DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
regeneracja akwarium 500 l
Autor Wiadomość
dyskowiec2 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 26
Skąd: Miłosław
Wysłany: 2018-03-26, 16:56   regeneracja akwarium 500 l

Witam.Mam pytanie do tych co to robili. Czy jest sens rozkleić cieknący zbiornik i na nowo jego sklejenie ? . Każdy po iluś latach się rozszczelni więc jedynie klejenie całości wchodzi w grę. Czy praktycznie jestem wstanie doczyścić szkło aby po sklejeniu dawało gwarancję szczelności i wytrzymałości .Szkoda by mi było 500 litrowego baniaczka .Dzięki za podpowiedzi .Pozdrawiam Forumowiczów . Marek
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-27, 08:13   

Bierzesz i sprawdzasz, gdzie cieknie. Suszysz dokładnie. Skalpelem najmniejszym wycinasz w miejscu wskazanym z marginesem 3-4 cm ile się da z wewnątrz i zewnątrz. Bierzesz spirytus lub aceton i czyścisz miejsce. Suszysz a dopiero potem bierzesz strzykawkę najmniejszą jaka jest i w nią klej nakładasz i wciskasz ile się da w szpary z jednej i drugiej strony z nadmiarem. Potem robisz fazkę i czekasz na wyschnięcie. Jak cieknie przez podchodzące glony to wyciąć całość, gdzie występują i większa kryza kleju po całości krawędzi.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
zyga49 
zyga49


Imię: zygmunt
Pomógł: 1 raz
Wiek: 74
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 75
Skąd: kalno
Wysłany: 2018-04-02, 21:10   Re: regeneracja akwarium 500 l

dyskowiec2 napisał/a:
Witam.Mam pytanie do tych co to robili. Czy jest sens rozkleić cieknący zbiornik i na nowo jego sklejenie ? . Każdy po iluś latach się rozszczelni więc jedynie klejenie całości wchodzi w grę. Czy praktycznie jestem wstanie doczyścić szkło aby po sklejeniu dawało gwarancję szczelności i wytrzymałości .Szkoda by mi było 500 litrowego baniaczka .Dzięki za podpowiedzi .Pozdrawiam Forumowiczów . Marek
Przy niewielkiej nieszczelności możesz tak zrobić jak napisał Adam.Ja w dwóch zbiornikach o długośći 150 i 180 cm demontowałem przednią szybę /rysy/ i wklejałem nową. Możesz rozkleić wszystkie szyby -cienkim nozykiem np do tapet,lub cienkim mocnym drucikiem -na końcach dwa drewienka i jedziesz jak piłą .Ja tak często robiłem ,mam drut oporowy z grzałki Eheim -moim zdaniem najlepszy sposób na szybkie rozklejenie.Rozklejone szyby czyścisz ze starego silikonu/ja używam żyletki/ -odtłuszczasz /ja używałem denaturatu/ -oklejasz taśmą malarską -wszystkie szyby na grubośc fugi jaka Cie interesuje trzeba okleić starannie na jednakową grubość /estetyka/ i sklejasz.Wcześniej możesz wkleić wzmocnienia podłużne.
_________________
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez zyga49 2018-04-02, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11