DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Napowietrzacz
Autor Wiadomość
cdpkaktus 

Imię: Rafał
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-16, 15:42   Napowietrzacz

Jak w temacie ma być cichy i wydajny dobrze by miał w zestawie zaworki zwrotne , chyba że to nie jakiś wielki koszt i można je same nabyć.
Co polecacie za i przeciw ;-)
_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2013-02-16, 15:50   

Ja powiem troszkę inaczej chinoli tanich nie ma co kupować bo są według mnie głośne resztę pewnie dopowie Rafał bo gdzieś na jego forum czytałem wątek w którym opisywał co i jak ;-) a zaworki są tanie jak barszcz
 
 
młody 


Imię: Arek
Wiek: 32
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 79
Skąd: Łosośniki
Wysłany: 2013-02-16, 15:52   

ja polecam tetre tak jak na czacie pisalem :)
_________________
Pozdro Arek :)
 
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-16, 16:21   

Także dla mnie Tetra jest bardzo cicha, wydajna i niezawodna ... polecam. A zaworki zwrotne kosztują ok 1 zł za sztukę więc nie sa to koszty nadzwyczajne.
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-16, 18:51   

Najcichsze jakie miałem okazję używać to Tetra i JBL. Nieco głośniejsze - Sera. A Aquael i chińszczyzna to tylko jak komuś hałas nie przeszkadza.

Zaworki są tanie, to fakt. Jednak ja bym tym najtańszym nie ufał. Trochę ich przez moje ręce przeszło i niestety nie najlepiej wspominam te najtańsze. Albo przepuszczały wodę po jakimś czasie albo bardzo ograniczały przepływ powietrza i tym samym wydajność pompki. Jednak lepiej te parę złotych dołożyć i kupić zaworki np. Tetra (Sera też nie polecam, bo ograniczają mocno wydajność napowietrzania).
 
 
Mirek06 


Imię: Mirek
Wiek: 49
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 237
Skąd: Ciechów (dolnośląskie)-PL
Wysłany: 2013-02-16, 20:02   

ja posiadam EHEIMA air pump 200 jest też cichy ale trochę cena inna :mrgreen: ,ale tak jak piszą inni ; kupowałem kichę czeską lub chińską i po jakimś czasie klapa :cry: .Dlatego postanowiłem wydać raz a dobrze.
_________________
Pozdrowienia!!!
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-02-16, 21:09   

Z racji, że przez 3 lata odkąd siedzę głową w akwariach nigdy nie miałam napowietrzacza w łapie :shock:
To takie głupie/ banalne pytanie- co ten zaworek ma dać? I czy jest on konieczny ?
Coś kiedyś miałam z 14 lat temu, ale to stare dzieje... i nic nie pamiętam, zwłaszcza po tych latach ;-)

Pozdro
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
Mirek06 


Imię: Mirek
Wiek: 49
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 237
Skąd: Ciechów (dolnośląskie)-PL
Wysłany: 2013-02-16, 21:23   

A!icja napisał/a:
Z racji, że przez 3 lata odkąd siedzę głową w akwariach nigdy nie miałam napowietrzacza w łapie :shock:
To takie głupie/ banalne pytanie- co ten zaworek ma dać? I czy jest on konieczny ?
Coś kiedyś miałam z 14 lat temu, ale to stare dzieje... i nic nie pamiętam, zwłaszcza po tych latach ;-)

Pozdro

Alicjo!!! to jest zabezpieczenie przed zassaniem wody do napowietrzacza :mrgreen:
Może cofnąć się woda i możesz narobić kłopotu i uszkodzić napowietrzacz
_________________
Pozdrowienia!!!
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-16, 21:34   

Ten zaworek ma zapobiec cofnięciu się wody jak np. napowietrzacz z jakiegoś powodu (brak prądu, awaria) przestanie działać. Czy jest konieczny? To zależy. Jak pompka jest ustawiona nad poziomem wody, to nie ma potrzeby stosowania takiego zabezpieczenia. Jak stoi pod czy obok akwarium, to musi być, bo szkoda by było wylać np. 400 litrów wody na podłogę. Ja jak ja, jakoś bym to może przeżył, ale nie wiem co na to moi sąsiedzi, Ci pode mną i Ci dwa piętra niżej ;)
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-02-16, 21:41   

Dzięki Miruś ;-)

hihi jak tak mam, że wszystko muszę rozwalić i zobaczyć jak działa :mrgreen:
Jak rozwalę to zobaczę, co i jak, to pojmę jak coś co ma wydmuchiwać powietrze, zacznie je wciągać- a przez to i wodę. Zapewne on ma wewnątrz taki zaworek, i jest jakiś tłok.. ale to już moje wyobrażenia.

Cyba, że ktoś ma fotki wnętrza takiego :-)

Pozdro

EDIT

Aaaa taki bajer ;-) Dzięki sorze :-) inaczej kombinowałam, że zacznie wciągać, ale fakt, teraz jak to napisałeś to ma sens i rozumiem ( co nie oznacza, że powstrzymam się, żeby kiedyś jakiegoś popsutego nie rozwalić ) - taka destrukcyjna natura :-D

Rafal napisał/a:
ale nie wiem co na to moi sąsiedzi, Ci pode mną i Ci dwa piętra niżej ;)


Muszą mieć anielską cierpliwość i dobre ubezpieczenie :mrgreen:

Ja mieszkam na pierwszym piętrze, to mam jednych pod sobą, ale są dość upierdliwi i przy każdej nadarzającej się okazji wszczynają awantury. :-/ Więc taka wylana woda, oznacza piekło dla mnie :evil:

Lepiej mieć i kilka zaworków :-D

Dla samego napowietrzacza, obojętne jest jak nisko go ustawię pod akwarium ?

Pozdro i dziękuję ;-)
 
 
 
cdpkaktus 

Imię: Rafał
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-16, 22:14   

No właśnie Tetra , JBL czy EHEIMA wybieracie? Chyba Eheim ma w zestawie zaworki ?
Cenowo to raczej porównywalne ale wytrzymałość i cicha praca??
_________________
Pozdrawiam
Rafał
 
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-16, 22:21   

Używam od lat Tetry, póki co bezawaryjna i cichutka. Ale czy zaworki były w zestawie - nie pamiętam... Jak poprosisz sprzedawcę, to na pewno takie zaworki Ci dołoży do pompki, jak nie w gratisie to za 3 zł ;-)
 
 
xenon 
xenon


Imię: Piotr
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 109
Skąd: Nawojowa Góra
Wysłany: 2013-02-17, 07:30   

Używam od dwóch lat Sera Air pomp i jestem zadowolony. Płynna regulacja, cicha i zaworki w zestawie :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10