DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Walka z sinicami, a woda utleniona
Autor Wiadomość
MichałG 


Imię: Michał
Wiek: 34
Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 107
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2013-08-02, 10:10   Walka z sinicami, a woda utleniona

Witam,

Nie znalazłem na forum dość jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy woda utleniona w dawce 1ml/1l wody akwariowej jest szkodliwa dla paletek? Taka dawka jest idealna na sinice, które znikają po 12 godzinach. Jest to sprawdzony sposób i działa. Jednak czy woda utleniona jest w jakiś sposób szkodliwa dla paletek? Być może ktoś ma już doświadczenie w takim działaniu?
_________________
Chwilowe zawieszenie zabawy z Dyskowcami.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-08-02, 17:09   

woda utleniona ma około 3% stężenie. Perhydrol około 30%
Perhydrol daje do zbiornika .... daje się go w ilości 5-10 ml na 100 litrów wody. Utlenia silnie aż w akwa widać bąbelki gazu ..... Na drugi dzień dodaje się 1/2 dawki a potem podmienia wodę.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
MichałG 


Imię: Michał
Wiek: 34
Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 107
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2013-08-02, 17:15   

Właśnie chciałem zastosować Perhydrol (oczywiście przeliczając dawkę) zamiast wody utlenionej, gdyż zostało mi pół butelki po restarcie. Dzięki Adamie.
_________________
Chwilowe zawieszenie zabawy z Dyskowcami.
 
 
johnny 
johnny


Imię: mariusz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 194
Skąd: gravesend
Wysłany: 2013-09-10, 03:13   

I jak z glonami Michał? Załatwiłeś je perhydrolem?
 
 
cellarium 

Imię: Bartek
Wiek: 47
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 25
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2013-09-10, 08:36   

Również jestem ciekawy.
Sam próbowałem tej metody ale po ok miesiącu sinice wracały.
Pozbyłem się ich dopiero jak zmniejszyłem częstotliwość oraz ilość podmienianej wody i utrzymywałem NO3 na poziomie ok 20. Trwało to ok trzy miesiące.
_________________
Pzdr.
Bartek
 
 
MichałG 


Imię: Michał
Wiek: 34
Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 107
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2013-09-10, 16:38   

No więc tak.
Walkę z sinicami zacząem od zastosowania perhydrolu w dawce 10 ml/100l wody (jak podał Adam). Niestety efekt był bardzo mizerny. Nie udało się nawet wyeliminować sinic, które były w akwarium.

Pomyślałem, żeby spróbować wody utlenionej w dawce 1ml/1l wody. Wlałem 400ml wody utlenionej do mojego baniaka i jaki efekt? Sinice zniknęły w przeciągu dwóch dni (może miałem jakiś kiepski perhydrol - nie znam się na tym), ale jak szybko zniknęły tak szybko się pojawiły. Po kilku dniach miałem zmasowany atak sinic.

Dodam, że akwarium zacieniałem w obu przypadkach. W momencie kiedy wracałem do oświetlenia sinice wracały. No, ale po tym jak zobaczyłem, żę ryby zahowywały się w sposób nienaturalny postanowiłęm próbować dalej.

Druga kuracja z wodą utlenioną dała do myślenia. Skoro raz zlikwidowałem sinice chociaż na kilka dni to czemu by nie zlikwidować ich jeszcze raz. Problemem jest tylko nawrót tych cyjanobakterii. Tak więc spróbowałem walkę wodą utlenioną wspomaganą środkiem Algen Stop Spezial. Akwarium znów zacieniłem na 2 dni. Efekt? Sinice padły i póki co nie wracają. Myślę, że takie połączenie jest dobrym rozwiązaniem do walki z tym ustrojstwem. Kuracja trwa miesiąc, więc o pełnych efektach napiszę dopiero za jakiś czas. Póki co jest spokój.
_________________
Chwilowe zawieszenie zabawy z Dyskowcami.
Ostatnio zmieniony przez MichałG 2013-09-10, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-11, 09:06   

perhydrol jest wrażliwy na przechowywanie, światło i na otwartą już raz butelkę. Stężenie jest 10x większe niż wody utlenionej więc ogólnie było to samo.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
SmauG 


Imię: Andrzej
Wiek: 46
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Leszno k/Poznania
Wysłany: 2017-09-27, 08:41   

[quote="adamn"]woda utleniona ma około 3% stężenie. Perhydrol około 30%
Perhydrol daje do zbiornika .... daje się go w ilości 5-10 ml na 100 litrów wody. Utlenia silnie aż w akwa widać bąbelki gazu ..... Na drugi dzień dodaje się 1/2 dawki a potem podmienia wodę.
Adam[/quote]

A ta podmiana to jaka? Tzn ile % wody powinno się podmienić?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-27, 17:20   

zależy od tego jakie mamy możliwości ale od 10 do 25% wystarczy. Niektórzy wymieniają dwa razy dziennie 100% ale to nie u nas.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
SmauG 


Imię: Andrzej
Wiek: 46
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Leszno k/Poznania
Wysłany: 2017-09-27, 19:17   

[quote="adamn"]zależy od tego jakie mamy możliwości ale od 10 do 25% wystarczy. Niektórzy wymieniają dwa razy dziennie 100% ale to nie u nas.
Adam[/quote]

Dzięki za odpowiedź.
Nie mam jeszcze ryb, więc mogę szaleć. Zrobię max podmianę - 25%
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-28, 11:01   

jak nie ma ryb to po co szaleć?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
SmauG 


Imię: Andrzej
Wiek: 46
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Leszno k/Poznania
Wysłany: 2017-09-28, 11:13   

Bo chciałbym je w końcu mieć.. a woda ciągle nie pozwala :(

Postanowiłem spróbować jaki efekt to przyniesie (nauka przez eksperymenty). Glony "idą" od korzenia, który i tak będe musiał wyjąć na jakis czas, bo coś mi się wydaje, że on jest winny zbyt wysokiemu pH, które po zbiciu i tak wraca do wysokiego poziomi 8 :(

Ale na dzień po "kuracji wodą utlenioną" i podmianie już widzę, że obniżone o 0,5 pH nie wraca znów do góry, czyli "kuracja" coś pomogła. Będę zbijał dalej i patrzył co się dzieje.
Jeśli pH się uspokoi, to walka z glonami będzie już inna
 
 
bosman213 

Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 442
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-09-28, 11:22   

A jakie masz twardości? Na moje to nie korzeń może masz coś innego co podnosi albo Kh masz jeszcze wysokie.
_________________
"Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"
Albert Einstein
 
 
SmauG 


Imię: Andrzej
Wiek: 46
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Leszno k/Poznania
Wysłany: 2017-09-28, 11:58   

Pobiegłem sprawdzić twardość. W tej chwili wyszła mi woda średnio twarda 300-340 ppm - nieprecyzyjna informacja na teście i nie wiem którą wielkość powinienem przyjąć.

Czyli średnio twarda.
Może powinienem wspomnieć, że na przyłączu wody do domu mam zamontowany zmiękczacz.
Kh nie mam czym zmierzyć w tej chwili. Muszę coś nabyć

Jeśli chodzi o korzeń, to teraz widzę, że po w/w kuracji większość glonów obkurczyła się i jakby odpadła, a w tym co zotało pojawił się pod spodem kolor brązowy.
Może będzie to widać na zdjęciach
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2017-09-28, 12:59   

A może zastosuj Borasol do nabycia w aptekach za kilka zł. buteleczka
100ml. na 100l wody po dwóch trzech dniach powtórka
_________________
Duduś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10