DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
HARMONOGRAM DZIENNEGO ŻYWIENIA MŁODYCH DYSKOWCÓW
Autor Wiadomość
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 59
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-02-28, 21:58   HARMONOGRAM DZIENNEGO ĹťYWIENIA MŁODYCH DYSKOWCÓW

Koledzy proszę o kilka schematów żywienia na każdy dzień tygodnia jak to wygląda w waszym przypadku. Dokładnie mi chodzi i młode rybki ok 6-7 cm długości. Jak je karmić. Rozmawiałem z kilkoma hodowcami i np mówią że serce wołowe podają tylko raz dziennie. Jak to wygląda u was. Karmimy 4-5 razy dziennie i co podajemy... proszę o informacje.
_________________
Maciek P
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-02-28, 22:04   

Małymi porcjami takimi aby szybko ryby zjadały i najwięcej ile rady dasz dziennie.
Ja podawałem samo serce wołowe, tzn miks.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 59
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-02-28, 23:25   HARMONOGRAM DZIENNEGO ĹťYWIENIA MŁODYCH DYSKOWCÓW

I jaki był efekt wielkości ryb po roku czasu takiego karmienia. Powiedz mi ile cm miesięcznie w sposób właściwy powinny przybierać dyskowce. Serce wołowe sam robisz czy gotowce kupujesz.
_________________
Maciek P
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-03-01, 08:00   Re: HARMONOGRAM DZIENNEGO ĹťYWIENIA MŁODYCH DYSKOWCÓW

Maciek P napisał/a:
I jaki był efekt wielkości ryb po roku czasu takiego karmienia.
Przez pierwsze miesiące jak ryby były u mnie miałem ma głowie inną dużo ważniejszą sprawę niż ryby, więc były zaniedbywane np; poprzez karmienie tylko dwa max trzy razy dziennie, podmiany wody co dwa trzy tygodnie... Później już przyłożyłem się i po roku osiągnęły od 18 do 20cm, tylko jedna jest mniejsza 16-17cm

Maciek P napisał/a:
Powiedz mi ile cm miesięcznie w sposób właściwy powinny przybierać dyskowce.
Gdzieś to chyba Adam napisał, dokładnie nie pamiętam i nie chce Ciebie w błąd wprowadzać.

Maciek P napisał/a:
Serce wołowe sam robisz czy gotowce kupujesz.
Przez pierwsze ok trzy miesiące karmiłem miksem tylko od Piwowarskiego, później mieszałem z miksem od Stendkerów, z mrożonkami z IT, po ok pół roku (dokładnie nie pamiętam) zacząłem robić swojego miksa i tak jest do dziś. Czasem coś im kupię ;-)
Dwa razy w tygodniu na przemian daję im doniczkowca i dżdżownice kalifornijskie.
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 59
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-03-01, 09:34   HARMONOGRAM DZIENNEGO ĹťYWIENIA MŁODYCH DYSKOWCÓW

Dzięki serdeczne. Jeszcze jedno pytanie gdzie kupujesz dżdżownice kalifornijskie i w jaki je sposób podajesz, jaka maja wielkość. Nigdy nie karmiłem tym pokarmem.
_________________
Maciek P
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-01, 10:10   

Na temat hodowli .
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=2141
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-03-01, 11:41   Re: HARMONOGRAM DZIENNEGO ĹťYWIENIA MŁODYCH DYSKOWCÓW

Maciek P napisał/a:
Dzięki serdeczne. Jeszcze jedno pytanie gdzie kupujesz dżdżownice kalifornijskie i w jaki je sposób podajesz, jaka maja wielkość. Nigdy nie karmiłem tym pokarmem.
Dżdżownice możesz kupić od kolegów z forum. Wyciągasz z ziemi płuczesz pod wodą, tniesz na mniejsze kawałki i do akwarium a w akwarium zadyma... :lol:
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 59
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-03-12, 08:23   HARMONOGRAM DZIENNEGO ĹťYWIENIA MŁODYCH DYSKOWCÓW

Tomasz jeszcze jedno pytanie. Własnie przyszły do mnie dżdżownice, pakiet startowy, założyłem też mała hodowlę w kubełkach z castramy i ok. Chodzi mi o karmienie. Zajmując się dużymi pielęgnicami w przeszłości tez karmiłem je rosówkami i dżdżownicami ale zasada była tak że sparzało się je gorącą wodą i obcinało nasadę/główkę robaka aby nie uszkodziła przewodu pokarmowego ryby. Ty piszesz aby tylko obmyć, pokroić i do akwarium. Podajemy na surowo rozumiem.
_________________
Maciek P
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-03-12, 15:52   

Dobrze rozumiesz, robale wyciągasz z ziemi, płuczesz pod wodą, kroisz i do akwarium. Nie słyszałem aby ktoś wyparzał i obcinał główki.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 59
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-03-12, 16:39   HARMONOGRAM DZIENNEGO ĹťYWIENIA MŁODYCH DYSKOWCÓW

Dzięki i pozdrawiam. Zobaczymy czy będą jadły. Ostatnio maja takie parcie na jedzenie. Mix co im zrobiłem w sumie dość prosty, po prostu rozszarpują. Przemiana materii gigantyczna. Widzę że rosną z tym że 3 sztuki wyraźnie odstają od reszty wielkością, albo są młodsze albo taki typ. No ale nie wszyscy ludzie maja 1,95 i wyglądają jak gwiazda hoolywod. I ph mi się ustabilizowało w akwarium z którym miałem kłopoty na początku. Postanowiłem tez wprowadzić kilka roślin do zbiornika. Zaczyna to nieźle wyglądać.
_________________
Maciek P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10