DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarium morskie
Autor Wiadomość
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2017-02-14, 10:59   Akwarium morskie

Pewnie dostanę bana za temat nie zgodny z paletkami, ale zatęskniłem za wami i mówię wstawię zdjęcia akwarium morskiego na które się przestawiłem może akurat kogoś zmotywuje do zmiany obsady paletkowej :)

na razie pusto bo akwarium dojrzewa ale powoli będzie zasiedlane, będę wstawiał fotki :)
Ostatnio zmieniony przez K@@MIL 2017-02-14, 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosman213 

Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 442
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-02-14, 17:14   

Kamil przecież to dział właśnie na tego typu galerie więc raczej bana nie dostaniesz. Z palet całkowicie zrezygnowałeś? Kiedy wpuszczasz jakieś ryby? Ja to błazenki najbardziej lubię :mrgreen:
_________________
"Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"
Albert Einstein
 
 
sienki 


Imię: Marcin
Wiek: 38
Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 69
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2017-02-14, 21:18   

Powoli do przodu :)

ps. Ciekawy Stolik :D
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2017-02-15, 00:17   

niestety palet nie ma, nie mam miejsca na dwa akwaria chwilowo ale może kiedyś do nich wrócę, ryby będą za około tydzień może dłużej wszystko zależy od parametrów jak się ustabilizują bo na razie No2 jest spore, a błazenki fajne ale Np Pixaso na te pospolite chyba nie będę tracił miejsca :)
 
 
Nalesnick 

Imię: Tomek
Wiek: 53
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 81
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-02-15, 13:27   

a ile już stoi?
jeszcze atak glonów Cię czeka
jeden z normalnych etapów dojrzewania
 
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2017-02-15, 16:02   

ma już około 7 dni, a atak glonów nie jest czymś obowiązkowym mam wodę z istniejących zbiorników żywą skałę i piasek, pilnuje parametrów więc mam nadzieje że atak glonów jednak mnie oszczędzi :)
 
 
Nalesnick 

Imię: Tomek
Wiek: 53
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 81
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-02-16, 12:32   

będzie zatem delikatniejszy, ale raczej będzie
a piszesz że pilnujesz parametrów - co to znaczy?
np jak dodasz jakieś życie, powiedzmy błazenka, zacznie on produkowac azotany a akwa nie będzie jeszcze dojrzałe to co zrobisz?
wtedy parametry lekko polecą i zacznie się proces właściwego dojrzewania
a to mniej lub bardziej burzliwie ale raczej przebiega
w pustym akwa, tylko ze skałą i piaskiem to nie dziwne że nie ma właściwego dojrzewania
 
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2017-02-16, 13:32   

Tomek poczytaj o morskim, ja też wiele nie wiem ale takie głupoty piszesz, napisałem że skała jest żywa piasek też i woda więc błazenek nie zrobi tu żadnej różnicy, i teraz pilnuje parametrów pod tym względem że nie dbam o to jakie są bo i tak im nic nie zrobię oprócz czekania tylko sprawdzam czy się uspokoiły mam wysokie No2 co jest normalne przy początkowej fazie dojrzewania zbiornika i czekam kiedy ono spadnie i pozostałe parametry będą ok a tylko czas to może uczynić, i wtedy właśnie o tym błazenku dopiero jakieś myśli będę miał bo na razie to pożył by w akwarium bardzo krótko a jak by zdechł i wpadł gdzieś między skałę to dopiero bym miał szambo :)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-16, 20:13   

Kamil jak zawsze sieje popeline. Wpierw myśl a potem sadź. Zobaczymy jaka długa przygoda Cie czeka. Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Nalesnick 

Imię: Tomek
Wiek: 53
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 81
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-02-17, 09:22   

Kamil: trochę poczytałem o morskim i przez 3 lata miałem morskie więc nie to że się mądrzę tylko pisze co wiem.
Ĺťywa skała i żywy piasek powodują, że dojrzewanie przebiega szybciej i łagodniej.
Dojrzewanie czyli zamknięcie cyklu azotowego. Czyli zdolność systemu do przyjęcia i przetworzenia azotu, a później do skonsumowania go przez bakterie i wytrzepaniu tych bakterii przez odpieniacz czyli usunięcia z akwarium.
Nie wiem czy nie skomplikowałem za bardzo. ;)
Ĺťywa skała jest lepsza bo te potrzebne bakterie już tam są. Podobnie z piaskiem chociaż tu mniejsze znaczenie.
A błazenek ma o tyle znaczenie że wpuszczony do w miarę stabilnego na początku systemu powoduje nagły przyrost azotu w systemie i teraz kwestia czy system już na tyle "mocny" by to przerobić.
Jeśli słaby to znów glony albo inne plagi: dino, cyjano.
Wbrew pozorom w morskim jednak jest łatwiej tego pilnować niż z tymi laboratoryjnymi rybami jakimi są paletki. ;)
 
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2017-02-18, 10:10   

Masz Rację z wszystkim, ja źle zrozumiałem myślałem że chodzi Ci o to że bez "błazenka" nie da się rozpocząć dojrzewania akwarium, co do plag to niekiedy zdarza się że przechodzą bardzo delikatnie przy akwarium z żywą skałą i wodą, ale u mnie jednak tak się nie dzieje okrzemki już atakują i glony :)
 
 
sienki 


Imię: Marcin
Wiek: 38
Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 69
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2017-02-21, 09:19   

Ja ostatnie dwa morskie startowałem na BioS, Wszystko szybko zaskoczyło. Później do podmianki czasem nakapałem i było cacy :)
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2017-02-21, 10:26   

co to jest ten BioS?
 
 
Nalesnick 

Imię: Tomek
Wiek: 53
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 81
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 2017-02-21, 10:50   

chyba bakterie
ale ja też wspomagałem bakteriami a "rozkwit" glonów i tak był
ja startowałem na suchej skale za namową znajomych
chodziło o to by wyeliminować ryzyko "dzikich pasażerów"

Kamil - jakieś fotki aktualne byś pokazał

mała rada jeszcze na przyszłość
dobieraj ryby wg potrzeb akwarium i funkcji jakie spełniają
a nie wg tego jakie Ci się podobają
Ostatnio zmieniony przez Nalesnick 2017-02-21, 10:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sienki 


Imię: Marcin
Wiek: 38
Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 69
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2017-02-21, 17:36   

Dokłądnie BioS to szczepy bakterii na start, od Aquaforestu.

Sucha skała dobrej jakości ma plusy, ale żywa odgazowana też ma plusy. Ja mimo startu na suchej i tak przywlokłem apitazje z szczepkami.. obsada owszem powinna się dopełniać, ale przy suchej skale nie będziesz miał nic co żeruje na skale...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11