DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Napisze niech każdy coś od siebie:)
Autor Wiadomość
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2015-01-28, 01:19   Napisze niech każdy coś od siebie:)

Misie pomóżcie mi zrobić w końcu akwarium konkretne, podchodziłem juz wiele razy do wszystkiego mialem i rośline z paletkami i teraz znowu kamienie i wszystko jest Ok ale na początku tylko potem wszystko się pierniczy, ryby nie składają ikry trzepią ogonami, upadają na zdrowiu jednym słowem. no i teraz mam zamiar znowu zacząć z akwarium prawie sterylnym coś na styl akwairum alex http://img607.imageshack....87/51689325.jpg
że tylko piach i korzeń, w akwarium chce mieć tylko 2 piękne pary nic więcej no chyba że adam jakies kirysy na dno mi znajdzie, i teraz trochę pytań.

Ph najlepiej obniżać kwasem solnym czy mineralnym?
mam juz zdezynfekowane akwarium
woda jest osmoza sama?
i pytanie co do wody to czy zostawic osmoze czy z kranem ja mieszac czy sam kran nie wiem sam?
jakies uzdatniacze do wody sie dodaje?
kur niby wiem wszystko a nic nie wiem chce zeby teraz wypaliło ale nie wiem jak to wszystko do kupy zebrać..
 
 
Andrzej B 
dyskowce.com.pl

Imię: Andrzej
Wiek: 45
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 111
Skąd: gościcino
Wysłany: 2015-01-28, 05:15   

.......znasz przysłowie......,,czego jaś się nie nauczy jan nie będzie umiał?.... tyle czasu na forum a Ty nie potrafisz dla siebie informacji wyciągnąć.?
Nie powiem Ci co masz zrobić. Powiem Ci jak robię ja.
U mnie jest 1 cm piasku 0,8 do 1,2 korzeń i kilka roślin w kokosie i to wszystko. Na początku leję ro potem ustalam sobie ph dolewając odpad. Obecnie mi wychodzi. 50/50. I to cała filozofia. Dobra karma w dobrej kondycji ryby i nie mam żadnych problemów. Czy to takie skomplikowane. Podmiany robię raz na 2-3 tyg. Nie stosuję zadnych środków do wody.
 
 
kowalajnen1982 


Imię: slawek
Wiek: 41
Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 262
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2015-01-28, 06:57   

Jeśli będziesz lał wodę tylko z RO ,to twardości spadną do zerowych i w skutek tego ciężko będzie utrzymać ph na stałym poziomie ,oraz pamiętaj że woda z RO jest wręcz jałowa i o roślinach możesz zapomnieć-nie będziesz w stanie zapewnić dla roślin odpowiednich składników odżywczych w formie makro i mikro elementów.
 
 
kowalajnen1982 


Imię: slawek
Wiek: 41
Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 262
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2015-01-28, 07:18   

U mnie podmiany wyglądają tak.
2X W tygodniu dolewka wody po sprzątaniu dna samo -RO w ilości 30 litrów ,kapie woda bezpośrednio do akwarium do odpowiedniego poziomu , oraz raz w tygodniu 80l kranowitu zakwaszonego HCl 8% do odpowiedniego ph panującego w akwarium ,czyli 6,6.
 
 
Trev 


Imię: Jurek
Wiek: 48
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-28, 10:55   

Ja dopiero startuję towarzyskie roślinne 360l, gdzie za kilka miesięcy dojdzie ok. 6 palet, ale podzielę się tym co zaplanowałem.
Na razie jest typowy hi-tech, czyli aktywne podłoże, ph regulowane CO2 przez sterownik (rozpuszczane na osobnym obiegu w korpusie narurowym), filtr wewn. jako mechanik (eheim biopower 240) i zewnętrzny biolog 2228.
3 tygodnie od startu biologia juz zastartowała, roślinki wcięły wszystko z wody więc nawożę do poziomu 0,2ppm PO4, 3-4ppm NO3 plus oczywiście potas. Na start oprócz szybko rosnącego nurzańca dorzuciłem w małych słoiczkach moczarkę, żeby wciągała nadmiar azotu i jak na razie pięknie się sprawdziło. Glony wyskoczyły po 1 tygodniu (mam 0,7W/l), ale jak zaskoczyła biologia i ruszyły w pełni roślinki glony zastopowały - są tylko tam gdzie jeszcze nie doczyściłem - nowe kolonie się już nie pojawiają. Ogólnie moczarkę bardzo polecam na start, bo rośnie niewiarygodnie szybko.
Ponieważ jestem kreweciarzem, to leję czyste RO mineralizowane SaltyShrimp KH/GH do poziomu 400uS, czyli ok 4/8 KH/GH. Od kilku dni w akwa pływają crystal red i moczone miesiąc w kwarantannowym neonki czerwone i jak na razie wszystkie mają się dobrze (kilka CR nosi nawet świeże jaja). Podmianki robię ok. 20% co 2 tygodnie, przy czym jak napisałem rośliny wciągnęły z wody wszystko co tam było, więc nie widzę powodu do większych/częstszych podmian.
Jak znajdę czas na wyprawę po palety wylądują w kwarantannowej 100l, gdzie będą tuczone i jak podrosną wylądują dopiero w ogólnym.
 
 
kowalajnen1982 


Imię: slawek
Wiek: 41
Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 262
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2015-01-28, 13:16   

bardzo dobrze się to zapowiada-jeśli Cię stać dobrze jest na starcie jeszcze dodać do nawożenia EC.pozdrawiam i czekam na fotki.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-28, 19:22   

K@@MIL napisał/a:

Ph najlepiej obniżać kwasem solnym czy mineralnym?

a czym się jeden od drugiego różni jeśli wolno spytać?
Teraz tak: jak chce mieć dwie pary (razem cztery ryby) to: można dawać piach, rośliny i nawożenie. Na FORUM jest wątek o akwariach dla każdego zależnie jakie ma ryby i jakie umiejętności i wystarczy z niego korzystać.
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2015-01-29, 00:45   

Adaś to sie czyta ja wiem można coś z tego wyciągnąć ale ja chce mieć juz wszystko takie idealne. nie chce nawozów chce tylko 4 piękne ryby trochę korzeni kilka microsorium i tyle nic wiecej
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-01-29, 08:41   

To kup piasek kwarcowy, kilka korzeni microsorium z in vitro , woda Ph poniżej 7 Twardość zrób poniżej 10 , ryby kup z pewnego źródła i czego wiecej szukać do szczęśca ;-) I najważniejsze, idealnie to nigdy nie będzie więc nie ma co na siłę kombinować
Ostatnio zmieniony przez Luk_2_5 2015-01-29, 08:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trev 


Imię: Jurek
Wiek: 48
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-29, 12:58   

kowalajnen1982, EC przy delikatnych krewetkach potrafi narobić kłopotów...
 
 
kowalajnen1982 


Imię: slawek
Wiek: 41
Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 262
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2015-01-29, 13:10   

jak miałem roślinne akwarium to krewetki RS nic sobie z tego nie robiły nawet jak lałem ec w 3x wiekszych dawkach,ale skoro tak piszesz to lepiej z tego zrezygnować tym bardziej ,że glony są pod kontrolą.pozdrawiam
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-29, 15:06   

Kamil chce się cieszyć rybami a mu proponujecie jakieś dozowania i do tego krewetki :shock:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10