DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Co zamiast RO?
Autor Wiadomość
MiroR 
MiroR

Imię: Mirosław
Wiek: 52
Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 397
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2016-10-26, 09:57   

Marzenka napisał/a:
Tak szczerze Mirku to ja tu nie widzę na tym forum w dziale rozmnażania wielu hodowców. Trzymania samych ryb w zbiorniku nie można nazwać hodowlą.

Nie do tego zmierzałem. Chciałem ci zasugerować , że gdybyś uważnie przeczytał opisy doświadczonych "hodowców"z forum to na pewno byś nie skusił się na trzymanie paletek w roślinnym i z pomieszanie obsady z innymi rybami. Na 99,999 % przytaszczyłeś z roślinami paskudztwa , które wyjdą już po roku paletkom bokiem a grube dno nie pozwoli na żadne leczenie w ogólnym.
Pisząc o "hodowcach" miałem na myśli wszystkich , którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w trzymaniu dyskowców w akwariach bo przecież każdy z nich doczekał się "potomstwa" :lol: .
Pozdrawiam
_________________
www.pokoje-taras.pl
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-26, 11:53   

Marzenka napisał/a:


Tak szczerze Mirku to ja tu nie widzę na tym forum w dziale rozmnażania wielu hodowców. Trzymania samych ryb w zbiorniku nie można nazwać hodowlą.

Coś tam Adam, Marcin i Darek mają z potomstwa i widać, że próbują i na pewno mają fajne ryby i jak każdy hodowca najlepsze zostawia u siebie do dalszych prac i rzadko pokazuje się je w obiektywie. Cześć hodowców nie wpuszcza nigdy tam gdzie są pary.


To jest niezłe bo AUTORKA Marzenka pisze o sobie jako hodowcy ale czego padeł czy niewiedzy? A może rozdwojonej jaźni?

bosak
imię: Marcin
Skąd: Muszyna
Pomógł: 5 razy
Płeć: Mężczyzna
Data urodzenia: 08 Kwi 1986

Marzenka

Imię: Małgorzata
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
Data urodzenia: 02 Mar 1966
Przygoda z tym FORUM właśnie się skończyła

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
ratafia 


Imię: Katarzyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 309
Skąd: Nowy Dwór M
Wysłany: 2016-10-26, 18:12   

MiroR napisał/a:
to na pewno byś nie skusił się na trzymanie paletek w roślinnym

Nie jest to do końca prawdą. Od 8 lat trzymam dyskowce w akwarium typowo roślinnym z małą, prawie roczną przerwą, kiedy urodziłam córkę - ryby zamieszkały na ten czas w moim zakładzie pracy. Zabrałam je, kiedy zobaczyłam, że towarzystwo karmi je resztkami ze swojego śniadania. Nie chcą twierdzić, że można je karmić bułkami ale dla dorosłych i zdrowych ryb roślinność w akwarium nie stanowi problemu. Inna sprawa jeśli chodzi o młode ryby.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-10-27, 09:35   

I tu Katarzyno masz rację że dla dorosłych wyrośniętych zdrowych ryb akwarium ogólne z roślinami nie stanowi problemu choć jest bardziej wymagające w obsłudze ale akwarium z furą podłoża i zagajnikiem roślin na początku gdy rybki jeszcze małe młode karmione często i obficie to raczej loteria która prowadzi w jednym kierunku
_________________
Duduś
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-29, 17:15   

Dyskowce można hodować w roślinach i z piachem, niektórzy na tym forum nawet je rozmnażają.
Według mnie to tylko kwestia zbudowania podstaw i poznania tych ryb i wody dla nich oraz robienie wszytko w odpowiedniej kolejności.
Ja na początku nawet na czystym szkle, straciłem ryby i to zdrowe, więc najlepiej zaczynać z jak najmniejszą ilością dodatkowych elementów w akwarium, aby łatwo i szybko reagować ;-)
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-30, 16:34   

Podstawa w utrzymaniu dyska przy życiu to zdrowe stado na wstępie. Dowody na FORUM. Ba nawet Ci co je mieli i trzymali w konserwie czy betonie to mogą potwierdzić - o sorki nie mogą bo są w odstawce a jak wiadomo takich to FORUM nie toleruje od dzisiaj. No ale są ich wątki to tam patrzeć lub też tu
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=278
jak kto ma głowę na karku to wie jak to jest. Małymi krokami do celu bo tym sposobem doszło już wielu.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9