DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zdezynfekować akwarium przed wpuszczeniem palet??
Autor Wiadomość
drakerin 

Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 11
Skąd: Wałbrzych
  Wysłany: 2014-02-06, 20:59   Jak zdezynfekować akwarium przed wpuszczeniem palet??

Zastanawiam sie jakie konkretnie czynnosci trzeba zastosowac jesli chodzi o przygotowanie zbiornika dla palet pod wzgledem "czysto zdrowotnym", poniewaz jak wiadomo pasozyty insekty czy inne bakterie i drobnoustroje ktorych nie widac golym okiem sa przenoszone w praktycznie wszystkim poczynajac od ryb, roslin, korzeni, kamieni itd.

Co zrobic jesli nie widac zadnych niepokojacych zmian w zarybionym zbiorniku u ryb roznego gatunku, posadzonych roslinach, innych przedmiotach dekorujacych a mimo to wpuszczone paletki pochodzace z pewnego zrodla po jakims czasie zaczynaja miec objawy choroby badz zainfekowania, mam tu na mysli szybkie oddychanie niczym karp wyciagniety z wody i od czasu do czasu ocieranie sie o rosliny.

Chcialbym uzyskac odpowiedzi na to jak zdezynfekować zbiornik przed wpuszczeniem nastepnych palet poniewaz objawy jakie one pokazuja sa spowodowane albo wysokim NO3 albo czyms sie zarazily.

Jedno pytanie odbiegajace tez od pytania, czy pozbyc sie ze zbiornika 4 zbrojnikow okolo 15cm, slyszalem ze sa one czesto nosicielami roznego rodzaju swinstwa i wcale nie musza wykazywac zadnych oznak?
 
 
krzysztof 


Imię: krzysztof
Wiek: 61
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 64
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2014-02-06, 21:25   

Ja robiłem tak ;-) Wszystkie ryby do drugiego zbiornika ,wcześniej przekąpane w tremazolu ok,8godz. i do czystego szkła świeżego ;-) stary zbiornik , wszystkie siatki do zbiornika i itp. spryskane perhydrolem po 2-dniach wypłukany zbiornik wysuszony i tak stał 2-tygodnie pusty bez wody i dopiero strojenie .urządzanie . Po tygodniu powtórka z rozrywki-kapiel ryb :-P
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-02-06, 21:41   

Do odkażania zbiornika i wszelkiego rodzaju dekoracji (nie mam na myśli roślin) i sprzętu użyj perhydrolu. Co i jak masz dokładnie opisane TUTAJ
 
 
drakerin 

Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 11
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-02-07, 01:56   

Troche sie nie zrozumielismy ;P ja chce oczyscic ze wszelkiego rodzaju "badziewia" szkodliwego dla palet akwarium ktore juz istnieje od pewnego czasu z rybami i roslinami wiec w gre nie wchodzi taka metoda jak opisana wyzej.
 
 
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2014-02-07, 08:08   

drakerin napisał/a:
Troche sie nie zrozumielismy ;P ja chce oczyscic ze wszelkiego rodzaju "badziewia" szkodliwego dla palet akwarium ktore juz istnieje od pewnego czasu z rybami i roslinami wiec w gre nie wchodzi taka metoda jak opisana wyzej.

No to masz problem bo metoda opisana przez Tomasza jest jedyną skuteczną.
Nie da się wykończyć larw i cyst, chyba, że chcesz wszystko razem w baniaku ugotować :-P
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
porlock 


Imię: Tomasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 649
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-07, 09:34   

MiroR napisał/a:
metoda opisana przez Tomasza jest jedyną skuteczną.

Nie prawda, jest jeszcze cholarmina-t stosowana w placówkach medycznych wiec na pewno jest skuteczna do tego jest tez np ozonowanie lub światło UV.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2014-02-07, 09:51   

po co odkażać akwarium jak ryby pewnie te same wrócą :roll:
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10