DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
no3 DRAMAT
Autor Wiadomość
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-25, 19:25   no3 DRAMAT

Witam Was Serdeczne :)
W moim akwa plywaja dyskowce od Adama :) Pływa ich 20szt w wymiarach 8-14cm :)
Kupiłem je miesiąc temu.... Mój dramat a może świadomośc problemu zaczęła sie dwa tygodnie temu.... Nagle moje paletki w sumie bez większych powodów czasami zaczęły wariowac w najgorszym znaczeniu tego słowa.... Zaczęły tak panicznie uciekac ze rozbijały się o szybę.... pomyslalem ze moze nei do konca sie jeszcze zaaklimatyzowaly (chociaż jeść zaczęły juz na drugi dzien po wpuszczeniu bo wpuściłem je dosyć poźno bo ok 21 a na drugi dzien na sniadanko pięknie jadly).
Kupiłem testy no3 i nagle zdziwienie.... poziom ok 120 czyli maks skali..... niedowierzając zrobiłem kolejny raz test i to samo..... wiec zacząłem intensywne pracy przy akwarium.... średnio co 2-3dni jak tylko przygotowałem wodę podmiany po ok 80l.
to trwało kolejne 2 tygodnie.... caly czas podmiany a no3 nie spadlo nawet do 80....
Zadzwonilem do Adama co sie dzieje.... mam nadzieje ze znalezlismy powod.... na wlotach do kubełków (2xtetra ex1200 plus jedna glowica filtrujaca z duuuuza gabka) nie mam prefiltrów z gabki... i podobno mieso wpada do kubelkow i robi mi mega syf.... jestem zalamany.... dzisiaj znowu paletki mialy masakre uciekaly na oslep.... na chwile obecna nie mam oswietlenia mam tylko mala lampke z boku akwa bo mam problemy techniczne z oswietleniem....
Juz nie mam pojecia co robic dalej.... dzisiaj kupilem gabki zaraz przeplukam filtry w wodzie z akwa zaloze prefiltry i znowy kolejna podmiana 80l-100l.
A jeszcze w sklepie zoologicznym juz nazwy nie bede mowil kilkukrotnie pytalem czy nie trzeba prefiltrow zakladac.... zapewniali ze napewno nie jest to potrzebne!! A nawet stanowczo odradzali ze przeplyw wody sie zatrzyma i to wiecej szkody niz pozytku przyniesie.... masakra :(
Dodam ze no2 na poziomie 0.
Akwarium i filtry funkcjonuja od konca grudnia wiec teoretycznie wszystko powinno byc ok...

Jakies jeszcze sugestie?
 
 
rafi337 

Imię: Rafał
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Limanowa
Wysłany: 2013-02-25, 19:30   

Mierzyłeś no2 ??? Sorry nie doczytałem ;-) ,a wkranie cos sie nie zmieniło???Odwilż, roztopy...
Ostatnio zmieniony przez rafi337 2013-02-25, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-02-25, 19:30   

Rośliny szybko rosnące , ew możesz spróbować dodać soli niejodowanej podobno łagodzi skutki zbyt wysokich azotanów ocz. to nie sposób na dłuższą metę ..
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-25, 19:36   

W kranie ok.... miedzy 0 a 5 :)
rosliny mam 2x jakies zabienice, 2x anubiasa, krynie i mech....
nie chce dodawac kolejnych roslin bo juz akwa mam uporzadkowane i boje sie jakichs chorob naniesc... a jadac do adama przywiozlem odchody i rybke i zbadal mi wszystko i bylo ok.... wiec nie chce juz ryzykowac zwlaszcza ze podoba mi sie tak jak jest :(
 
 
GACUŚ 
GACUŚ


Imię: Wiesiek
Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 185
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-25, 19:38   

A jakie pH masz ? Wodę do podmian jak przygotowujesz i czy zakwaszasz ?
Pozdrawiam
Wiesiek
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-25, 19:43   

PH mam na poziomie 6,5-6,7....
Wode do podmian staram sie przygotowywac zeby byla taka sama jak w akwarium....
wode do podmian zakwaszam kwasem solnym zdodnie z zaleceniami Adama.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-02-25, 19:48   

rafi_1984 napisał/a:
rosliny mam 2x jakies zabienice, 2x anubiasa, krynie i mech....
jak dla mnie masz za mało tych "pobieraczy" po drugie zbytnio nie są to rośliny szybko rosnące a , ogranicz karmienie powinno być lepiej .. :)
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-25, 19:54   

Chcialem jak najwiecej przestrzeni dla rybek... nie lubie zbytnio zarosnietych akwa.... nie chce dodawac zadnych nowych roslin by nie naniesc jakiegos swinstwa do akwarium....
Karmie 3-5 razy dziennie glownie mixem wlasnej roboty... ale rybcie bardzo chetnie pobieraja pokarm i zjadaja go w mgnieniu oka tj do 5 minut....
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2013-02-25, 19:58   

częstsze i większe podmiany zrób załóż prefiltr na wlot do kubła , Masz 20 sztuk ryb w jakim litrażu ?
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-25, 20:00   

To jak tak, pozostają podmiany wody i żwirek amonowy do filtra i wymiana go co 2-3 miesiące na nowy.
 
 
GACUŚ 
GACUŚ


Imię: Wiesiek
Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 185
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-25, 20:01   

Myślałem że pH no ale skoro masz takie jak napisałeś to przyczyna jest gdzie indziej .
Może z ceramiką w filtrze coś jest nie tak , może korzonek coś wydziela ?
Ja ogólnie to NO3 sobie głowy w ogóle nie zawracam a testy aż na mocno czerwono wychodzą , wodę podmieniam max 10% raz w tygodniu , ryby karmię 4-6 razy dziennie , roślin nie mam a ryby nie spidują , pływają po całym akwa i wpierniczają jak prosiaki .
Jak np zrobię większą podmianę wodą niezakwaszoną wcześniej i pH skoczy w zbiorniku do 7 to automatycznie ryby robią się płochliwe i siedzą w koncie nawet do żarcia nie wypłyną do momentu kiedy zrobię porządek z pH .

Pozdrawiam
Wiesiek
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-25, 20:10   

No to tyle dobrego masz.... u mnie no3 az bordowe.... :(
Ryby dzisiaj zrobily sie tak plochliwe ze boje sie do akwarium podchodzic.... jak tylko odkrywam pokrywe zaczynaja spidowac.... nie wiec co robic..... kurcze to jakis dramat jest....
bo jakby siedzialy w jednym rogu to ok.... zrobilbym swoje w akwa i ok..... ale one tak wariuja ze nie wiec juz co robic....
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-02-25, 20:14   

tak w gwoli ścisłości speedowanie to raczej obroty wokół własnej osi jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi :-P
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-25, 20:29   

no dobrze moze to jest spidowanie a moze nie ..... ale chcialem wam przedstawic tragiczna sytuacje w moim akwarium....
mam akwarium ok 500l.... 20 palet, 2 zbrojniki, 5 mulojadow, 5 kiryskow panda i 2 bocje.....
Nawet nie wiem jak sie dzisiaj zabrac za to akwa bo sytuacja jest tragiczna.... boje sie ze sobie cos zrobia jak beda tak uciekac i sie rozbijac....
 
 
Więcek 
Pasjonat

Imię: Piotrek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 348
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-02-25, 21:09   

Tych ze sklepów nie słuchaj. Moim zdaniem masz ryby podtrute a nie mają jak się pozbyć toksyn z organizmu.
Podmiana, ograniczone karmienie, światło do minimum. Postaraj się zbić no3. Moje nie raz pływały w no3-120 ale to jak się zagapiłem i reakcja była podobna.
Podmiany jak najczęściej ale uważaj aby no2 nie zachwiać. To tez możesz mierzyć.
_________________
''Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem,,

A.Einstein.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10