DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Oświetlenie t5 i statecznik elektroniczny
Autor Wiadomość
dylus 


Imię: Mariusz
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-12-19, 07:28   Oświetlenie t5 i statecznik elektroniczny

Witam .Otóż mam taki problem z oświetleniem ,w zbiorniku mam oświetlenie 4x54 t5 w układzie 2/2 czyli dwie świetlówki na jednym stateczniku i dwie na innym .Dziś zauważyłem dziwne zjawisko rano gdy otworzyłem pokrywę dojrzałem że dwie świetlówki z jednego zestawu delikatnie żarzą się na jednym końcu .Układ sterowany jest programatorami stateczniki wiszą sobie za akwarium a na świetlówkach mam założone końcówki hermetyczne .Oba stateczniki mam skręcone ze sobą taśmą izolacyjną (może tu tkwi błąd ) ??? Czy ktoś z was się z czymś takim spotkał ????Jak dotknę świetlówki żarzy się ona mocniej .Problem ten występuje tylko w jednym zestawie .Jak wyjmę wtyczkę z programatora wszystko gaśnie .A może to wilgoć pod pokrywą ???
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-19, 11:39   

Niczym się nie przejmuj, to najprawdopodobniej pole elektromagnetyczne tylko. Miałem to samo, czasami mogą te delikatnie mrugać (takie delikatne, pulsacyjne światło widoczne jak jest ciemno). Są takie miejsca na Ziemi, że świetlówki po prostu tak świecą, nawet gdy nie są podłączone do zasilania.

A statecznik masz podłączony przewodem trzy żyłowym, z uziemieniem?

Tu przykład obrazujący to zjawisko, tylko z dużo silniejszym polem elektromagnetycznym:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gDpyUWZmCJ0[/youtube]
 
 
dylus 


Imię: Mariusz
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-12-19, 12:23   

Rafał całość jest nie uziemiona czyli dwu żyłowy przewód ,dowiedziałem się że może coś z programatorem albo stateczniki mogą na siebie oddziaływać .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9