DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Półutomatyczna podmiana wody w bloku
Autor Wiadomość
boroanfisa 

Imię: Rafał
Wiek: 36
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2015-05-29, 23:31   Półutomatyczna podmiana wody w bloku

Na wstępie chciałem się przywitać ze wszystkimi bo dopiero do was dołączyłem.

Przy cotygodniowej podmianie wody, wpadłem na pomysł jak sobie to ułatwić. Nie wiem czy wszystko dobrze przemyślałem dlatego też przedstawiam wam swój pomysł.

Baniak stoi w rogu pokoju kilkanaście metrów od łazienki.
Dopływ wody
Świerzą wodę z filtra RO pociągnął bym wężykiem pod listwami przy ścianach po wcześniejszym przewierceniu się przez mur działowy. Na dopływie do filtra elektrozawór, który podaje dziennie wodę przez 15 min. W moim przypadku jakieś 5 l czystej wody. ( ilość podawania wody dziennie do ustawienia. W ten oto sposób załatwioną mamy dopływ wody, może jest trochę pieprzenia i rozkładania weży ale czego nie robi się dla wygody.

[b]Odpływ wody bez komina.

Odpływ wody nie jest już taki prosty i wymaga trochę miejsca ale w moim przypadku trochę go mam za akwarium.

odpływ wody z akwarium był by przez takie ustrojstwo jak OverflowBox.
http://www.reefinglife.co...type=P&id=16487

Woda z boxa do wiadra które pomieści tygodniowe podmiany.
Tu trzeba pilnować żeby woda się nie przelała, dlatego jak już beczka robi się pełna wkładamy pompkę do spuszczania wody (np taką http://allegro.pl/pompka-...395671214.html) , rozciągamy wąż do łazienki i opróżniamy.


Wiem że jest to bardzo ryzykowny pomysł i tylko do wykorzystania jak się jest w domu np woda do akwarium leje się codziennie wieczorem. Aczkolwiek jak ktoś był by odważny to i na wakacje można wyjechać z tym ze pompa do spuszczania wody musiała by być zaprogramowana na włączniku czasowym i kilkakrotnie sprawdzona.

i oczywiście do tego wszystkiego raz w tygodniu odmulanie i podmiana z RO i rurowit.


Nie jest to może najlepszy pomysł ale zawsze można zaoszczędzić troszkę czasu. Czekam na wasze opinie i sugestie. Im więcej krytyki tym lepsze rezultaty przy wykonywaniu projektu.

[/b]
Ostatnio zmieniony przez boroanfisa 2015-05-29, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-05-30, 08:18   

Zbyt dużo zachodu przy tak małej ilości podmian wody.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
multi 
multi

Imię: Sławek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 197
Skąd: Ostrów Maz
Wysłany: 2015-05-30, 19:30   

masło maślane :-P jak mam wyciągać wąż z szafy do opróżnienia wiadra to i podmianę zrobię, w tym czasie tak czy nie? po co się motać czas tracić wiercić jak i tak tego pilnować trzeba pomysł nie halo i koszty spore.są inne metody skuteczne i pewne.
_________________
multi
 
 
Trev 


Imię: Jurek
Wiek: 48
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-31, 10:24   

Pomysł może i nieco ryzykowny, ale po przeróbkach mógłby się sprawdzić.
Po pierwsze nie robiłbym takich kombinacji jedynie do podmiany 5l dziennie, tylko jeśli już się za to zabierać to w celu całkowitej automatyzacji podmian.
Wtedy trzeba razem z wężykiem RO wrzucić pod listwy drugi wężyk odprowadzający wodę (jeśli RO idzie wężykiem 1/4", to odpływ grawitacyjnie min. 3/8" - są takie w sklepach zajmujących się RO). Wtedy podmianę można robić po 5l np. 2-3 razy dziennie i przy dobrze ustalonym przelewie (tak żeby nawet wlanie pełnych 5l wody nie powodowało przelania zbiornika) namiar wody spokojnie grawitacyjnie sobie spłynie.
Odmulanie można załatwić np. bateryjnym eheimem który zwraca po filtrowaniu wodę do akwa.
Pozostaje jeszcze mieszanie wody RO z kranem, ale to można załatwić trójnikiem i dwoma zaworkami - 2 węże (RO i kran), każdy z zaworkiem do regulacji przepływu i po zaworkach trójnikiem w wąż do idący do akwa.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-05-31, 20:16   

Codzienna podmiana wody nawet w małej ilości może nas doprowadzić do szewskiej pasji. Tak to Azjaci mogą sobie robić jak wodę ze strumienia ciągną.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2015-05-31, 20:45   

Adaś nie przesadzasz z tym strumykiem ? co w takiej wodzie organizmów itp badziew
przebywać może to jeden Bóg chyba wie ..a żyletek to chyba raczej oni nie trzymają
pomijam już aspekt ozonowania itp przy tych ilościach setek jak i nie tysięcy litrów wody dziennie podmian, a raczej w pomieszczeniu typu nasz polski blaszak takich sprzętów nie mają no chyba że się mylę to wytłumacz mi ten aspekt jak Ci się chce
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
boroanfisa 

Imię: Rafał
Wiek: 36
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2015-05-31, 21:46   

dzieki za odpowiedzi

muszę jeszcze opracować dodawanie kwasu i będzie super.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-05-31, 21:47   

strumyk z miętka wodą, blaszak i podmiana woda. Są fermy co inne ryby trzymają w stawach czy siatką odgrodzone w strumieniu i jest gicio.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10