DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Moje 450 litrów
Autor Wiadomość
maqp 


Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: Uniejów
Wysłany: 2012-12-03, 11:39   Moje 450 litrów

- wielkość zbiornika w litrach: 450

- wymiary zbiornika: 150x50x60h

- od kiedy zbiornik funkcjonuje: 08.2011

- sposób przygotowania wody do zbiornika: RO+kranovit

- woda i jej parametry: tww (KH), two (GH), pH i ewentualnie wielkość związków azotowych: KH 0 GH 5 pH 4-6 NO2 0 NO3 nie mierze

- częstotliwość podmian wody: ile sie da minimum 100l na tydzień

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru: żwirek 0,8-1,2

- dodatkowe elementy jak korzenie, zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru ;) czy też tła wewnętrzne czy skały: brak takich bajerów

- obsada zbiornika, dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność: bodajże 24 sztuki paletek wielkość od 10-12 w górę, 6 kirysków Sterbay, 2 bocje wspaniałe. Ryby wiecznie głodne szczególnie te młodsze, a pary między sobą się tłuką o miejsce do składania ikry.
- obsada roślinna i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny): pare roślin żabienica lotos nurzaniec i pare innych nawozów nie leje

- rodzaj filtracji, jaka i ile: Biologia Tetra ex700 i Eheim Eco 2236 Mechanik Eheim 2115

- rodzaj wkładów filtracyjnych: biologia keramzyt i ceramika mechanik gąbki i wata

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: 200W Eheim Jager temp. 27

- oświetlenie zbiornika, ile i jak długo: 2x39W 10-21 2x54W 17-22

- sposób i rodzaj karmienia: mix własnej roboty i granulaty Sery i Tetry

- krótki, w kilku zdaniach, opis powstawania (czas kwarantanny, dojrzewanie): Długo tu pisać ;-) . Akwa zalane i uruchomione 08.2011, obsada zmieniała się z czasem, teraz mam delikatne przerybienie i muszę niestety selekcję zrobić.

- zdjęcie całego zbiornika:

- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund):

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku: porażki to kilka uśmierconych ryb na początku powstawania akwa a potem to już same sukcesy czyli wyrośnięcie w miarę dużych i ryb i dobieranie sie ich w pary. Oczywiście kilka razy udało mi się odchować małe, które pływają u kolegów. Choroby jak narazie omijają te akwa i oby było tak dalej ( Adam na pewno coś by znalazł ale ryby dają sobie radę )
 
 
Ząbiak 

Imię: Przemek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 127
Skąd: New Ross, IRL
Wysłany: 2012-12-03, 14:51   

Bardzo fajny zbiornik. Rybek dużo ale dobrze że jest jest wolna przestrzeń do pływania.
Małe ale to tło. Czarne chyba lepsze. Ale to tylko moje zdanie. Jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.
Pozdrawiam :-)
_________________
Moje marzenie... Amazonia :)
 
 
dylus 


Imię: Mariusz
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-12-04, 07:39   

Przed zrobieniem fotki trzeba było wody dolać ,a tak ogólnie to ta ilość ryb w tak małym zbiorniku wygląda jakby to było akwarium w sklepie zoo.Czy przy tej ilości ryb nie masz problemu z wodą ???
 
 
maqp 


Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: Uniejów
Wysłany: 2012-12-04, 10:17   

Tło narazie zostaje takie jakie jest, powoli się zbieram do tła w stylu tego z zoobotaniki, kto widział to wie o co chodzi. Co do poziomu wody w akwa to mało kiedy jest pod korek bo by mi cerate popaliło to jedno a drugie zawsze braknie wody do podmiany ;-) . Problemów za dużych nie ma pod warunkiem że się ją podmienia regularnie ( inaczej pH spadnie nisko i wtedy ryby nie żerują i oczy im bieleją/matowieją ), wystarczy 10-15 litrów dziennie nawet i żeby na dnie nie zalegały różne brudy i jest OK.
 
 
tatakuby1 

Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 16
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-01-01, 17:06   

Czy to akwarium nie jest czasem przerybione?
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-01, 17:09   

Jak ryby podrosną, to pewnie obsada zostanie zredukowana.
 
 
maqp 


Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: Uniejów
Wysłany: 2013-01-01, 17:12   

Już powoli się redukuje, docelowo zejdę do 10-12 sztuk. W międzyczasie chyba restarta zrobię, zmiana tła, korzeń taki byczy się moczy, także powolutku do przodu.
 
 
Tombo23 

Imię: Tomek
Wiek: 44
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Chocianów
Wysłany: 2013-05-03, 18:24   

Nie dolewasz wody do wzmocnień? Chyba, że już z miesiąc nie robiłeś dolewki tyle brakuje.
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2013-05-05, 10:01   

Tombo23 napisał/a:
Nie dolewasz wody do wzmocnień? Chyba, że już z miesiąc nie robiłeś dolewki tyle brakuje.

A kolega nie potrafi czytać ze zrozumieniem? Widzę że bardzo ktoś chcę posty nabić :evil:
Dosłownie czwarty :!: post nad Twoim jest napisane dlaczego jest taki stan wody. Najpierw czytaj potem odpowiadaj nigdy nie odwrotnie.
 
 
 
Tombo23 

Imię: Tomek
Wiek: 44
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Chocianów
Wysłany: 2013-05-05, 20:41   

Szybki napisał/a:
Widzę że bardzo ktoś chcę posty nabić

A tu płacą tym co mają więcej postów? Czy może kto ma więcej ten jest lepszym znawcą akwarystyki? Pytam bo nie rozumiem tego tekstu. I żeby nie bić postów odpowiedz mi na PW. Dzięki
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-06, 09:18   

Na FORUM jest zasada jak ktoś czegoś nie wie to mu się kulturalnie odpowiada a podteksty zostawia sobie głęboko zakopane w ogródku. Każdy pisze posty w tematach jakie sobie wybiera. Każdy może pytać do woli i FORUM ma go zadowolić a nie odstraszać jakimiś porównaniami. Każdy może mieć tyle wody w zbiorniku ile chce. Nie każdy też czyta od deski do deski każdego wątku. Kiedyś widziałem akwarium 2 metrowe na wysokość i wody było 1 metr a reszta zajmowana była przez rośliny w paludarium. To tak na przyszłość by nie było niedomówień i zarzewie nie tliło się za długo. jak coś nie jasne i nie jest zgodna odpowiedź z tym co na tym FORUM obowiązuje to macie priva i tam pisać ile chcecie. Możecie też używać CZATU no ale tam też są pewne zasady.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9