.


I dokładnie tak mam zamiar zrobić. Pisząc "kwarantanna" miałem to właśnie na myśli ;-) Zostawiłem sobie nawet specjalnie do tego celu starą i wysłużoną już 112-tkę. Jakiś tam podstawowy zapas leków też przygotowałem ;-) Ale...to jeszcze dużo wody przez filtrację się przeleje zanim do tego dojdę :-D

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez sqwar3 2016-10-29, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-29, 17:21   

Markę, to super :-) a jakie odmiany masz już na oku?
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-10-29, 17:44   

Na chwilę obecną jeszcze nie wiem, będę coś wiedział konkretnie to na pewno napiszę ;-)

Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2016-10-30, 18:29   

Mam pytanie jak ta pompa od CO pracuje , czy nie jest głośna?
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2016-10-30, 18:46   

Zależy co założysz ,ja mam Wilo ,bezgłośna tylko wodę słychać
_________________
zibi
 
 
sqwar3 
Marek Skwarek


Imię: Marek
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 87
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-10-30, 19:02   

Witam.
Fakt faktem, że o pompie nie napisałem. Ja mam OMIS 25/60-180, jest cichutka, trzy biegi do dyspozycji, jednak dość prądożerna. U mnie chodzi na drugim biegu, pobór to 70W. Za pompą mam jeszcze obudowę z filtra narurowego, która służyła dotąd jako reaktor do rozpuszczania CO2, w tej chwili będzie tam wkład siatkowy 50 lub 100mikron. Pod pozostałości instalacji dwutlenku zamierzam podpiąć, o ile będzie taka potrzeba, napowietrzacz. No i na wylocie jest jeszcze klapkowy zawór przeciw zwrotny.
Pozdrawiam.
_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."
Julian Tuwim
 
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2016-10-30, 19:06   

pytam bo zamierzam zrobić u siebie filtracje na pompie CO obecnie mam grunfosa Alpha 2L na razie czeka bo przymierzam się na większy baniak.
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2016-10-30, 19:24   

To masz Wojtek spoko pompę , u mnie pompa chodzi na 8-10 w i woda klarowna mimo dużego zarybienia
_________________
zibi
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-10-31, 11:28   

Kurcze piękne było to Twoje roślinne to teraz jak wystrzelisz z paletami to jak mówi Ferdek Kiepski klękajcie narody i tego Ci życzę
do pracy i czekamy na efekty no i ma się rozumieć foto relacje
no i jeszcze jedno jak mogę ryby kup z jednego żródła pewnego a unikniesz na wstępie kłopotów
mogę polecić pewną wrocławską piwnicę co prawda tam hoduje się same "maszkary" ale po czasie wyrastają z nich bez leczenia i większego zachodu piękne "łabędzie"
_________________
Duduś
Ostatnio zmieniony przez Duduś 2016-10-31, 11:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12