DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Chow dyskow
Autor Wiadomość
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-05-13, 14:42   Chow dyskow

Witam, mam kilka pytan otoz kiedys hodowalem dyski choc byly w malym akwa bo 130l 5szt. Ale kupilem je poprostu chote of hodowcy z chorzowa i tylko je leczylem pozniej do kupilem 3 od panstwa nowickich i bylem zadowolony , dopoki nie zarazily sie od tamtych i byly coraz slabsze.. niektore podleczylem niektore niesteyy nie. Ok ale do rzeczy, chcialbym jeszcze raz wystartować z tym samym zbiornikiem bo dopiero w przyszlym roku po remoncoe domu planuje większy akwarium ze wzgledu na to aby w trakcie remontu nie przeszkadzal. I chodzi mi glownie jak czesto czyscicie dno po jakis nieczystosciach co dyski zostawia, co tydzirn razem z podmianka wody czy wczesniej? Czy stosujecie lampe uv? Jak czesto karmicie miesem bo mi się wydaje ze z miesiem też przessdzalem.. aktualnie mam w tym zbiorniki pyszczaki, alr jakos ta ryba domnie nie przemawia:) sa ladne ruchliwe alr nie maja trgo czegos co mialy paletki.. choc chorowaly mi ale i tak się do nich nie sparzylem. Mysle ze wszystkie choroby tkwily w kupnie zarazonych ryb. Z gotu dzięki za jakiekolwiek odp.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-13, 15:59   

Zacznij od tego a będzie z górki ;-)
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=36
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=278
Ostatnio zmieniony przez 2014-05-13, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-05-13, 16:06   

Witam
Myślę, że wszystkie twoje pytania były już wielokrotnie opisywane - wystarczy poczytać :-)
Ale odpowiem Ci:
mazi napisał/a:
I chodzi mi glownie jak czesto czyscicie dno po jakis nieczystosciach co dyski zostawia

Ja czyszczę raz na tydzień,przy podmianie, ale to dlatego, że u mnie większość nieczystości zostaje w prefiltrze - a jego czyszczę 2 razy w tygodniu :-)
Jednak jak myślisz mieć duże ładne ryby to na początek hodowla w akwa bez podłoża gdzie dno się powinno co dziennie sprzątać. Ale nigdy nie bawiło mnie akwarium bez wystroju.

mazi napisał/a:
Czy stosujecie lampe uv?

Tylko jeżeli potrzeba.

mazi napisał/a:
Jak czesto karmicie miesem

ogólnie karmię 3-6 razy dziennie w tym 2 razy mięsem

Powodzenia i zapraszamy do czytania bo wszystko już zostało napisane :-D


alegumis był pierwszy :mrgreen: :lol:
Ostatnio zmieniony przez adam1977 2014-05-13, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-05-13, 16:40   

Przeplyw i ruch wody jest u mnie duzy , ale mam problem z ustawieniem filtrów tak aby syf zbieral się na gabce, choc jakas czesc i tak laduje na gabce bo nie widac nieczystosci wszystkich w akwa,z podłożem wtedy startowalem, później wywalilem wszystko i tez mi sie nie podobalo. Wiec chcialbym spróbować z podłożem mysle ze nie bd tak zle. Aktualnie robie podmiane wraz z czyszczenie gabek raz na tydz. 20% podmiany. Coo do sprzętu bo nie napisałem filtr zew. Tetra ex 1200 , filtr wewnętrzny. Aqua szut. Co do obsady chciakbym miec z 5rybek nie wiecej i pozniej gdyby wszystko szlo jak nalezy to przerzucilbym je do nowego zbiorniia gdybym go juz odpowiednio przygotowal. Nie wiem jak z ph bo wiem ze dyski lubią kwasna, a w kranie mam gdzies 7 a niechce chemi stosowac do obniżenia ph, korzen jakis bym wsadzil to cos by tez zakwasil,ale nie wiem na ike. A wy czyms obnizacie ph.
Ostatnio zmieniony przez mazi 2014-05-13, 16:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-05-13, 16:53   

Większość z nas pH obniża za pomocą kwasu solnego.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-05-13, 17:34   

Jak masz 130l i planujesz większe to proponuję około 10 młodych ryb - no chyba że chcesz dorosłe - to Juras miał do sprzedania ostatnio w promocyjnej cenie :-P :-D
Ja w kranie mam wodę PH - prawie 9, a wczoraj w akwa miałem 5 :-)
 
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-05-13, 17:56   

Kurde tomaszek wiesz co niechcialbym przerybiac bo potem jeszcze ciezej jest utrzymac te ryby w takim malym baniaku. Chcialbym sprobowac z 5-6 jakby szlo dobrze to potem w wiekszym baniaku mialbym wieksza obsade. A jak chce zaczac z piaskiem roslinami moze jakimis to wolalbym nieprzerybiac i ryby miec w formie. Bo potem czegos nie zauwaze i znow moga zachorowac a tego niechcw bo wtedy to pochlaniacz portfela sie odzywa:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12