DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
MÓJ ZBIORNIK 500 L - OBSERWACJE i INFORMACJE
Autor Wiadomość
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2016-02-12, 00:02   

wstaw zdjęcie ryb od Adama jak możesz
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-12, 12:50   

A gdzie tu napisane że ryby są z mej piwnicy? Jak napisano są z "profesjonalnej hodowli" a mi do tego jeszcze daleko
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2016-02-12, 16:53   

Maciek pisał w dziale giełda o tym że kupił od Ciebie ryby, więc stąd wnioskuje że są one od Ciebie ale chyba nie te z zdjęć. i już nie bądź Pan taki skromny
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-12, 19:21   

W tym wątku napisane skąd są i nie ma tu mnie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2016-02-13, 23:04   

W tym wątku tak ale to chyba nie przeszkadza w niczym że ten wątek jest nie o Twoich rybach, chyba może je tutaj wstawić czy to jakiś problem?
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 59
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-04-10, 17:48   Moje ryby

No cóż zaczynam jakby od początku mój wątek. Główne akwarium 500 L i moje 8szt Red Turkus nabyte z hodowli A Nowickiego, hodowla Super Discus. Ryb wtedy nabyłem 12 szt, jedną straciłem, 3 szt poszły do ludzi, zostało 8szt w tym 3 dobrane pary. Kupno ryb nie osobiście zaowocowało rybami, które skrytykował Adam w jednym z postów ale powiem szczerze, miał trochę racji. Ostatnio stałem się właścicielem 2 szt Snake Skin i 2 szt Pigeonów własnie z hodowli Adama, nabyłem je 28.01.16 no i wczoraj przywiozłem od Adama 5 szt Brązów, maleństwa ok 3-4 cm. O ile Brązy mam od wczoraj i są trochę jeszcze nie u siebie to Pigeony i Snakie mam już ponad 2 miesiące, i ładnie rosną, mają faktycznie trochę inny kształt od moich Turkusów i są po prostu piękne. Co do zakupu Turkusów to może popełniłem błąd bo kupiłem je nie osobiści a może powinienem zacząć na nowo przygodę z Dyskami od forum Adama. No cóż pewnie jedno i drugi. Ale moje doświadczenia i tak są od ostatniego roku o niebo większe właśnie dzięki moim nie doskonałym Turkusom. Tym nie mniej uważam dwie pary z nich wszystkich za wyjątkowe, porosły spore ok 20 cm samce i trochę mniejsze samice. Składają ikrę non stop a ich kształty też się zmieniły od ostatniej sesji fotograficznej. Akwarium też przemeblowałem, wywaliłem żwirek, na dno sypnąłem tylko delikatnie piaseczek, wywaliłem duże korzenie, zostawiłem tylko dwa pionowe, które zajmują niewiele miejsca. Akwarium jakby uboższe ale za to więcej miejsca dla ryb i lepiej można zapanować nad syfem. Wywaliłem też rośliny, wzmocniłem filtrację. Wkrótce dodam zdjęcia moich ryb w tym od Adama. Jest na co popatrzeć. Muszę jeszcze tylko popracować na swoim aparatem i umiejętnością robienia zdjęć Dyskom.
_________________
Maciek P
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-05-03, 18:56   

no ciekawie brzmi dawaj zdjęcia ;-)
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 59
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-05-03, 19:04   Zbiornik 500 L

Cierpliwości, już wkrótce.
_________________
Maciek P
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 59
Skąd: Legnica
Wysłany: 2016-11-23, 09:21   MÓJ ZBIORNIK 500 L OD NOWA

Od ostatniego wpisu nastąpiło sporo zmian. Ĺťwirek wywaliłem, jest tylko trochę piaseczku po kątach akwarium. Rośliny w postaci dużego lotosu też poszły do ludzi. Bocje sprzedałem i zmniejszyłem obsadę glonków. Ryby od Adama podrosły. W kwietniu zakupiłem 5 brązów. Właściwie 4 a 1 dostałem gratis bo miał jeden promień grzbietowy uszkodzony/przechylony za co dziękuję Adamowi bo ten egz rośnie najbardziej, wystrzelił ładnie. Rybki kupiłem malutkie a teraz maja ok 12 cm. Natomiast jedna nie rośnie w ogóle. Niestety. Na początku lutego też od Adama nabyłem 2 Pigeon i 2 Snake. Rosną chyba ok mają ok 16 cm w tej chwili. Tak na oko. Zamieszczam pierwsze zdjęcia. Wiem że są słabej jakości, postaram się w przyszłym tygodniu o lepsze.
_________________
Maciek P
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-11-23, 10:07   

No i ładne rybki a gdybyś tak jeszcze zapodał zdjęcie całego akwarium byłoby super no i nie wspomnę o krótkim filmiku
no ale powoli czekamy
_________________
Duduś
 
 
Marcin12 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2016
Posty: 276
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-11-23, 15:46   

Ładniutkie Roze Śliczota ;-)
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-04-03, 15:31   

no to może jakieś nowości wstawimy w wątku bo ciekaw jestem co i jak.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Maciek P 

Imię: Maciej
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 59
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-04-03, 15:59   MÓJ ZBIORNIK 500 L OD NOWA

Ok ok. Tylko pękam trochę bo znowu mnie wyśmiejesz. Nie no, zrobię kilka zdjęć, tym bardziej ze mój zbiornik ogólny pozmieniał się trochę. Najpierw były rośliny, potem nie, teraz znowu wprowadziłem i non stop pracuję nad poprawą parametrów wody, bo w Legnicy woda wodociągowa jest trochę słaba. Także zmienia się, już jest bardzo fajnie, zmieniłem też filtrację bo mój chińczyk typ HW się rozpadł, o tym tez napiszę bo mam nowy JBL. Generalnie to faktycznie jest tak, że ta pasja chwilami doprowadza mnie do kresu wytrzymałości nerwowej, ryby uwielbiam a czasami bym je pozabijał. Red Rose i Brązy mogły by trochę szybciej rosnąć, są od ciebie, piękne kolory ale może z tym wzrostem gdzieś błąd popełniłem. Ida do góry powoli. Uczę się non stop czegoś. No i mam dwa akwaria tarliskowe i chcę spróbować coś odchować bo w ogólnym nie jest to możliwe, ryby dość często się wycierają i to obficie. Ok daj chwilę i w tym tygodniu będzie parę zdjęć.
_________________
Maciek P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9