DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Paletka nie pobiera pokarmu
Autor Wiadomość
Daniel85 

Imię: Daniel
Wiek: 38
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 54
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2017-03-14, 12:50   Paletka nie pobiera pokarmu

1) Zbiornik:
- pojemność litrów .... 300
- od kiedy zbiornik funkcjonuje .... 16 miesięcy
- wymiary .... 120/50/50
- rodzaj (roślinny, sterylny) .... Sterylny
- rodzaj podłoża .... Brak

2) Woda:

- kwasowość (pH) .... 6.0
- twardość węglanowa i ogólna .... Tww 0.5 ,two5
- wielkość związków azotowych .... No3 10mg
- temperatura wody .... 29
- częstotliwość i wielkość podmian wody .... 55 litrów raz w tygodniu
- sposób przygotowania wody do podmian .... 100% ro plus minerały jbl
- obsada ryb (wymienić rodzaje ile, jakie od kiedy, wielkość .... 5 paletek brunatnych f1wielkość 8-12 cm posiadam je od 8 miesięcy , 3 kiryski

3) Rodzaj pokarmu:
- (suchy, mrożony, żywy podawany ile razy dziennie) .... Mrożony na bazie serca wołowego 3x dziennie

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb (wymienić różnice w zachowaniu ryb odstające od standardu): od kiedy zaobserwowano objawy, płochliwość, dziwne pływanie, otrząsanie się, naloty na ciele, płetwach, ubytki na skórze czy płetwach, guzki na ciele i płetwach, trudności w oddychaniu, ocieranie się o sprzęt i rośliny, jakie odchody, itp.) .... Mam problem z jedną paletką, która jest największą i dominująca prawdopodobnie samica, zawsze pobierała najwięcej pokarmu i nagle przestała od dwóch dni, jest nieco osowiała woli drugi plan akwarium. Przed tym zjawiskiem szykować się do tarla, nagle jej się odwidziało i zaczęła terroryzowac samca, następnie przestała jeść. Zauważyłem raz kiedy uderza energicznie głowa w przedmioty.

5) Sprzęt w zbiorniku (wyposażenie zbiornika w filtry, sumpy, częstotliwość czyszczenia, rodzaj wkładów filtracyjnych, nawożenie CO2 , grzałki) .... Filtr jbl 1501

6) Ostatnio dokonane zmiany (zakup nowych ryb, roślin, czy robiono kwarantannę i w jakim czasie, zmiana podłoża, dodanie korzeni itp.) .... Ĺťadnych zmian

7) Zdjęcia ryb o ile mamy taką możliwość .... i ewentualnie FILM który pokazuje to czego niekiedy sam AUTOR nie dostrzega
NAJWAĹťNIEJSZE:
- czy właściciel ostatnio leczył ryby na własną rękę, czym i jak dawno ... Nigdy nie leczone
Ostatnio zmieniony przez Daniel85 2017-03-14, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daniel85 

Imię: Daniel
Wiek: 38
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 54
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2017-03-14, 17:57   

Czekać i obserwować, badać, podnieść temperaturę, wsypać sól ???
Proszę o poradę, ryba normalnie reaguje kiedy podchodzę do akwarium z jedzeniem, ale kiedy je wrzucam apetyt jej mija jakby chciała ale nie mogła. Filtr czyszczony nie dalej jak 3 tygodnie temu. Wczoraj zauważyłem jak inna ryba wymiotuje pokarmem kilka godzin po jedzeniu.
Ostatnio zmieniony przez Daniel85 2017-03-15, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-03-15, 10:35   

zdjęcie całego zbiornika
kiedy Ty czyścił filtry?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Daniel85 

Imię: Daniel
Wiek: 38
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 54
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2017-03-16, 14:26   

Z racji tego że nie posiadam mikroskopu a przebadanie próbki u weterynarza graniczy z cudem, postanowiłem zastosować leczenie wysoką temperaturą tzn. 34 stopnie które planuje utrzymać przez tydzień, kiryski odłowione a napowietrzanie zwiększone. Przy temperaturze 30 stopni ryby były zdecydowanie zadowolone z faktu wzrostu temperatury, a przy 31 stopniach chora ryba zaczęła jeść i zachowywać się normalnie, przyjmuje już wszystkie posiłki i jest aktywna, myślę więź że obejdzie się bez chemii. Zastanawia mnie sens trzymania kirysków w roli sprzątaczek, gdyż bez nich po jednej dobie na dnie akwarium jest więcej odchodów niż przez cały tydzień z kiryskami, które robią wielki zamęt w skutek czego odchody się rozdrabniają i trafiają do filtra gdzie gniją. Jak myślicie zostawić kirychy czy się ich pozbyć ?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-03-16, 19:46   

Kirysy się trzyma jak się ma podłoże a nie gołe szkło. A ten kamień na dnie to z czego?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Daniel85 

Imię: Daniel
Wiek: 38
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 54
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2017-03-16, 20:26   

Grota skalna służyła jako kryjówki dla kirychów, i była zrobiona z łupka czarnego.
 
 
Daniel85 

Imię: Daniel
Wiek: 38
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 54
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2017-03-16, 21:32   

Co jaki czas czyścić filtr ?
Miesiąc, dwa, kwartał, na wyczucie ?
Myślałem aby dać wate do kubła albo gdzieś na wlocie przymocować, aby wychwytywała drobiny nieczystości, aczkolwiek przypuszczam że prędko przystopuje mi przepływ więc kombinuje jak zrobić aby nie otwierać co chwilę kubła. Na chwilę obecną mam w trzech koszach biologię a w jednym gąbki, jest sens dorzucić watę ?
Dzięki Adamie za zainteresowanie tematem
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2017-03-16, 21:40   

Adam i właśnie dlatego nie chce się udzielać na forum . Sorki ale nie . Będę jak reszta szanownego grona ci cho sza ;-) . Sorki za zaśmiecanie kolego ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-03-17, 09:24   

Juras chcesz nie chcesz Twoja sprawa. W tym wątku nic nie napisałeś i od razu dowalasz i cierpisz za Wertera. Nie obnoś się z tym jak dziewica ze swoim cierpieniem, że jest dziewicą i nie ma z kim. Nie każdy był orłem na początku. Ja do dziś wiem, że nic nie wiem ale jak widać jesteś TY znafca co się udzielać nie chce i się z tym obnosi kolejny już raz. A że AUTOR nie wie co ile i jak filtry to ma twardą d.. to mu miętkie serce wtedy pomoże. Co i jak opisane z filtrami na FORUM. No i do Ciebie to o ile pamiętam też dawałeś d.. na początku pisania i niektóre kity stosujesz do dzisiaj ale to Twoje ryby i Twój ogródek. A co i jak to Ci mówiłem kiedyś telefonicznie.
Był u mnie ostatnio gość co ma już od 8 lat moje ryby. Dopiero teraz puścił farbę, że mu ryby jak dorastają walą łbami w szybę i schodzą z tego świata. Ryby miał w dekoracyjnym z roślinami jak holender. Kilka pytań i EUREKA. Podawał 24 godziny CO2 do zbiornika. To czego się dziwić? Jego ryby jego akwarium a jak nie chce czytać czy słuchać rad to niech tak robi dalej. Wyjaśniłem co i jak z dawkowaniem CO2 i roślinami w nocy i na tym koniec.
Juras ważne bym ja chciał to FORUM dalej mieć otwarte i doradzać a reszta to pikuś ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2017-03-17, 09:33   

No i wszystko na ten temat .
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2017-03-17, 09:49   

Adaś dawałem ciała na początku ok ale z hormonami to się zgodzę . Co do reszty ty wybacz gdzie miałem kamienie przy paletach lub nie znałem podstawa akwarystyki typu co ile czyścić filtry no zlituje się .
No i teraz powiedz jeszcze jakie kity stosuje bo nie kumam Cię . Co niby to że ryby w rok do 20 cm doprowadzam i to już od kilku lat ? To że nie mam problemu z chorobami ryb ? To że może z powodzeniem i sprzedaje ? Dobra widzę że to na prawdę tu nie ma sensu . Trzymaj się ciepło razem ze swoim forum i pomagaj nadal jak pomagasz do tej pory . Nie musisz mi odpisywać bo i tak nie odczytam i nie bardzo mnie to obchodzi
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-03-17, 11:27   

Juras nerwosol sobie spraw. Wiesz, gdzie dajesz d.. i nie sadź nieświadomego. Kto miał małe z felerami? I to prawie 100 %. A teraz to jak jest? Kamień jaki ma to pikuś bom myślał, że o filtracji i czyszczeniu kubłów piszesz. No i Juras nie naginaj, że wielkość się liczy? jakość Juras jakość a nie wielkość się liczy. A co Ty sprzedajesz to mnie nie interesuje jak to co inni sprzedają i co inni kupują. Wolny rynek Juras. Juras tylko kolejny raz mnie nie strasz, że nie odczytasz bo już tyle razy o tym pisałeś włącznie z wypisaniem i banami jakie chcesz, że straciłem rachubę :mrgreen:
No i ten wtręt w wątek. Nie napisałeś wcześniej NIC i od razu, że nie będziesz się udzielał. A kogo to obchodzi Juras? Przecie na FORUM są tacy co od początku nic nie skrobnęli piszą do mnie na priva o rady a siedzą co dnia na FORUM i czytają od dechy do dechy. Wiem co piszę bo IP mają i to łatwo sprawdzić. Nawet ostatnio się kilku straceńców zarejestrowało i uaktywniło pod kilkoma postaciami. Mnie to śmieszy :mrgreen:

A na marginesie to Juras wiesz co stopi z pisaniem w REGULAMINIE? Post pod postem sadzisz w 16 minut a edycja to gdzie? Nie naumiałeś się przez 4 lata. Wstyd Juras wstyd. Ponieważ Cię znam i na klepisku byleś to Cię oszczędzę po znajomości. Kamień na dnie to Pikuś ale edytować posta nie potrafisz to zgroza Juras ZGROZA.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Daniel85 

Imię: Daniel
Wiek: 38
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 54
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2017-03-30, 17:47   

W nieczystościach z dna zbiornika są nicienie, nie wiem czy badać skrzela ?
Objawy u ryb takie jak poprzednio, jedna ryba przyjmuje mało pokarmu, ocierają się.
Poprzednio nie napisałem że mam małą inwazje ślimaków.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-03-31, 09:09   

Powiem tak. Jak masz co masz to przywry i tasiemce też będą.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Daniel85 

Imię: Daniel
Wiek: 38
Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 54
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2017-03-31, 09:42   

Jak zrobić porządek w moim akwarium ?
prazikwantel - kąpiel, sonda ? (jedna ryba nie zawsze przyjmuje pokarm)
Co z filtrem i ślimakami, konieczny restart z dezynfekcją ?

Pozdrawiam
Daniel
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11