DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Szyszki olchy
Autor Wiadomość
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-12-25, 23:07   Szyszki olchy

Witam. Mam kilka pytań na temat szyszek olchy bo czytam tak oo trochu w necie i jedni pisza ze źle działają a drudzy ze wporzo:) wiec czy one maja w zastosowaniu obniżyć pH czy jeszcze do czegoś się nadają? Jakie są plusy i minusy szyszek? Gdy mam KH 4 to obniży mi pH bo przyznał ze mam problem z zbiciem pH bo mam 7 a chce zejść. Choć ryby zachowują się normalnie , ale pH 6.5 lepsze będzie:) a nie mam żadnego korzenia co bybtroche namieszal w wodzie. A w nowym baniaku chciałbym mieć juz korzeń jakiś duży choć nie wiem skąd jakiś fajny wziasc no i dodatkowo szyszki bym nawrzucal.
 
 
Andrzej B 
dyskowce.com.pl

Imię: Andrzej
Wiek: 45
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 111
Skąd: gościcino
Wysłany: 2014-12-26, 08:15   

Do obniżenia ph to kwas , szyszki olchy zawierają inne ważne substancje dla palet. Kilka szyszek na 100 l wody poprawi samopoczucie palet. Jak przesadzisz to je potrujesz. Poczytaj na forum dużo tego. Ja stosuje od 6 do 8 szyszek płukanych na 100 l wody.
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-12-26, 09:17   

Kwas tez mam, tyle ze on ma chwilowe działanie w moim przypadku i chciałem cos innego jeszcze sprobowac::) naradzie mam je w 140l to dam z 10 szyszek abo naradzie na większy akwa produkuje szafkę:p bo z kasa marnie a chciałbym go jak najszybciej ustawić:p
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-12-26, 10:05   

Jeśli Kwas ma chwilowe działanie , to sprawdź czy nie masz w zbiorniku czegoś co podnosi Ci ph, bo tak może być, np jakiś kamień. Co do szyszek to masz tutaj dokładny opis

adamn napisał/a:
olchy tam gdzie woda w pobliżu (rzeka jezioro rów z wodą lub park w miastach ale takich nie zbierać bo różności w sobie maja. Mają być z terenu dziewiczego bez cywilizacji a zbiera się jak spadają z drzewa na ziemię w kiściach.
Ile to 6-8 na 100 litrów zależnie od wielkości szyszek.
Bierze się słoik wkłada doń szyszki opłukane bieżącą wodą, zalewa ciepłą wodą z kranu i po 5 minutach całość wylewa do zlewu a szyszki do zbiornika. Unika się nieprzewidzianych sytuacji.
Adam


A dla pewności jeszcze zacytuję to , bo byli tacy którzy wtedy mieli problem z czytaniem ze zrozumieniem.


adamn napisał/a:
Ma być TAK:
szyszki wrzątkiem wywar do zlewu a szyszki do akwarium
Nie ma być TAK
szyszki wrzątkiem i wywar do akwarium - TAK NIE ROBIĆ.
Adam
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 43
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 235
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2014-12-26, 10:19   

Jeśli masz nie dojrzałe akwarium to ph idzie w górę dokwaszaj i bądź cierpliwy ustabilizuje się
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-12-26, 12:49   

Mam juz 6 miesięcy akwarium to dojrzałe jest, ale może filtr dobrze wodę filtruje i się jakoś miesza ta woda:p bo mam terre ex1200 to jest filtr do 200-500l a ja mam 140:p a w akwa nic nie mam tylko dwie rośliny to wątpienia Ĺťeby one podnosiły pH:) przepływ mam ustawiony na minimum także nie wiem:) spróbuje z szyszkami.
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-26, 13:03   

mazi napisał/a:
Gdy mam KH 4 to obniży mi pH bo przyznał ze mam problem z zbiciem pH bo mam 7 a chce zejść.


GH ile wynosi...

Lej kwas po trochę. Ja potrzebuję przy pH 7.7 KH 6, GH 6 do zbicia pH na 6.7---> 3ml HCl 30% na każde 30litrów wody z kranu o w.w. parametrach. By przełamać "BARIERĘ" musisz pokonać pewien opór w wodzie jak go złamiesz to pH pójdzie w dół. Dobrze napowietrzaj i będzie ok. Przestanie iść powyżej 7.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-26, 13:13   

Luk_2_5 napisał/a:
zalewa ciepłą wodą z kranu i po 5 minutach całość wylewa do zlewu a szyszki do zbiornika.


Należy dodać, że szyszki muszą być suche na wiór i pozbawione nasion bo później pleśnieją
Nie wrzucamy na raz wszystkich szyszek dzielimy całość na 4 dawki. Co dzień dajemy 1/4 docelowej ilości przewidzianej na dane akwarium.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
wxdkrom 

Imię: Karol
Wiek: 48
Dołączył: 16 Gru 2014
Posty: 25
Skąd: Lipowa Gora
Wysłany: 2014-12-26, 13:18   

Tego nie słyszałem że na cztery dni rozkładany :?:
Ostatnio zmieniony przez wxdkrom 2014-12-26, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-26, 13:32   

wxdkrom napisał/a:
Tego nie słyszałem że na cztery dni rozkładany


Chodzi o garbniki- aby powoli podnosił się ich poziom w wodzie a nie nagle :-D
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-12-26, 13:45   

Gh tez mam na poziomie 5 jak tam kiedyś ostatni raz mierzylem.
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-12-29, 10:32   

Wrzucilem 12 szyszek olchy na 140l wody najpierw 5min w wrzatku lezały woda nie za mocno sie zafarbila bo z tego co widzialem to jedna wiazka puszczala kolor herbaciany, i pozniej wywar do zlewu a szyszki do akwarium. I dzis oswiecam swiatlo i gdy podchodzilem do akwa ryby podplynely do zarcia, ale nie z taka pazernoscia jak kilka dni temu a jeden z blue jakis nie mrawy pod gabka z filtra siedzial, bede go dzis obserwowal.. czy moze byc cos z tych szyszek czy w ciagu 2 dni nie przyszly by takie zmiany? lub zmiana parametrow itp zadzialalo na nich zle? bo nie wiem czy dobrze zrobilem bo jedni mowili ze odrazu wrzucic wszystkie a drudzy znow ze 5 wrzucic i odczekac 1h zeby nie bylo naglego skoku..? dodam ze szybki byly zrywane z drzewa ale byly juz tak wysuszone ze tylko je dotknałem i spadaly. I straciła apetyt.. Nie je nic. Od czasu do czasu tak dziwnie klapie dziobem jakby miała cos wypluc. Widzialem ze cos jej z odbytu wystawako , ale po chwili zniknęło myślałem ze to bobek bo chciałem czekać i wyłowić go ale po chwili stracił się:o
Ostatnio zmieniony przez mazi 2014-12-29, 14:29, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-29, 17:27   

mazi napisał/a:
Wrzucilem 12 szyszek olchy na 140l wody

mazi napisał/a:
gdy podchodzilem do akwa ryby podplynely do zarcia, ale nie z taka pazernoscia jak kilka dni temu a jeden z blue jakis nie mrawy pod gabka z filtra siedzial


A co pisałem wyżej:
Należy dodać, że szyszki muszą być suche na wiór i pozbawione nasion bo później pleśnieją
Nie wrzucamy na raz wszystkich szyszek dzielimy całość na 4 dawki. Co dzień dajemy 1/4 docelowej ilości przewidzianej na dane akwarium

Zrobiłeś po swojemu! Garbniki to silne substancje. Gdy nagle wzrosło ich stężenie w wodzie ryby mogą się tak zachowywać.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-12-29, 18:44   

https://www.youtube.com/w...ature=youtu.be. . Reszta juz się ogarnęła tylko ciągle blue jest niemrawy. Badalem odchody i natrafilem tylko na cos takiego co podalem powyżej. Bo jestem na kom i nie da się wkleic na końcu tego linku:p nie wiem czy to nie dalej wieloszczet bo nadalem 1h dziś odchody i nie natknalem się nanic innego niż na tym filmie. Albo było cos dobrze pochowane ale odchody rozdrabnialem żeby każdy szczegół sprawdzić , ale nic nie napotkalem innego..
Co do tego czy po swojemu zrobiłem nie koniecznie ale male niedoczytanie bym powiedział.a szyszki są suche jak wior , pisalem ze same mi się sypaly w ręku nie plesnieja.
Ostatnio zmieniony przez mazi 2014-12-29, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-29, 19:30   

mazi napisał/a:
Badalem odchody i natrafilem tylko na cos takiego co podalem powyżej.


wklej to w dziale mikroskop nie w tym miejscu.
mazi napisał/a:
szyszki są suche jak wior , pisalem ze same mi się sypaly w ręku


spoko :-)
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13