DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Ile soli do akwarium?
Autor Wiadomość
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2017-01-15, 10:21   Ile soli do akwarium?

Trochę odświeżę stary temat. Błądząc po forum znalazłem kilka wpisów o dodawaniu profilaktycznie lub w czasie leczenia soli niejodowanej do akwarium.
Jednak co wpis to inne ilości i stężenia : 1 łyżka na 100 ltr. , 1 łyżka na 200 ltr, tyle zapobiegawczo a tyle w leczeniu itp.
Może by to jakoś sprecyzować? Adam w swoim wpisie podaje: "Stosowałem ją do regeneracji kationitów do zmiękczania wody bo takowych używam. Stosowałem ją (kilogramową czy też 5 kilogramową Kłodawską do przetworów kamienną niejodowaną) do zasolenia wody w przypadku drobnych infekcji czy też osłonowo z lekami w ilości 1 łyżka na 10 litrów wody i było pięknie i skutecznie ... Można ją stosować w przypadku pierwotniaków i niektórych wiciowców czy orzęsków. (...)Zmiękczam wodę wkładam ryby czekam na tarła i .... Dodałem też trochę owej soli do zbiornika, gdzie małe od starych odłowiłem"
Konkretny opis ale jednak nie precyzyjny bo: " osłonowo z lekami w ilości 1 łyżka na 10 ltr." ale czy do drobnych infekcji też tak duża ilość soli ile do zbiornika z tarlakami itp.
Może by to uporządkować w stylu:
1. osłonowo: 1 łyżka na 10 ltr.
2. Profilaktycznie do zbiornika : 1 łyżka na ...
3. Na orzęski i pierwotniaki: 1 łyżka na ...
itd.
Pozdrawiam
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-16, 13:30   

Ja tam nie wiem skąd ty te dawki bierzesz i piszesz o niepełnych danych. Dane są podawane od początku jaka sól i jaka dawka
http://discusforum.adamn....&highlight=#978
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2017-01-18, 21:37   

adamn napisał/a:
Ja tam nie wiem skąd ty te dawki bierzesz

Dawki o których wspomniałem wyczytałem na tym m. in. na tym forum nie były to jednak twoje wypowiedzi.
adamn napisał/a:
piszesz o niepełnych danych

Piszę o nie pełnych danych bo chyba nie jest tak, że we wszystkich wypadkach zawsze dodawałeś 1 łyżkę na 10 ltr. np. gdy przygotowywałeś wodę do tarła dla dysków :?: .
adamn napisał/a:
Dane są podawane od początku jaka sól i jaka dawka
http://discusforum.adamn....&highlight=#978

Oczywiście przeczytałem i w powyższym tekście pozwoliłem sobie zacytować.

Chodziło mi o sprecyzowanie dawek soli zależnie od potrzeb. Jeśli jednak zawsze, po za oczywiście krótkotrwałej kąpieli, zawsze dodajesz 1 łyżkę na 10 ltr. to cofam moje pytanie. ;-)
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-19, 20:45   

A kto Ci takich durnot nawciskał że do tarla sie sól sypie. Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2017-01-19, 21:09   

adamn napisał/a:
A kto Ci takich durnot nawciskał że do tarla sie sól sypie. Adam

Nie pamiętam gdzie w necie to wyczytałem ale chodziło o zapobieganiu pierwotniakom w tarliskowym.
Pisałeś , że "Można ją stosować w przypadku pierwotniaków i niektórych wiciowców czy orzęsków" i stąd zasugerowałem sobie , że może też używałeś soli do przygotowania wody dla tarlaków.
Najwyraźniej mój tok myślenia był błędny :oops: .
Nadal jednak nie wiem czy np. i w tym wypadku (wiciowce, pierwotniaki itp.) również podaje się 1 łyżkę na 10 ltr wody? Czy ta dawka dla młodych dysków jest ta sama bo w twoim opisie jest tekst "Dodałem też trochę owej soli do zbiornika, gdzie małe od starych odłowiłem" Trochę czyli 1 łyżkę na 10 ltr?
Nie chcę byś odniósł wrażenie , że się czepiam, bo nie o to mi chodzi :-D po prostu jestem trochę pedantyczny :mrgreen: a jednocześnie nie chciał bym popełnić kiedyś jakiejś gafy przy użyciu soli :->
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-20, 10:59   

w przepisie jest opis i tak robić i jak pamiętam tyczy on leniwych. Dawka jak piszesz taka sama ale dla tarlaków NIE.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
ratan 

Imię: ratan
Wiek: 29
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 3
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2017-01-30, 15:28   

Ja też o tej soli kiedyś słyszałem ale szczerze to nigdy nie stosowałem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9