DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
MOJE 200L
Autor Wiadomość
Marcin_P_ 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 51
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-12-06, 09:12   MOJE 200L

- wielkość zbiornika w litrach: 200L

- wymiary zbiornika: 100x40x50

- od kiedy zbiornik funkcjonuje: 11.11.2012

- sposób przygotowania wody do zbiornika: RO 100% + uzdatnianie wody AQUA ART PLANTA GAINER PRO HYDRO MINERAL

- woda i jej parametry: tww (KH), two (GH), pH i ewentualnie wielkość związków azotowych: KH 8 GH 10 Ph 6.8 NO3 0 NO2 0

- częstotliwość podmian wody: 10% raz na tydzień

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru: 4-5mm kwarcowy, 4-5mm bazaltowy czarny pod nim QUATIC NATURE Pro soil

- dodatkowe elementy jak korzenie, zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru ;) czy też tła wewnętrzne czy skały: Kamienie

- obsada zbiornika, dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność: 3 kiryski spiżowe, 3 kardynałki, 9 neonów czerwonych, 2 zbrojniki niebieskie, zbrojni złocisty, kosiarka. Odpukać narazie wyglądaja ok, w palnie 6 dysków

- obsada roślinna i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny): rośliny in-vitro
Hemianthus callitrichoides Cuba, Pogostemon Helferi, Eleocharis parvula, Glossostigma elatinoides, Lilaeopsis brasiliensis, Echinodorus tennelus, Sagittaria subulata.
Na starcie pod podłożem zastosowane odżywki ADA Penac W,Penac P,Bacter 100,Tourmaline BC,Clear Super

- rodzaj filtracji, jaka i ile: zew JBL CP250, denitryfikator konstrukcja własna ,prefiltr , wew fluval 2+

- rodzaj wkładów filtracyjnych: zew w JBL keramzyt, w denitryfikatorze biobale, prefiltr 20um sznurkowy, wew gąbkowy

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: grzałka z termostatem 200W

- oświetlenie zbiornika, ile i jak długo: 2x 35 xenonowe barwa 8000K ze względu na temp w pokrywie aluminiowej konstrukcja własna, czas pon-pt 9-19 sob-nie 8-20

- krótki, w kilku zdaniach, opis powstawania (czas kwarantanny, dojrzewanie): W trakcie dojrzewania

- zdjęcie całego zbiornika:

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku:

Raczej nadzieja że bedzie ok:)
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-06, 09:17   

Akwarium zapowiada się nieźle, chociaż kardynałki w temperaturze powyżej 26*C nie będą dobrze się czuły. Barwy raczej będą miały nikłe a taka temperatura to minimum dla palet. Osobiście nie męczyłbym ich i pozbył się.

Jeśli lejesz czyste RO plus minerały to zmniejsz ich dawkowanie bo troszkę za wysokie GH i KH. Jak już dojdą palety, radziłbym zwiększyć także nieco podmiany.

Ogólnie to dopiero zapowiedź zbiornika więc czekam, aż się temat rozwinie.
 
 
Marcin_P_ 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 51
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-12-06, 09:48   

Dzięki za podpowiedz
Nigdy nie wiem ile dolać żeby było dobrze i zdaje się że przesadziłem.
Kardynałki się znalazły pod wpływem nacisku Adama (5 latek moj syn), bardzo mu się podobały nie mogłem odmówić :), póki co 28 C kolory trzymają.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-06, 18:59   

Nallepsze w tym zbiorniku na teraz to TŁO.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Marcin_P_ 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 51
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-12-06, 19:39   

Chciałbym żeby pływało już tam slicznych dysków kilka, ale do puki nie mam pewności że akwarium juz dojrzalo i wszystkie ryby są zdrowe nie zrobię kolejnego kroku. A do tego potrzeba czasu. Co do tła to wykonane samodzielnie w 2009 roku i do tej pory bez uszczerbku się zachowało. Jeśli by cię interesowlo jak wykonać otworze nowy temat w dziale diy i opisze krok po kroku.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Ryszard
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-06, 22:06   

Jesli mozesz to daj kolejno jak to robiles , na mnie zrobilo pozytywne wrazenie :) Powiedz prosze jak dlugo juz dojrzewa twoj zbiornik ?
 
 
Mirek06 


Imię: Mirek
Wiek: 50
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 237
Skąd: Ciechów (dolnośląskie)-PL
Wysłany: 2012-12-06, 23:07   

Jako nowicjusz mogę Ci zadać tylko jedno pytanko -czy poradzisz sobie z rybciami( nie wiem jakiej wielkości kupisz) w tym akwarium?. Chodzi mi o utrzymanie czystości i biologi, ja nie dałem rady w prawie sterylnym (roślinki były w kokosach).Teraz wszystko pływa w gołym szkle i powoli przywracam je do normalności :mrgreen:
_________________
Pozdrowienia!!!
 
 
Marcin_P_ 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 51
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-12-07, 06:21   

Witam

Mirek06 napisał/a:
Jako nowicjusz mogę Ci zadać tylko jedno pytanko -czy poradzisz sobie z rybciami( nie wiem jakiej wielkości kupisz) w tym akwarium?. Chodzi mi o utrzymanie czystości i biologi, ja nie dałem rady w prawie sterylnym (roślinki były w kokosach).Teraz wszystko pływa w gołym szkle i powoli przywracam je do normalności :mrgreen:


Nowicjuszem byłem 2002 roku rozpoczeła się moja przygoda z dyskami oczywiście pierwsze i drugie podejście było z góry skazane na niepowodzenie. Młody byłem wszystko szybko chiałem, brak doświadczenia, brak kasy i efekt nieciekawy. Trzecie podejście było udane już bogatszy o wiedze doświadczenia i sprzęt zakupiłem palety od chłopaków ze strony paletki.com żekomo od stendkerów nawet udało sie bez chorubska żadnego. Niestety sprzedaż mieszkania i przeprowadzki zmusiły mnie do zlikwidowania i oddania placków do znajomych. I obecnie start na nowo.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-07, 06:47   

Marcin_P_ napisał/a:
Jeśli by cię interesowlo jak wykonać otworze nowy temat w dziale diy i opisze krok po kroku.

po to jest FORUM by się swoimy cennymi radami dzielić z innymi, Ja nie muszę chcieć a TY powinieneś nie trzymać tego dla siebie.Inni też chcą wiedzieć. Podobniej jek Giencol co tło na wystawę i targi we Wrocławiu gotował.
PISAĆ oba dwa.
Powiem tak: takiej głębi to nawet w lustrze się nie uzyska i do tego z innym planem :?:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Marcin_P_ 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 51
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-12-07, 08:00   

proszę

http://discusforum.adamn....php?p=1581#1581

nie mam daru do przejrzystego przekazywania wiedzy ale może pomoże.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Tombo23 

Imię: Tomek
Wiek: 44
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Chocianów
Wysłany: 2013-05-03, 18:38   

A w wolnym czasie szukaj miejsca na większy zbiornik, tak szybko się kurczą ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9