DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy w domu brakuję prądu.
Autor Wiadomość
zyga49 
zyga49


Imię: zygmunt
Pomógł: 1 raz
Wiek: 74
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 75
Skąd: kalno
Wysłany: 2013-05-02, 23:05   

adamn napisał/a:
Potrzeba matką wynalazku. Przecież nie każdy będzie UPSa kupował by się gotować na brak prądu. No i ten gotowy UPS nie będzie bez obsługi co jakiś czas sprawny do działania. Mniemam, że jak by co się stało to UPS by nawet nie zakwilił bo akumulator by szlag trafił już dużo wcześniej.
Adam
Przetwornica z automatyczna funkcja doładowania -ja taka miałem doładowuje cały czas akumulator .czy jest prad czy go niema i aku jest cały czas sprawny .
_________________
pozdrawiam
 
 
Damian Dziewulski 
Damian


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-05-02, 23:17   

Trev napisał/a:
700AV powinien wystarczyć na kilkugodzinną przerwę w dostawie prądu

A co z resztą czasu. Czyli tymi pozostałymi dniami, kiedy akumulatory padną, co wtedy. Co z ogrzewaniem?? Równie dobrze można zaopatrzyć sie w agregat prądotwórczy. :) Trochę więcej kosztuje, ale może się przydać. Większość z nas ma jedno akwarium. A co z tymi co mają całe piwnice w zbiornikach??
 
 
Damian Dziewulski 
Damian


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-05-02, 23:28   

Co do rozwoju technologi:
iPower Fort

Power_Fort_iPhone4Solar.jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 20,5 KB

 
 
Trev 


Imię: Jurek
Wiek: 48
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-05-04, 09:54   

Damian Dziewulski napisał/a:

A co z resztą czasu. Czyli tymi pozostałymi dniami, kiedy akumulatory padną, co wtedy. Co z ogrzewaniem?? Równie dobrze można zaopatrzyć sie w agregat prądotwórczy. :) Trochę więcej kosztuje, ale może się przydać. Większość z nas ma jedno akwarium. A co z tymi co mają całe piwnice w zbiornikach??


U mnie na przestrzeni 6 ostatnich lat najdłuższa przerwa w dostawie prądu wynosiła ok. 5h, na 100Ah akumulatorze mam podtrzymanie 3 filtrów na ok. 10h, a przetwornica pozwala na bezproblemowe podpięcie drugiego 100Ah, więc na moje potrzeby w zupełności wystarcza.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-04, 11:37   

To jest niezłe? Mamy XXI wiek i przerwy prądu są sporadyczne chyba, że kable wymieniają ale o tym wcześniej się wie. Lub też kataklizm zimowy. Po kiego zaopatrywać się w coś co może w ogóle się nie przydać bo nie będzie takiej sytuacji? Wystarczy mieć porządek w zbiorniku, filtry czyszczone co jakiś czas (przed przerwą obowiązkowo i wodą też podmieniona).
A spadek temperatury o kilka stopni to pryszcz. jak nie ma ileś dni to trudno i kocha się dalej.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Trev 


Imię: Jurek
Wiek: 48
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-05-04, 12:07   

Adam: a próbowałeś to wytłumaczyć naszym naturalnym monopolistom jakimi są zakłady energetyczne? Niestety oni żyją nadal w poprzednim ustroju, gdzie klient jest jedynie złem koniecznym - zbędnym i przysparzającym problemów :-)
Niestety stanu linii energetycznej i jakości obsługi nie możemy wybrać :-(
U mnie najdłuższa przerwa była właśnie związana z pracami i przy stacji transformatorowej, ale powód przerwy obawiam się że nie będzie interesujący dla pływaczy ;-)
Zasilanie awaryjne przygotowałem pod kątem zasilania pompy powietrza, która napędza 8 podwójnych filtrów gąbkowych w regale z krewetkami, a mając w perspektywie zakup zbiornika na paletki zaplanowałem czas podtrzymania nieco na wyrost.
 
 
alex 


Imię: Ola
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 364
Skąd: Jenin k/Gorzowa Wlkp
Wysłany: 2013-05-04, 12:45   

Ja sprawiłam sobie agregat. Piekielnie to głośne,ale mając do dyspozycji ogródek stwierdziłam, że to najpewniejsze rozwiązanie i podtrzyma nie tylko akwarium ;-)
 
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2013-05-04, 13:03   

No widzisz, a Adam uparty ja koza, nic tylko dętka i dętka. :-D
 
 
Trev 


Imię: Jurek
Wiek: 48
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-05-04, 13:15   

Ola, agregat na pewno jest najpewniejszy, a jeśli jeszcze ma nieco większą moc (>3kW) i ma zrobiony automatyczny start przy zaniku napięcia sieciowego to już jest genialnym rozwiązaniem. Sam nad tym myślałem, ale hałas niestety zbyt duży jak na moją małą działeczkę i zbyt małej odległości do domu sąsiadów.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-04, 13:18   

Jak 5 lat temu w piwnicy wymieniali wszystkie kable w loku na nowe to wcześniej była kartka, ze nie będzie prądu przez dwa dni w godzinach 8.00 - 18.00. Co ja zrobiłem:
- porozdzielałem ryby na inne zbiorniki
- wymyłem filtry
- podmieniłem wodę
- nie karmiłem
Tylko w jednym mi zaczęły zipać i wtedy dwa wiadra do kanału i nowa z węża z rozbryzgiem.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
alex 


Imię: Ola
Wiek: 53
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 364
Skąd: Jenin k/Gorzowa Wlkp
Wysłany: 2013-05-04, 13:31   

Ja na szczęście nie mam sąsiadów, więc nawet silnik okrętowy może chodzić... ;-)
Agregacik jest z tych mniejszych i ma 1Kw,ale na akwarium starczy, a o to przecież chodzi :-D
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-04, 20:24   

Agregaty dobra rzecz ale w pokoju go się nie postawi ani na balkonie. Koło domu TAK.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
zyga49 
zyga49


Imię: zygmunt
Pomógł: 1 raz
Wiek: 74
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 75
Skąd: kalno
Wysłany: 2013-05-04, 22:33   

alex napisał/a:
Agregacik jest z tych mniejszych i ma 1Kw,ale na akwarium starczy, a o to przecież chodzi :-D
Ola ok -jak ktos jest w domu i nie ma pradu to odpali a jak nikogo niema -to przetwornica z funkcja autostartu wydaje mi sie lepszym rozwiazaniem. U mnie przetwornicę 300/600 W przetestowałem na uzywanym akumulatorze 44Ah fitr zew.Eheim 2250/biolog/ -pobór energii 28W + Eheim 2213 /mechanik/ -pobór energii 8W razem 36W pracowały bez przerwy 9 godz ,gdyby aku był nowy myslę że czas pracy byłby dłuższy.
_________________
pozdrawiam
 
 
Damian Dziewulski 
Damian


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 83
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-05-05, 00:21   

Agregat fajna sprawa i dosyć droga. Do akwarium żeby zasilić dwa filtry nie wiem czy komuś by to się opłacało. Biorąc pod uwagę fakt iż dłuższe awarie zdarzają się bardzo rzadko, UPS jest lepszym rozwiązaniem, i nadaje się do trzymania w pokoju. :) Agregat to do hodowli, jak ktoś ma piwnicę pełną w zbiornikach. Tylko lać trzeba do niego.

Mam jedno pytanie.

5 litrów paliwa na ile wystarczy do takiego agregatu, kiedy on działa bez przerwy??
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-05-05, 03:37   

Agregat o mocy ok 1,5kw spala 0,5L/h a taki o mocy ok 5kw spala 1,5L/h
Agregaty mogą pracować chyba do 12h, nie pamiętam dokładnie ale mają jakieś ograniczenie czasowe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11