DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Tło strukturalne dla PALETEK
Autor Wiadomość
valentino34 

Imię: Sebastian
Wiek: 47
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-10-21, 09:26   Tło strukturalne dla PALETEK

Zgodnie z prośbą administratora chciałem trochę napisać o tłach strukturalnych dla paletek.
Cały czas mam problem ze zbyt dużą twardością ogólną w akwarium. Węglanowa jest ok tz. 0-4 stopnie, ale ogólna podchodzi do 34 stopni. Na początku zakładania akwarium wynosiła ona około 20 stopni, ale systematycznie rosła, aż przekroczyła 30 stopni. Coś podnosiło twardość ale nie wiedziałem co. Zgodnie z radą Adama jako najbardziej prawdopodobne za podnoszenie twardości mogło odpowiadać tło strukturalne. Moja kranówka ma 15 stopni czyli źle nie jest.
Więc tak : wyrzuciłem tło podmieniłem około 30 % wody i twardość spadłą z 34 stopni do 26. Niestety PH poszło w górę do 7,4 ( normalnie mam 6,8 ). Teraz nie pozostaje mi nic tylko gruntowna obserwacja i zobaczymy czy samica zacznie znowu jeść normalnie, ponieważ wcześniejsze długotrwałe leczenie rożnymi środkami nie pomogło. Wydaje się, że chyba pozostała już tylko jedyna możliwość, że za słaby apetyt mojej samicy paletki odpowiada zbyt duża twardość ogólna, ale przekonamy się o tym. Jeśli problem uda się rozwiązać to poinformuje niezwłocznie na forum.
Podsumowując : absolutnie odradzam zakładania akwarium dla paletek z tłem strukturalnym, które może znacznie podnosić twardość.
P.S. Być może wysoka twardość powoduje także występowanie nadmiaru śluzu na skrzelach niektórych paletek w moim przypadku samca, ale pewności nie mam,
Pozdrawiam
_________________
valentino34
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10