DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
akwarium nowicjusza -240
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-06, 21:46   

Łukasz napisał/a:
Co Ty w ogóle zmyślasz teraz :mrgreen:

10 wiadomości na priw faktycznie przytłaczająca liczba. Chyba nikt jeszcze tylko priwów nie napisał :mrgreen:

Kurcze nie wiem co Łuki powiedzieć. No ale co tam. Nie łam się Łukasz poniżej są wstępne maile jakie mi inny Łukasz (no bo TY się nie przyznajesz) serwował kilka lat temu. Adres mailowy owego Łukasz wyciąłem by nie było, że tajemnicę zdradzam.

Łukasz napisał/a:

A tutaj u Ciebie, to chyba sam do mnie pisałeś?

Z maili widać kto do kogo i co odpowiadał Łukasz jak już wiemy (nie Ty Łukasz) inny z trywialnymi pytaniami o podstawy mikroskopu. Bo jak nie wiedzieć co to chilodonella czy cyklidium a tym bardziej nicień? Ty byś wiedział no bo jak :mrgreen: Reszty nie drążę by nie dobijać leżącego


Łukasz napisał/a:
Dziękowałeś za rejestrację i takie tam.


jeśli to co na scrinie jest podziękowaniem to tak. Łukasz ja Ci dziękowałem i teraz robię to samo co zapisane w scrinie.

Łukasz napisał/a:

Jak widzisz pamięć mam niezawodną.

ja jak widać nawet o rząd wielkości lepszą bo starszą.

Łukasz napisał/a:

Rarytasy, tak jasne. Jurasowi po Twoich rarytasach SW i BD wyszły same red white w kropki. Wszystkie jedna w jedną bracia ksero, 70 sztuk szajsu. Nie powiesz mi, ze kaczki nasienie Red

Pokaż, gdzie ja Jurasowi kazałem mnożyć SW i BD. Napisałem, że wielkie g.. wyjdzie. No i dalej jesteś z tyłu z określeniem odmiany red white bo takowe z w/w nie wyjdą ani w ząb. Klasyczny red white jest na dole tego postu pod moim imieniem. Zobacz i się ucz bo nauka to potęgi klucz. Cętkowane czerwone na białym czy żółtym tle to white leopard, snow leopard czy spotted leopard plus niekiedy jak obok z dodatkiem skin.
Takie mieszańce SW i BD Azjaci zwą white diamont co na niego według mnie nie da się patrzeć bo każda prawie inna. Zresztą masz internet a ja książki różniaste to się doszkol w materii odmian kolorystycznych. Możesz też spytać w polskim klubie jaka ma być odmiana polska na wystawie w kraju ojczystym.


Łukasz napisał/a:

Ja mam obie łydy luźne, za to Ty w tym momencie czytania moje posta idę o zakład, że masz spięte zwieracze, bo jak nie, to masz gacie pełne.
Łukasz ani mnie ani nikogo z FORUM tego nie interesują Twe doznania w materii luźnych pośladków, łyd a tym bardziej spiętych zwieraczy co Ci puszczają co jakiś czas. No bo nie powiesz mi, że doradzasz bez wieloletniego doświadczenia w materii. A jak jesteś zielony to polecam tego no proktologa bo chyba on tym się zajmuje. Ulży Ci Łuki..

Od teraz ma być o rybach a nie o Tobie czy co o mnie sądzisz bo mi to na wietrze powiewa jak płetwa zdychającego dyska.
Pozdrawiam luźna łyda na obu nogach Łuki
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2016-04-06, 22:17   

adamn napisał/a:
Pokaż, gdzie ja Jurasowi kazałem mnożyć SW i BD. Napisałem, że wielkie g.. wyjdzie.


a to czemu jak kupiłem od Ciebie taką samą parę końcem listopada 2015r. i na pytanie co wychodzi powiedziałeś SW, BD i mieszaniec SWBD.
Zakładając:
BD- spoko
SW- spoko
SWBD- odpad
Wychodzi, że SWBD to przegląd kolorystyczny Azjatów?
i nie jest to nałożenie bieli i niebieskiego a jakieś akcenty czerwieni, pomarańczu i innych barw w tym jakieś pasy?

Nauczony doświadczeniem Jurasa nie puściłem ryb ani raz na takie tarło, widząc co On otrzymał z krzyżówki.
_________________
Paletki są cudem natury:)
Ostatnio zmieniony przez bosak 2016-04-06, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-06, 23:39   

adamn napisał/a:
Łukasz napisał/a:
Co Ty w ogóle zmyślasz teraz :mrgreen:

10 wiadomości na priw faktycznie przytłaczająca liczba. Chyba nikt jeszcze tylko priwów nie napisał :mrgreen:

Kurcze nie wiem co Łuki powiedzieć. No ale co tam. Nie łam się Łukasz poniżej są wstępne maile jakie mi inny Łukasz (no bo TY się nie przyznajesz) serwował kilka lat temu. Adres mailowy owego Łukasz wyciąłem by nie było, że tajemnicę zdradzam.

Łukasz napisał/a:

A tutaj u Ciebie, to chyba sam do mnie pisałeś?

Z maili widać kto do kogo i co odpowiadał Łukasz jak już wiemy (nie Ty Łukasz) inny z trywialnymi pytaniami o podstawy mikroskopu. Bo jak nie wiedzieć co to chilodonella czy cyklidium a tym bardziej nicień? Ty byś wiedział no bo jak :mrgreen: Reszty nie drążę by nie dobijać leżącego


Łukasz napisał/a:
Dziękowałeś za rejestrację i takie tam.


jeśli to co na scrinie jest podziękowaniem to tak. Łukasz ja Ci dziękowałem i teraz robię to samo co zapisane w scrinie.

Łukasz napisał/a:

Jak widzisz pamięć mam niezawodną.

ja jak widać nawet o rząd wielkości lepszą bo starszą.

Łukasz napisał/a:

Rarytasy, tak jasne. Jurasowi po Twoich rarytasach SW i BD wyszły same red white w kropki. Wszystkie jedna w jedną bracia ksero, 70 sztuk szajsu. Nie powiesz mi, ze kaczki nasienie Red

Pokaż, gdzie ja Jurasowi kazałem mnożyć SW i BD. Napisałem, że wielkie g.. wyjdzie. No i dalej jesteś z tyłu z określeniem odmiany red white bo takowe z w/w nie wyjdą ani w ząb. Klasyczny red white jest na dole tego postu pod moim imieniem. Zobacz i się ucz bo nauka to potęgi klucz. Cętkowane czerwone na białym czy żółtym tle to white leopard, snow leopard czy spotted leopard plus niekiedy jak obok z dodatkiem skin.
Takie mieszańce SW i BD Azjaci zwą white diamont co na niego według mnie nie da się patrzeć bo każda prawie inna. Zresztą masz internet a ja książki różniaste to się doszkol w materii odmian kolorystycznych. Możesz też spytać w polskim klubie jaka ma być odmiana polska na wystawie w kraju ojczystym.


Łukasz napisał/a:

Ja mam obie łydy luźne, za to Ty w tym momencie czytania moje posta idę o zakład, że masz spięte zwieracze, bo jak nie, to masz gacie pełne.
Łukasz ani mnie ani nikogo z FORUM tego nie interesują Twe doznania w materii luźnych pośladków, łyd a tym bardziej spiętych zwieraczy co Ci puszczają co jakiś czas. No bo nie powiesz mi, że doradzasz bez wieloletniego doświadczenia w materii. A jak jesteś zielony to polecam tego no proktologa bo chyba on tym się zajmuje. Ulży Ci Łuki..

Od teraz ma być o rybach a nie o Tobie czy co o mnie sądzisz bo mi to na wietrze powiewa jak płetwa zdychającego dyska.
Pozdrawiam luźna łyda na obu nogach Łuki
Adam


Tak Ci to powiewa, że wiadomości prywatne na forum pokazałeś :mrgreen: :mrgreen:
Widzisz jakbyś mi odpisał kiedyś normalnie rzeczowo, to bym się pewnie za ten temat nie zabrał na poważnie i dalej bym g wielkie wiedział :mrgreen:

Faktycznie no doradzam i mówię o wieloletnim doświadczeniu :mrgreen: Przecież to Ty się zawsze chwalisz ile to lat nie masz dyskowców. Ja się nie chwalę tylko odpowiadam zgodnie ze stanem wiedzy, nabytej w aż 4 lata!.
To ja miałem małe heckle, co mi później w dupe właziłeś bez wazeliny żeby Ci parę dać, albo same larwy przywieźć. Może te wiadomości trzeba było opublikować :oops: Aha czekaj bo tego nikt miał nie wiedzieć.

A może...a zresztą.

Tak jak mówisz, popiszmy o rybach. Chyba, że mnie znowu zbanujesz :mrgreen:
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2016-04-07, 01:43   

Serwujesz Łukasz cały czas Adasiowi robotę, grzebanie w archiwum i nie będzie mógł książki pisać ;-)
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-07, 09:59   

Adaś to ma archiwum jak Kiszczak :mrgreen:

Da sobie radę. Książka zapewne będzie wstrząsająca, tak samo jak reszta tego typu.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-07, 19:21   

Łukasz napisał/a:

To ja miałem małe heckle, co mi później w dupe właziłeś bez wazeliny żeby Ci parę dać

Łukasz wychodząc z założenia, że "nie ważna płeć ważne uczucie" nie jesteś w mem typie ani Ty ładny a raczej rosochaty. No ale mogę oczywiście wkleić com napisał RAZ w swej propozycji na którą TY zresztą ochoczo przystałeś. Tam nie ma nic erotycznego bym Ci w coś wchodził. Co do nikt nie wiedział to cały splendor spadłby na Ciebie a tak chciałeś poszaleć jeden raz i zobaczyć jak to będzie i jak wiadomo wszystko zostało pozamiatane. Może, gdyby było jak napisałem teraz dyski F5 by już pływały u Ciebie. A tak wspomnienie minionego lata pozostało.

Marcin mieszaniec SWBD to hit na świecie pod nazwą snow diamont a nie jakiś odpad. Kilka lat temu na jednym z forów oferowali je wielkości 5-6 cm po 800 zl.

https://www.google.pl/sea...KHWEEAJEQsAQIGg

A mi się nie podoba i już. Zresztą mogłeś parę RR zabrać a nie chciałeś i teraz muszę małe co chwila oddzielać.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-07, 20:24   

Dokładnie jest Adaś tak jak mówisz. Chciałem poszaleć i jak mnie w chacie nie było, to drzewo spadło na linie i prąd kaput, i małe też kaput. A przecież mogłem siedzieć 24h przed akwarium...nie pomyślałem. Na następny raz tak zrobię.

Ty, Adaś, a jak nazwiesz to co sie Jurasowi wylęgło po Twoim blue diamondzie i Twoim snow white? Fotka na dole.
To chyba nie snow diamond/ocean diamond i inny coś tam diamond.

Ni to red white w kropki, ni to white leopard, a już na pewnie nie snow leopard. To się powinno nazywać shit leopard.
Nie ucz mnie odmian, bo nie tylko Ty masz Discus Catalog Martin. Ja też potrafię patrzeć na obrazki, a ich tam pełno, nawet pokazane co z czym połączyć.

Także ten.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz 2016-04-07, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2016-04-07, 22:27   

adamn napisał/a:
Zresztą mogłeś parę RR zabrać a nie chciałeś

nie chciałem...pewnie, ze chciałem tylko z ceny zejść nie chciałeś:)
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-08, 20:07   

Łukasz po kiego się spierać o rybę co jeszcze nie urosła. Napisałem jak to zwą i jak dorastają amałe są jak Jurasa. Snow (white) diamont. W katalogu też to masz i w necie ale trzeba się wysilić by znaleźć.
Co do oceanów, blu diamont czy pozostałych w różnym nasileniu kolorytu czy innych to i tak wszystkie wyłażą z tarła pełnego turkusa na początek.
Marcin chyba za rybę okazyjnej odmiany i dobraną parę 1200 zł to nie dużo. A za dorosłe coś mógł sobie wybrać 400 zł to tez jak za darmo. No ale mówiłeś że już takowe masz.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-08, 20:15   

Ĺťółty łeb, przebijająca czerwień na szarym podkładzie, czarny płetwy i przy nich wzorek jak u snake skina, to jaki to snow diamond?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-08, 21:01   

pożyjemy zobaczymy o ile sobie Juras jednego ostawi
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2016-04-08, 21:12   

adamn napisał/a:
No ale mówiłeś że już takowe masz.

a no RR mam i para się wyłoniła.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-04-09, 15:12   

Juras już się pozbył tych popaprańców a zostawił sobie tylko jednego SW z pary SW . Wielkość rodziców i już po tarle .
Jak puszczać to tylko ryby z tej samej odmiany kolorystycznej a nie jak pseudo hodowcy tworzący szczury popaprańcew genetyczne i ryby z wadami .
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-10, 11:23   

jurasiga napisał/a:
Jz tej samej odmiany kolorystycznej a nie jak pseudo hodowcy tworzący szczury popaprańcew genetyczne i ryby z wadami .

Gdyby tak myśleć i robić od dziesiątków lat to teraz by było tylko kilka odmian opartych w głównej mierze na formach z odłowu i ewentualnie na mutacjach nietrwałych.
Niestety tak się nie da i by coś osiągnąć pozytywnego koniecznym jest mieszanie kolorów. Przykładowo, gdyby PB mnożyć tylko z sobą to po pewnym czasie będzie kicha. Co jakiś czas konieczne jest domieszka kolorystyczna celem utrwalenia czy polepszenia jakości ryby. A PB to tez wynik eksperymentu i to nie zamierzonego. Nie wspomnę tu o LSS drobnowzorzystych włącznie z pokrywami skrzelowymi.
Uzyskanie czegoś nowego to nie takie proste i wymaga czasu. To, że młode wyłażą w 1 rzucie nie takie nie oznacza, że w kolejnym tarle tych młodych popaprańców nie uzyskamy ryby powalającej nas na kolana przed zbiornikiem. Do tego ryba niektóra wybarwia się niekiedy jak ma 2,5 roku a nie kilka miesięcy. Nie mówię tu o rybach jednokolorowych.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-04-11, 07:40   

Wszystko ładnie wszystko pięknie , tylko trzeba uwzględnić doświadczenie w hodowli bo w innym razie rynek zasypie się popaprancami z byle czego byle by parka się dobrała .
Utrwalanie ok ale trzeba wiedzieć kiedy i co .
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11