DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Sól w wodzie
Autor Wiadomość
rafal11 
Rafal

Imię: Rafal
Wiek: 44
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Portarlington IRL
Wysłany: 2013-09-17, 11:39   Sól w wodzie

Witam
A wiec mam na cały dom podłączoną Centralną stacje zmiękczania wody pitnej (zdjecie1) i filtr RO tez jest zasilany ta woda a problem tkwi w tym ze woda RO po 24h z napowietrzaniem ma parametry:
Mierzone testem kropelkowym Zoolek
PH 7.1
GH--0n
KH--3n
natomiast woda(odstana 12h) która jest zasilana RO ma:
GH--26n
KH--24n
Wspomnę ze w RO wszystkie wkłady i membrana są nowe,czy ten filtr z sola(zdjecie1) możne wpływać w jakiś sposób na wyższe KH?
Ostatnio zmieniony przez rafal11 2013-09-17, 11:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-09-17, 11:54   

sól masz tylko do regeneracji złoża filtracyjnego i ona nie powinna się dostawać do wody użytkowej . Czy wodę użytkową masz słoną ?
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
rafal11 
Rafal

Imię: Rafal
Wiek: 44
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Portarlington IRL
Wysłany: 2013-09-17, 11:58   

jurasiga napisał/a:
sól masz tylko do regeneracji złoża filtracyjnego i ona nie powinna się dostawać do wody użytkowej . Czy wodę użytkową masz słoną ?

A widzisz tego nie wiedziałem nie w wodzie użytkowej nie ma soli
Wiec wina będzie chyba testu kropelkowego lub membrana do reklamacji
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-09-17, 12:01   

Sól nie powinna się dostawać do obiegu a RO masz podłączone do obiegu .
Nie po to kupiłeś i zamatowałeś ten filtr żeby sobie wodę dosalać chyba :-/ Takie jest moje zdanie ale mogę się mylić . Powtórz testy ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-17, 13:15   Re: Sól w wodzie

rafal11 napisał/a:
Witam
A wiec mam na cały dom podłączoną Centralną stacje zmiękczania wody pitnej (zdjecie1) i filtr RO tez jest zasilany ta woda a problem tkwi w tym ze woda RO po 24h z napowietrzaniem ma parametry:
Mierzone testem kropelkowym Zoolek
PH 7.1
GH--0n
KH--3n
natomiast woda(odstana 12h) która jest zasilana RO ma:
GH--26n
KH--24n
Wspomnę ze w RO wszystkie wkłady i membrana są nowe,czy ten filtr z sola(zdjecie1) możne wpływać w jakiś sposób na wyższe KH?

a co Wy od RO chcecie?
Przecież po 24 godzinach jest miodzio.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-09-17, 13:26   

adamn napisał/a:
a co Wy od RO chcecie?
Przecież po 24 godzinach jest miodzio.


Nie no Ro jest spoko
Teraz mnie zastanawia po przeczytaniu w czym rzecz :-/
Jeśli woda po wyjściu z tego filtra ma takie parametry
GH--26n
KH--24n
i jest nia zasilane RO przez które ta woda przepływa , a po odstaniu tej że wody (RO ) parametry są takie
PH 7.1
GH--0n
KH--3n
To o co chodzi . No chyba ze źle zrozumiałem
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
rafal11 
Rafal

Imię: Rafal
Wiek: 44
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Portarlington IRL
Wysłany: 2013-09-17, 14:44   

po RO powinno by KH 0n a jest KH--3n
Ostatnio zmieniony przez rafal11 2013-09-17, 16:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-09-17, 17:21   

Tym sie w ogóle nie przejmuj jest dobrze tym bardziej ze masz bardzo twardą wodę . Jaki masz ten filtr RO ?
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
kier 

Imię: Darek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 61
Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 54
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-09-17, 17:40   

rafal11 tylko jeżeli masz
rafal11 napisał/a:
Centralną stacje zmiękczania wody pitnej

to po co Ci jeszcze?
rafal11 napisał/a:
filtr RO
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-09-17, 17:48   

Jaka to stacja zmiękczania wody jak takie twardości z niej wychodzą ? chyba uzdatniania jak na przykład do systemu ogrzewania centralnego
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
rafal11 
Rafal

Imię: Rafal
Wiek: 44
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Portarlington IRL
Wysłany: 2013-09-17, 18:33   

jurasiga napisał/a:
Jaka to stacja zmiękczania wody jak takie twardości z niej wychodzą ? chyba uzdatniania jak na przykład do systemu ogrzewania centralnego

Wiem ze jest twarda ale jak się wprowadziłem ten system filtracji był
Mam RO5 z pompką
Ostatnio zmieniony przez rafal11 2013-09-17, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-17, 21:21   

Nic nie trwa wiecznie
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
kier 

Imię: Darek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 61
Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 54
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-09-18, 22:08   

rafal11 a zmierz wodę "surową", tą przed stacją zmiękczającą na twardości.
 
 
Trev 


Imię: Jurek
Wiek: 48
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-09-19, 11:29   

Nie podobają mi się Twoje wyniki, bo są nierealne - po zmiękczaczu (jeśli złoże jest w porządku) woda wychodzi praktycznie z zerową twardością więc 26 na 24 nie jest możliwe. Jedynym wytłumaczeniem może być otwarty na stałe bypass (mieszacz) i wtedy przez złoże praktycznie nie idzie woda tylko całość idzie obejściem. Sprawdź bypass (jeśli masz) bo może ma otwarty w pełni zawór. W modelach gdzie jest bypass ustawiasz nim wyjściową twardość wody dodając do tego co przejdzie przez złoże odrobinę surowej wody żeby nie mieć zerowych twardości (nie każdy lubi super miękką wodę - moim zdaniem optymalne jest GH ok. 3st.).
Jeśli chodzi o wyniki po RO, to niezależnie od wejściowej twardości nie powinieneś nigdy uzyskać wyższego wyniku niż 1 stopień - zmień testy, bo dokładność zooleku niestety zależy sporo od "świeżości" a czasami i serii. U mnie dwa zestawy KH/GH zakupione w odstępie 4 miesięcy bardzo się różniły i dlatego w końcu przeskoczyłem na konduktometr (po RO woda powinna mieć < 20 uS, jeśli przekracza 50 to albo membrana do kitu, albo ogranicznik ścieku).
 
 
rafal11 
Rafal

Imię: Rafal
Wiek: 44
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Portarlington IRL
Wysłany: 2013-09-19, 18:49   

Trev napisał/a:
Nie podobają mi się Twoje wyniki, bo są nierealne - po zmiękczaczu (jeśli złoże jest w porządku) woda wychodzi praktycznie z zerową twardością więc 26 na 24 nie jest możliwe. Jedynym wytłumaczeniem może być otwarty na stałe bypass (mieszacz) i wtedy przez złoże praktycznie nie idzie woda tylko całość idzie obejściem. Sprawdź bypass (jeśli masz) bo może ma otwarty w pełni zawór. W modelach gdzie jest bypass ustawiasz nim wyjściową twardość wody dodając do tego co przejdzie przez złoże odrobinę surowej wody żeby nie mieć zerowych twardości (nie każdy lubi super miękką wodę - moim zdaniem optymalne jest GH ok. 3st.).
Jeśli chodzi o wyniki po RO, to niezależnie od wejściowej twardości nie powinieneś nigdy uzyskać wyższego wyniku niż 1 stopień - zmień testy, bo dokładność zooleku niestety zależy sporo od "świeżości" a czasami i serii. U mnie dwa zestawy KH/GH zakupione w odstępie 4 miesięcy bardzo się różniły i dlatego w końcu przeskoczyłem na konduktometr (po RO woda powinna mieć < 20 uS, jeśli przekracza 50 to albo membrana do kitu, albo ogranicznik ścieku).

Wszystkie wkłady wraz z membrana sa nowe ale ze musze wymienic ogranicznik scieku to dowiedziałem sie niedawno od Rafala moze w RO to on jest problemem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12