DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to koniec... ?
Autor Wiadomość
misiek198444 

Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 37
Skąd: Londyn
  Wysłany: 2016-10-13, 04:15   Czy to koniec... ?

Witam
Przenoszę tu ciąg dalszy moich wątków dotyczących analizy próbek pobranych z akwarium.
Wcześniejsze wątki to:

1. analiza ryby

2. analiza próbki



1) Zbiornik:
- pojemność litrów 450l
- od kiedy zbiornik funkcjonuje .... styczen 2016
- wymiary .... 150*50*60
- rodzaj (roślinny, sterylny) .... Akwarium dekoracyjne: piasek kwarcowy, 4x anubias, 2x Echinodorus, 1x lotus. 1 duzy korzen red moor.
- rodzaj podłoża .... piasek kwarcowy

2) Woda:

- kwasowość (pH) .... 6,6
- twardość węglanowa i ogólna .... gh 6, Kh3
- wielkość związków azotowych .... no2-0, no3-20
- temperatura wody .... 28
- częstotliwość i wielkość podmian wody .... 1-2 razy na tydzień - 100l
- sposób przygotowania wody do podmian .... RO + kran
- obsada ryb (wymienić rodzaje ile, jakie od kiedy, wielkość .... od stycznia 2016 10x paletka od 8-14cm, 8 kiryskow, 3 ramirezy, 5 kosiarek, 2 samotne neonki, 2 otoski.

3) Rodzaj pokarmu:
- (suchy, mrożony, żywy podawany ile razy dziennie) .... serca wołowe mix,

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb (wymienić różnice w zachowaniu ryb odstające od standardu): od kiedy zaobserwowano objawy, płochliwość, dziwne pływanie, otrząsanie się, naloty na ciele, płetwach, ubytki na skórze czy płetwach, guzki na ciele i płetwach, trudności w oddychaniu, ocieranie się o sprzęt i rośliny, jakie odchody, itp.) ....

Od około miesiąca cześć ryb pociemniała, lecz zachowywały się normalnie i pobierały pokarm za wyjątkiem jednego yellow diamon, który cały czas chował się w zaroślach i nie pobierał pokarmu.
Dwa tygodnie temu jednemu z yellow diamon (nie ten co się chował od jakiegoś czasu) spuchły oczy. Po podmianie wody objawy ustąpiły w ciągu 2 dni.

Od ponad tygodnia wszystkie paletki siedzą w grupie w rogu akwarium. Pomimo, iż paletki zostały zakupione od jednego hodowcy w tym samym czasie i tej samej wielkości po upływie 9 m-cy są widoczne różnice w rozmiarze (8-14 cm), od około miesiąca cześć ryb pociemniała, lecz zachowywały się normalnie i pobierały pokarm za wyjątkiem jednego yellow diamon wspomnianego wcześniej.

Półtora tygodnia temu zauważyłem u największej z paletek, białe ciągnące się odchody po konsultacji z internetowym angielskim specjalistą podałem Morenicol Lernex pro (MLP).
Druga dawkę leku podałem na 3 dzień leczenia (28 ml leku). Natomiast na 4 dzień dwa checkerboard pigeon zaczęły się dziwnie zachowywać. Pływały do góry głową, następie zaczęły się pokładać na piasku. Od razu podmieniłem 100 litrów przygotowanej wcześniej wody na drugi dzień powtórka. Od wczoraj już całkiem ryby (checkerboard pigeon) leżą na dnie. Reszta paletek też się zaczęły zachowywać dziwnie (chować, krzywo pływać i przestały łapczywie jeść).
Co do innych ryb to podczas leczenia padły wszystkie kiryski. Był opuchnięte z nastroszonymi łuskami. Reszta ryb zachowuje się normalnie.


5) Sprzęt w zbiorniku (wyposażenie zbiornika w filtry, sumpy, częstotliwość czyszczenia, rodzaj wkładów filtracyjnych, nawożenie CO2 , grzałki) ....
Filtry kubełkowe FX6 i Eheim 3e professional z pre filtrem - filtry czyszczone na przemian co miesiac. Wkłady: Gąbka, wata, seachem matrix 2kg, seachem purigen 200g, 1,5kg JBL MicroMec
CO2 automatycznie dozowane z butli za pomocą komputera JBL. Grzelka 300W

6) Ostatnio dokonane zmiany (zakup nowych ryb, roślin, czy robiono kwarantannę i w jakim czasie, zmiana podłoża, dodanie korzeni itp.) ....
Dwa tygodnie temu zmiana filtra RO, Filtr RO przepłukany przed użyciem zgodnie z instrukcja.

7) Zdjęcia ryb o ile mamy taką możliwość .... i ewentualnie FILM który pokazuje to czego niekiedy sam AUTOR nie dostrzega
NAJWAĹťNIEJSZE:
- czy właściciel ostatnio leczył ryby na własną rękę, czym i jak dawno ... dni

Morenicol Lernex pro - Leczenie opisałem wcześniej.
Wczoraj rano wszystkie ryby zostały przeniesione do sterylnego zbiornika 200 l. ze świeżą wodą o takich samych parametrach jak w zbiorniku poprzednim.

Nie wiem czy będzie to miało jakieś znaczenie, ale w okolicach mojego domu wymieniają rury wodociągowe. Może poleciał jakiś syf z woda, która była do podmianek?
Osobiście stawiałbym na zatrucie lekiem, ale co ja tam wiem.

Z góry dziękuję za pomoc.

Poniżej zamieszczam film z kwarantanny.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZUfzeb9xtpM&feature=youtu.be&fmt=18[/youtube]
 
 
Marcin12 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2016
Posty: 276
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-10-13, 11:18   

Jak stosowałeś sie do przepisu to nie powinieneś zatruć lekiem ryby natomiast wode filtrujesz do podmianek? czy jest odstana i z tego co widze po ogonach i pletwach brzusznych to raczej bakerie Ci zaczynaja atakowac ryby daj temperature na 27 C ja bym zastosował sól niejodowaną 1 łyżka czubata na każde 10l wody ale poczekaj na konsultacje od Adama
 
 
Marcin12 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2016
Posty: 276
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-10-13, 12:01   

A przede wszystkim zastanów się co chcesz ratować palety czy drobnicę.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-13, 12:21   

misiek198444 napisał/a:

Dwa tygodnie temu jednemu z yellow diamon (nie ten co się chował od jakiegoś czasu) spuchły oczy. Po podmianie wody objawy ustąpiły w ciągu 2 dni.

Od ponad tygodnia wszystkie paletki siedzą w grupie w rogu akwarium. Pomimo, iż paletki zostały zakupione od jednego hodowcy w tym samym czasie i tej samej wielkości po upływie 9 m-cy są widoczne różnice w rozmiarze (8-14 cm), od około miesiąca cześć ryb pociemniała,

Półtora tygodnia temu zauważyłem u największej z paletek, białe ciągnące się odchody po konsultacji z internetowym angielskim specjalistą podałem Morenicol Lernex pro (MLP).
Druga dawkę leku podałem na 3 dzień leczenia (28 ml leku). Natomiast na 4 dzień dwa checkerboard pigeon zaczęły się dziwnie zachowywać. Pływały do góry głową, następie zaczęły się pokładać na piasku. Od razu podmieniłem 100 litrów przygotowanej wcześniej wody na drugi dzień powtórka. Od wczoraj już całkiem ryby (checkerboard pigeon) leżą na dnie. Reszta paletek też się zaczęły zachowywać dziwnie (chować, krzywo pływać i przestały łapczywie jeść).
Co do innych ryb to podczas leczenia padły wszystkie kiryski. Był opuchnięte z nastroszonymi łuskami. Reszta ryb zachowuje się normalnie.




Nie wiem czy będzie to miało jakieś znaczenie, ale w okolicach mojego domu wymieniają rury wodociągowe.


Na wstępie to:
misiek198444
wopper
to nie Twoje drugie konto bo mi wychodzi, że tak.

No ale łaskawy jestem:
ryby tasiemca mają i pewnie co innego (nędza z rozpaczą na filmie z tyłu jak torpeda) do tego leczyłeś dawkami znafcy (a jaki to grasuje w internecie dawaj namiary to się człek przyjrzy bo już radzą być obrzezać rybie skrzela) a na co jeśli już? Takie dawki leku to na poprawę samopoczucia. A wcześnie oczyszczone filtry i woda ... NIE. To po kiego leczyć jak się nie wie jak i czym. Jak się ma takie wielkie akwarium jak ty to po kiego podmiana częsta wody i to tyle co TY. A jak się wie, że robią coś z rurami to się nie podmienia bo jak toksyny się dostaną to pozamiatane.


Marcin12 napisał/a:
Jak stosowałeś sie do przepisu to nie powinieneś zatruć lekiem ryby natomiast wode filtrujesz do podmianek? czy jest odstana i z tego co widze po ogonach i pletwach brzusznych to raczej bakerie Ci zaczynaja atakowac ryby daj temperature na 27 C ja bym zastosował sól niejodowaną 1 łyżka czubata na każde 10l wody ale poczekaj na konsultacje od Adama

jak czekać na konsultacje to nie radzić o soli. Jak toksyny to się tak szybko pozamiata, że nie będzie co zbierać. Przecież już kilka razy to było przerabiane na FORUM.


A i neony są strasznie chude. Jednego pokroić i wiesz co masz.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Marcin12 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2016
Posty: 276
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-10-13, 12:53   

Ciągle się uczę. ;-)
 
 
misiek198444 

Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 37
Skąd: Londyn
Wysłany: 2016-10-13, 15:07   

adamn napisał/a:
Na wstępie to:
misiek198444
wopper
to nie Twoje drugie konto bo mi wychodzi, że tak.

Co do kont to tak mam dwa konta, ale problem opisuje na jednym.

Ryby były leczone według rad innych, którzy stosowali ten lek na nicienie i przywry. Ponieważ jest to lek do oczek wodnych na opakowaniu nie było dawkowania w akwariach, wiec stosowałem się według rad innych akwarystów. Skutek jest jaki jest, teraz staram się wyprostować sytuacje i jakoś uratować ryby.

O tym, że toczą się jakieś prace remontowe na rurach zauważyłem już po fakcie. Myślę, że przyczyna jednak nie tkwi w wodzie ponieważ tego samego mixu RO + kran używam w krewetkarium i nie ma żadnych problemow.

W tym momencie priorytetem jest uratowanie ryb następnie dezynfekcja i restart głównego zbiornika.
Na chwile obecna wszystko zostało osunięte z zbiornika głównego. Rośliny i pasek wylądowały w koszu. Spuściłem wodę i nalałem świeżej prosto z kranu. Tu moje pytanie jak odkazić zbiornik i całą resztę. Na stanie mam nadmanganian potasu - 10 g.

Ja chwilę zrobię sekcje zwłok neonki, rezultaty zamieszczę w poście poniżej.

Na chwile obecna dwa checkerboard pigeon dalej żyją.
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2016-10-13, 15:12   

do odkażania zbiornika stosowałem perhydrol
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
misiek198444 

Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 37
Skąd: Londyn
Wysłany: 2016-10-13, 17:43   

witek112 napisał/a:
do odkażania zbiornika stosowałem perhydrol

czy to jest to woda utleniona 30%? Jak to stosowałeś?
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2016-10-13, 18:20   

wpisz w wyszukiwarkę a na pewno znajdziesz

http://discusforum.adamn....light=perhydrol
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
Ostatnio zmieniony przez witek112 2016-10-13, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misiek198444 

Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 37
Skąd: Londyn
Wysłany: 2016-10-13, 18:24   

A oto filmy z próbkami z sekcji neonki.
Mam nadzieję, że coś zobaczycie bo ja widzę CIEMNOŚĆ :shock:

kamera usb plus okular x40, sekcja wnetrzności
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z4MAZ2MGZ8E&feature=youtu.be[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8pqoz8FfriU&feature=youtu.be[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=I719heayUiE&feature=youtu.be[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XdjXiKFzPOY&feature=youtu.be[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=80arHbC8qzo&feature=youtu.be[/youtube]



kamera usb plus okular x10
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6LFQS5Qfwgo&feature=youtu.be[/youtube]
 
 
misiek198444 

Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 37
Skąd: Londyn
Wysłany: 2016-10-13, 18:26   

witek112 napisał/a:
wpisz w wyszukiwarkę a na pewno znajdziesz

http://discusforum.adamn....light=perhydrol
_________________


Dzięki
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-14, 10:58   

misiek198444 napisał/a:
adamn napisał/a:
Na wstępie to:
misiek198444
wopper
to nie Twoje drugie konto bo mi wychodzi, że tak.

Co do kont to tak mam dwa konta, ale problem opisuje na jednym.


znaczy masz dwa i w jednym? A kto włazi z dwóch w ciągu jednego dnia w tych samych godzinach przykładowo na FORUM
wopper urodziny 06 Cze 1984
2016-09-05, 01:32
2016-09-05, 01:32
2016-09-05, 01:31

misiek198444
urodziny 11 Maj 1984

2016-09-05, 01:26
2016-09-05, 01:12
2016-09-05, 00:59

a co mówi REGULAMIN
§2. Profil użytkownika.
1. W profilu znajdują się pola oznaczone jako obowiązkowe i dobrowolne.
2. Pola obowiązkowe, które każdy powinien mieć wypełnione to: Imię, Skąd (miejscowość zamieszkiwania), Płeć i Data urodzenia.
3. Wszystkie pola w profilu winny zawierać dane zgodne ze stanem faktycznym.
4. Niewypełnienie obowiązkowych pól profilu będzie traktowane jako łamanie regulaminu i karane zgodnie z jego zapisami.

§6. Utrzymanie porządku na forum.

4. Wszystkie nowe konta zakładane przez osobę usuniętą z forum za łamanie regulaminu będą usuwane.
i za to masz BANA jako wopper po wsze czasy
a jako misiek masz dwa ostrzeżenia do odwołania byś mógł doczytać co i jak.

Na filmach masz:
bakterie
trochę wiciowca
pojedyncze ameby
zarodniki grzyba
- w skrzelach skrzeli prawie nie ma bo zżarte przez bakterie
- zmatowiałe i przekrwione przez toksyny co widać jak na dłoni.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
misiek198444 

Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 37
Skąd: Londyn
Wysłany: 2016-10-14, 15:45   

Witam
Sprawa z 2 kontami rozwiązana, zapoznałem się z regulaminem i teraz wszystko jest już tak jak być powinno. Dane, które podałem w formularzu są prawdziwe.

Adam mógłbyś mi napisać od czego mam zacząć leczenie moich ryb? Na chwile obecną posiadam w domu enrofloxacyne 10%, metronidazol (250mg tabletki) oraz nystatyne teva w tabletkach (500 000 j.m.).

Z góry dziękuję.
 
 
Marcin12 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2016
Posty: 276
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-10-14, 16:11   

Przede wszystkim zacznij od bakterii ale dobze bylo by zebys probki postaral sie dac do analizy z jaka bakteria masz do czynienia.
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-14, 23:49   

Adam pisał na forum jak się leczy to znaczy w jakiej kolejności, trzeba poszukać na forum.
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
Ostatnio zmieniony przez robertkrol 2016-10-14, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11