DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Paletki ocierają się i nie jedzą.
Autor Wiadomość
benekbeno 
benekbeno

Imię: Beno
Wiek: 44
Dołączył: 20 Paź 2020
Posty: 2
Skąd: Tychy
Wysłany: 2020-11-09, 23:39   Paletki ocierają się i nie jedzą.

Cześć.

1) Zbiornik:
- pojemność litrów .... 200
- od kiedy zbiornik funkcjonuje .... od stycznia tego roku, ale pod koniec września zrobiony restart
- wymiary .... 100/40/50
- rodzaj (roślinny, sterylny) .... z roślinami, tylko lotos i trochę sagitarii
- rodzaj podłoża .... piasek kwarcowy

2) Woda:

- kwasowość (pH) .... 6.8
- twardość węglanowa i ogólna .... kh 4, gh 11
- wielkość związków azotowych .... no2 0, no3 0
- temperatura wody .... 29
- częstotliwość i wielkość podmian wody .... raz w tygodniu ok 30%
- sposób przygotowania wody do podmian .... kranówa z uzdatniaczami azoo-psb, biobacteria, supreme bioguard, aqua guard
- obsada ryb (wymienić rodzaje ile, jakie od kiedy, wielkość....) 9 kirysków, 8 paletek różnej wielkości, 6 z nich wpuszczone w styczniu- od 6 do kilkunastu cm. Jedne wyrosły, a inne nie. Dwa red rose tydzień temu kilkanaście cm

3) Rodzaj pokarmu:
- (suchy, mrożony, żywy podawany ile razy dziennie) ....
karmione są 5x dziennie,mix, granulat, płatki, artemia w płatkach. 1x dziennie dostają mix

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb (wymienić różnice w zachowaniu ryb odstające od standardu): od kiedy zaobserwowano objawy, płochliwość, dziwne pływanie, otrząsanie się, naloty na ciele, płetwach, ubytki na skórze czy płetwach, guzki na ciele i płetwach, trudności w oddychaniu, ocieranie się o sprzęt i rośliny, jakie odchody, itp.) ....
paletki otrząsają się i ocierają się o rośliny, a czasami nawet o piasek, ewidentnie je coś swędzi. trzy z nich nie pobierają pokarmu i siedzą schowane za lotosami, w tym te dwa red rose. Nie widzę ubytków na skórze, brak ciągnących się odchodów. Red rose od czasu wpuszczenia siedzą przyczajone. Myślałem, że potrzebują czasu na aklimatyzacje, ale minął już tydzień. Czasami wypłyną, ale w zbiorniku jest jeden dominator ( on też siedzi przyczajony przy lotosach) i zara je przegoni. Ocieranie się zauważyłem od czterech dni,

5) Sprzęt w zbiorniku (wyposażenie zbiornika w filtry, sumpy, częstotliwość czyszczenia, rodzaj wkładów filtracyjnych, nawożenie CO2 , grzałki) ....
filtr zewnętrzny jbl z mediami azoo active filter 4in1 i mieszanką żywic, napowietrzacz, grzałka. Filtr czyszczony co 3 mce.

6) Ostatnio dokonane zmiany (zakup nowych ryb, roślin, czy robiono kwarantannę i w jakim czasie, zmiana podłoża, dodanie korzeni itp.) ....
pod koniec września, akwarium postawione na nowo. Dołączyłem do kilku grup na fb, napatrzyłem się jak ludzie mają i przearanżowałem trochę. Dałem nowy piasek kwarcowy, 3 kryjówki dla kirysów, całe akwarium zdezynfekowane, rośliny w kąpieli z nadmanganianem potasu. Ryby wpuszczone po 10 dniach od restartu. Dwa red rose wpuszczone tydzień temu, po kwarantannie 10 dniowej. Na kwarantannie jadły.

Myślę, że wszystko opisałem. Poczytałem trochę na forum, ale znawcą nie jestem i mikroskopu nie mam. Akwarium jest elementem dekoracyjnym u nas w domu dlatego zamarzyły mi się red rose. Mam w domu na wypadek wszelki mlp i metro. Zdjęcia mam na tel i mają duży rozmiar, wiec są na jednym z filmów.
Jak mogę je wyratować ?
Z góry dziękuję za pomoc.

https://youtu.be/eHFxqpJkxr0
https://youtu.be/_3-ps4q3k5A
https://youtu.be/_nWEQl1YADw
https://youtu.be/MH4wxksJud0
https://youtu.be/x638RK1KfVE
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-11-10, 09:39   

dopóki będzie dawał g.. przy każdej podmianie to będziesz miał co masz. Żywic do filtrów się nie daje. Gdzie w tym zbiorniku jest napowietrzanie by woda miała cyrkulacje? Bo ta listwa i niekapki to chyba nie dla dysków. Dopóki będziesz karmił g.. to będzie jak będzie. Wpierw woda ma się gotować od tlenu. A 10 dni kwarantanny to chyba nie tędy droga. A CO DO RYB TO




1 - MA WYWALONE OCZY JAK TELESKOP

2 - JEST WCIĘTA W GRZBIECIE I MA UBYTKI W ODBYTOWEJ PLETWIE

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
benekbeno 
benekbeno

Imię: Beno
Wiek: 44
Dołączył: 20 Paź 2020
Posty: 2
Skąd: Tychy
Wysłany: 2020-11-10, 10:53   

adamn napisał/a:
dopóki będzie dawał g.. przy każdej podmianie to będziesz miał co masz. Żywic do filtrów się nie daje. Gdzie w tym zbiorniku jest napowietrzanie by woda miała cyrkulacje? Bo ta listwa i niekapki to chyba nie dla dysków. Dopóki będziesz karmił g.. to będzie jak będzie. Wpierw woda ma się gotować od tlenu. A 10 dni kwarantanny to chyba nie tędy droga. A CO DO RYB TO




1 - MA WYWALONE OCZY JAK TELESKOP

2 - JEST WCIĘTA W GRZBIECIE I MA UBYTKI W ODBYTOWEJ PLETWIE

Adam

Dzięki za odp. Co mogę to od razu poprawie. Czy jeszcze jakoś mogę im pomóc ?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-11-11, 13:28   

jak jedzą MLP do żarcia przez 3 dni
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10