DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
WYSADZENIE GAŁEK OCZNYCH - POMOC
Autor Wiadomość
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 53
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-03-21, 08:27   WYSADZENIE GAŁEK OCZNYCH - POMOC

Cześć
Koledzy proszę o pomoc. Dostałem 3 rybki w spadku po koledze. Umieściłem je w zbiorniku 100 litrów. Jednak jedna z nich po 2 tygodniach dostała wytrzeszczu oczu. Rybki maja ok 10 cm. Ryba je i zachowuje się normalnie, jest trochę spokojniejsza od innych. Odizolowałem ją wczoraj do zbiornika 50 litrów. Co to może być. Zdjęcie w załączniku. Parametry wody są wzorcowe.
_________________
Maciek P
 
 
Dino25 


Imię: Marek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 67
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 260
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-03-21, 13:54   

http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=1315
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 53
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-03-24, 08:14   WYSADZENIE GAŁEK OCZNYCH - POMOC

Dzięki ale na tej stronie jest dużo wiadomości na temat oka, przyznam pomocnych ale nie znalazłem tam leku. Po konsultacji z ludźmi z branży hodowlanej zastosowałem specyfik SERY - BAKTOFORTE S jednak po 3 dniach bez efektu. Podmieniłem wodę i zastosowałem ANIPRAZOL zakupiony u weterynarza, który opisuje Sieniawski w swojej książce tom II. Jest lekka poprawa ale ryba wciąż słaba i gałki oczne nie wyglądają zadowalająco. Jeżeli ktoś stosował ANIPRAZOL proszę o radę co do dawki / ja zastosowałem przelicznik 1/2 tabletki na 100 litrów wody jak podaje autor książki / jak i cyklu dawkowania raz czy więcej i na ile dni kuracja bo o tym nikt nigdzie nie pisze.
_________________
Maciek P
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-24, 08:46   

Taka dawka to na pryszcze. Lanie do wody wszystkiego to też słaby pomysł. Wysadzenie gałek może być związane z pasożytami we flakach, złym pokarmem, złą wodą. Świeża woda i jeśli ma nabrzmiały brzuch głodówka.
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 53
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-03-24, 09:28   WYSADZENIE GAŁEK OCZNYCH - POMOC

Brzuch jest ok. Podmienię wodę. Jaka dawkę tego leku powinno się stosować twoim zdaniem.
_________________
Maciek P
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 227
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2015-03-24, 09:30   

Aniprazol-kąpiel krótkotrwała 1 tabl na 5 l wody stosować max do 10 godz
wejdź w przepisy Adama tam jest wszystko opisane
_________________
zibi
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 53
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-03-24, 09:32   WYSADZENIE GAŁEK OCZNYCH - POMOC

Woda w akwarium wzorcowa ph-6,8, KH-2, GH-4 TEMP-28 st C, podmiany tygodniowe 30%, karmię swoim mixem z serca wołowego i indyczego, plus suche pokarmy i mix z krewetek. Wszystko chętnie jest zjadane. Sam się zastanawiam w czym jest problem. A na pewno jest po mojej stronie.
_________________
Maciek P
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 53
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-03-24, 17:22   WYSADZENIE GAŁEK OCZNYCH - POMOC

Dobra zgodnie z zaleceniami Adama przygotowałem wiadro z woda 5 litrów, dodaję jedna tabletkę aniprazol roztarta w strumieniu kamienia napowietrzającego. Woda jak mleko. Wpuszcza moją paletkę. Wyjmę za 6 godzin. Musi pomóc. Wiadro przykryte ręcznikiem. Zobaczymy.
_________________
Maciek P
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7466
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-25, 11:01   

ja chyba nie zalecam by rybę do roztworu wsadzać?
Napisali Ci 10 h a nie 6. Jak ryba ma tasiemca da radę a jak ma bakterie (biała aureola wokoło oka) to kibel z aniprazolem.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 53
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-03-26, 10:48   WYSADZENIE GAŁEK OCZNYCH - POMOC

No cóż. Ryba została poddana kąpieli tak jak piszesz Adam czyli 6 godzin / nie 10 /. Przeżyła, obrzęk wokół oka ustąpił, jeszcze jest niewielki ale jest duża poprawa, ryba jest już w swoim osobnym akwarium. Jej stan jest nadal zły, jest widać zestresowana na maksa, nie chce przyjmować pokarmu. Natomiast wydaje mi się bo nie jestem pewien ale jej ciało opuścił chyba tasiemiec. Długi biały w pierwszej chwili wydawało mi się kał ale miał jakby główkę, chwilami był biały jak mleko w innych częściach już jakby przeźroczysty, długość ok 7 cm, może większa ale ryba chowała się za filtr a nie chciałem jej dodatkowo stresować więc tylko obserwowałem nic nie pobierałem. Znalazłem go na gąbce filtru już podzielonego na części jakby się rozpadł. Walczę dalej o moją rybę.
_________________
Maciek P
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 53
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-03-26, 17:39   WYSADZENIE GAŁEK OCZNYCH - POMOC

Adam, koledzy po jakim czasie można tą rybę umieścić w akwarium ogólnym. Wydaje mi się że stres jest związany z byciem samemu w zbiorniku. Widać że ryba przeżywa to boleśnie.
_________________
Maciek P
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 430
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-03-26, 21:00   

po badaniach kontrolnych gdy będziesz miał pewność że jest zdrowa. Nie przejmuj się uszczerbku na jej psychice nie będzie , to nie dziecko ;-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7466
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-27, 08:22   

jak tu
http://discusforum.adamn....?t=1326&start=0
przepis 4
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 53
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-03-29, 17:06   WYSADZENIE GAŁEK OCZNYCH - POMOC

Jednak coś się stało dzisiaj rano albo w nocy. Paletka dziwnie pływa pyszczkiem do góry, ruchy nieskordynowane, nie może się utrzymać w poziomie. Woda temp 29 st, ph 7, kh 4, gh 8 świeża z podmiany. Coś poszło nie tak.
_________________
Maciek P
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 430
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-03-29, 17:42   

Nie wiem czy to ma wpływ , ale ph powinno być niższ, poniżej 7
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10