DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Regał i szafka pod akwarium
Autor Wiadomość
Jula :3 


Imię: Julka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 22
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 52
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-09, 12:59   Regał i szafka pod akwarium

Cześć wszystkim :mrgreen:
Mam w domku taką oto komodę (przepraszam za syfek :oops: ):



nóżka



te drzwiczki się nie domykają - już mówie dlaczego



Blat jest wygięty, mama twierdzi, że to przez brak nóżek na środku. Jeśli komoda jest jeszcze zdatna do użytku to myślę nad dodaniem ośmiu nóżek, płyta 18 mm na tył.

Wymiary szafki to 132x45x96 - standardowa 240-tka się wciśnie. Grubość blatu to 21 mm, materiał to chyba płyta wiórowa (? nie znam się, przypomina trochę sprasowaną tablicę korkową). Jak myslicie, nada się to na szafkę pod akwarium?

Znalazłam jeszcze taki regał: http://allegro.pl/25-rega...4130967700.html

Nada się pod baniaczki od 100 do 40 cm? Niektóre miałyby stać po dwa na półeczkę. regał oczywiście przykręcony do ściany, może wzmocniony kątownikami? Jakies podpowiedzi?

Dzięki z góry za pomoc ;-)
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-09, 13:43   

Jeśli chodzi o komodę to nóżki w miejscu gdzie są pionowe przegrody i będzie ok. A z tym zamykaniem to zawiasy mogą mieć regulacje, sprawdź kąty między blatem i pionową przegrodą i będziesz wiedziała gdzie ucieka. Co do regału z linku to widuję je na co dzień i osobiście nie postawiłbym na nim akwarium, chociaż teoretycznie jest ok.
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-04-09, 14:43   

Julia komoda jest ok, mam podobną tylko kupiona jako szafka pod akwarium i producent mnie zapewniał, że stawiał na takiej 2 tony :-) (jak chcesz ją zobaczyć to w moim wątku)
Co do nóżek to wyciągnij je całkowicie, niech stoi całą płytą na podłodze - tak jak moja ;-)
Chyba że chcesz nóżki to tak jak pisał kolega alegumis pod każdą płytą pionową i najlepiej regulowane :-D

Regał mam podobny w piwnicy - 200kg udźwigu ten ma 300 i dodatkowe skośne wzmocnienia, ale nie stawiałem jeszcze na tym zbiornika choć wygląda solidnie i oczywiście przykręcony do ściany :-)
 
 
 
Jula :3 


Imię: Julka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 22
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 52
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-09, 15:44   

A pod tą komodę podłożyć jakąś karimatę/podkład pod panele/styropian? Na tył mam się rozumieć ta płyta wiórowa?

Ja pytałam się gościa hodującego krewety o regał - trzyma na takim ok. 550 l łącznie. Ponoć listwy nic nie dają a przy większej ilości zbiorniczków na płycie lekko się ona wygina (zapewniał, że przy jednym akwa nic by się nie stało). Jeśli nie ten to jaki regał? Zależy mi na dość długim, 110 cm minimum.
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2014-04-09, 18:43   

Julcia ja i u siebie nóżki całkiem wywaliłam, dałam jedną warstwę maty pod panele. ( to samo co mam pod samym akwa )
Dzięki temu woda mi się pod szafkę nie dostanie, troszkę działa to jak uszczelka, może i po części tłumi kiedy ktoś łazi po pokoju.
Tobie ew radzę dać specjalną osłonkę, jak często w kuchni się daje, aby nic nie wlało się pod meble.
Moja komoda bardzo podobna, ma 4 pionowe ścianki, także na spokojnie 200l stoi, a i ja jeszcze czasem niemal na nią wejdę. I trzyma !

;-)

Tylko u mnie jest 5 cm blatu, bo do tego co było 1,5 doszedł blat 3,5 cm jest on większy niż sama komoda i dodał mi od z tyłu 10 cm szerokości.

Pozdro
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-04-09, 20:22   

Akurat o blat to bym się nie martwił.
Ja mam pod 450l blat 18mm :-)
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-10, 21:49   

1 - Julka wstawić dodatkowe nogi jak są przegrody.
2 - Potem wypoziomować zbiornik to się będą drzwiczki zamykać i wyregulować zawiasy.
3 - na dno dać styropian i na nim wykładzinę podłogową ciemną.
4 - postawić zbiornik jak największy.
5 - Zalać wodą o parametrach ph 6,5 two do 10
6 - czekać na ryby bo mam zamiar Ci ofiarować jak się spiszesz 5 dysków na dzień dziecka.
Aleee .. zakłądasz nowy temat podobny do Alicji a w nim pokażemy razem światu, że hodowla i mnożenie dysków jest proste jak metr krawiecki.
Aleee obowiązuje zasada ślepej wiary.
Aleee obowiązuje zasada prowadzenia wątku co najmniej dwa razy na tydzień.
Dodatkowo napiszesz artykuł do czasopisma AKWAWIUM a ja Ci pomogę.
Jak w to wchodzisz wystarczy słowo..............................TAK.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Jula :3 


Imię: Julka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 22
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 52
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-10, 21:56   

TAK. :->

Zbiornik planowałam 120x40x50, wciśnie się na styk.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-10, 22:16   

No i gitara. Teraz działaj i zakładaj wątek:

TEMAT
240 litrów szczawia z pierwszymi dyskowcami od A do Z
jak chcesz możesz coś sama wymyślić z tematu jak ten Ci nie leży.

i zacznij tam opisywać krok po kroku. W pierwszym poście napisz o sobie, wieku i pasjach i jak Cię wciągnęła akwarystyka no i dyskowce.
Tam piszesz ja radzę. Drugi temat taki sam ale z dopiskiem - Dyskusja
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Jula :3 


Imię: Julka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 22
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 52
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-04, 19:21   

Ok, a ja wracam jednak do tematu regału: http://allegro.pl/25-rega...4130967700.html

Zastanawiam się nad tym albo nad DIY, bo mój dziadek 20 lat jako spawacz pracował - huśtawkę zrobił (i to taka porządną :mrgreen: ), ostatnio furtkę ;-)
Plusem takiego DIY byłoby to, że mogę sama wybrać wymiary, więc regał mógłby być odrobinę dłuższy i szerszy. Ja się na tym kompletnie nie znam :oops:
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-04, 19:39   

Jak Masz możliwość zrobienia regału to trzeba korzystać na pewno będzie lepszy od kupionego, chociażby jak wspomniałaś dowolność wymiarów i na pewno będzie solidny, bo wykonany przez osobę z doświadczeniem.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-06, 21:49   

jak dziadek spawacz to niech się wykażę i zrobi z profili zamkniętych regał jaki chcesz. Jak powiesz ile masz miejsca to Ci namaluję i opiszę co i jak ma być.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9