DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
opinia
Autor Wiadomość
Paweł1978 

Imię: Paweł
Wiek: 45
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 131
Skąd: Mielec
Wysłany: 2016-08-25, 06:44   opinia

Witam,
mam prośbę. Moglibyście się wypowiedzieć na temat ryb z linków? Odchody prawidłowe?
https://youtu.be/F13Ytx5T6VA
https://youtu.be/b-RK4wShCoE
https://youtu.be/YUTs-WQslqQ
https://youtu.be/HWCEAxmmDwg
Ryby zostały zakupione w czwartek 18 sierpnia. Zostały wpuszczone do sterylnego akwarium z nowym osprzętem i czystej nowej wody. Woda byla zakwaszona kwasem solnym 7 sierpnia do 6,5 pH i taka też była jak wpuszczałem ryby. Miały wielkość 3-4 cm oprócz tej najmniejszej która miała wielkość około 2 cm. Są karmione sercem wołowym startym na drobnej tarce tak jak zalecał hodowca. Przez te kilka dni większość ryb podrosła ale 4 ściemniały, nie pobierają za bardzo pokarmu.
Pytanie czy mogły coś złapać ( nicienie, wiciowce itp) i byłyby już objawy jeśli zostały wpuszczone tak jak pisałem do CAŁKIEM NOWEGO akwarium? Czy raczej zostało to "dostarczone" od hodowcy wraz z rybami jeśli oczywiście coś mają?
Akwarium jest sprzątane codziennie wieczorem( zbierane odchody, nadmiar pokarmu). Woda jest wymieniana w ilości 15-20 % dziennie.
Hodowca poinformował mnie że jak pociemniały to z powodu wody... Zastanawia mnie tylko jeśli to wina wody to czemu ściemniały 4 sztuki a reszta już nie?
Dodam tylko że chcę poznać opinię innych żeby nie było że się kogoś bezpodstawnie czepiam...
Dziękuję za każdą opinię.
Ostatnio zmieniony przez Paweł1978 2016-08-25, 07:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2016-08-25, 08:25   

Paweł1978 napisał/a:
mam prośbę. Moglibyście się wypowiedzieć na temat ryb z linków?

Tak jednym zdaniem to polecam:
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=36

Cytat:
Pytanie czy mogły coś złapać ( nicienie, wiciowce itp) i byłyby już objawy jeśli zostały wpuszczone tak jak pisałem do CAŁKIEM NOWEGO akwarium? Czy raczej zostało to "dostarczone" od hodowcy wraz z rybami jeśli oczywiście coś mają?


akwa i sprzęt po dezynfekcji jak miałeś i z głową to zrobiłeś to masz odpowiedź że z tym przejechały do Ciebie.

Odchody nieprawidłowe.
Paweł1978 napisał/a:


Hodowca poinformował mnie że jak pociemniały to z powodu wody... Zastanawia mnie tylko jeśli to wina wody to czemu ściemniały 4 sztuki a reszta już nie?


Mikroskop i wszystko jasne co w kupie piszczy. Czy to woda czy też nie.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Paweł1978 

Imię: Paweł
Wiek: 45
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 131
Skąd: Mielec
Wysłany: 2016-08-25, 08:45   

Sprzęt był całkiem nowy także dezynfekcja nie była potrzebna. Link który podałeś już przerabiałem kilka lat temu. Chcę tylko poznać opinię na temat tych ryb żeby nie było tak że coś komuś bezpodstawnie zarzucam.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-08-25, 11:02   

Jest jeszcze jedno pytanie czy masz więcej akwa z innymi rybami to raz no i nie szalej tak z tą wodą odchody zebrać to dosłownie kilka litrów wody którą uzupełniasz sprawdzaj często ph. bo podejrzewam że procesy azotowe jeszcze się nie ustabilizowały i dlatego pilnuj aby ph było w granicach 6.5
no i tak jak napisał Marcin mikroskop badanie i wszystko jasne
_________________
Duduś
 
 
Paweł1978 

Imię: Paweł
Wiek: 45
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 131
Skąd: Mielec
Wysłany: 2016-08-25, 11:28   

Ph trzymam na poziomie 6,5-6,8. Mam inne akwarium ale tamte ryby nie miały z nimi żadnego kontaktu.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-08-25, 11:49   

A Twoje ręce węże siatki itd.nie miały kontaktu jak się ma tak jak piszesz inne akwa z innymi rybami to wcześniej czy póżniej jak w tamtych coś jest to i tak się przeniesie to nieuniknione nawet wtedy gdy umyjesz ręce /no chyba że wsadziłbyś je do kwasu no to absurd/ zresztą w którejś wypowiedzi sam Adamn tak mówił a on ma doświadczenie
tak że najlepiej przeleczyć w razie czego wszystko
_________________
Duduś
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2016-08-25, 12:02   

Duduś napisał/a:
tak się przeniesie to nieuniknione nawet wtedy gdy umyjesz ręce


no nie wiem czy brał próbki z rąk po dokładnym umyciu w gorącej wodzie. Bo jak to inaczej sprawdzić:)
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Marcin12 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2016
Posty: 276
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2016-08-25, 15:18   

Paweł od jakiego hodowcy masz te ryby?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-25, 16:12   Re: opinia

Paweł1978 napisał/a:
Miały wielkość 3-4 cm oprócz tej najmniejszej która miała wielkość około 2 cm. Są karmione sercem wołowym startym na drobnej tarce tak jak zalecał hodowca. Przez te kilka dni większość ryb podrosła ale 4 ściemniały, nie pobierają za bardzo pokarmu.
Woda jest wymieniana w ilośc 15-20 % dziennie.

O ile wiem to mówiłem o tartym sercu (serce to wcześniej przygotowany mix a nie czyste serce tarte na tarce pozbawione wszystkiego i trawiące witaminę B z organizmu ryby. Zresztą tak kiedyś zalecali znawcy karmić dyskowce. Efekt znany.
Co do wielkości ryb to nie przesadzaj bo 2 centy to larwy na starych mają (parzaj mój wątek). Ryby łapałem sam boś nie mógł podjechać - tak chciałeś i FAKTYCZNIE jak Ci pisałem wczoraj ta mała to nędza i rozpacz. Nie wiem czy miałem okulary ale nie podlega to wyjaśnieniom bo dałem jak widać d.... Reszta jak widać gania i żre i już urosły jak piszesz. Małą na metrówkę i dawaj te 2 centymetry. No i też złap największą i też zmierz i pokaż. Jak pisałem wcześnie jak chcesz się przekonać to wraka pokrój jak chcesz i zbadaj na ile chcesz. No i nie wiem czy pamiętasz jak przy braniu worka pod IKEĄ mówiłem byś o podmianach zapomniał a TY co dnia licytujesz się ile wody podmienisz.
Dawaj te badanie.
Skrzela - odchody - zeskrobiny. A potem będziecie mnie lżyć jeśli już. Zresztą jak niektórzy znawcy piszą każda ryba ma wszystko i należy się naumieć to leczyć :idea: Ja tego nie wyznaję. No i możemy pogadać za miesiąc a wtedy napiszesz ile było a ile zostało i jak wyglądają. To i tak będziesz o 90% lepszy niż Ci co nabyli ryby niemieckie przykładowo.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-25, 16:17   

drobna korekta: dostałem wiadomość, zę ryby karmine są:
"Adam karmię sercem ze : szpinakiem, marchewką, krewetkami, bananem, rybą, spiruliną.
Dzisiaj jedna z tych ciemnych padła... "

nie mam więcej pytań.
Zrób szybkie korekty - co na czerwono - a za miesiąc ile stracisz to dostaniesz free różnicę. Już tyle razy pisałem czym i jak karmić a Wy dalej doświadczenia na żywym organizmie robicie. Mała ryba a dorosła to dwa różne światy
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Marek2504 

Imię: Marek
Wiek: 39
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Namysłów
Wysłany: 2016-08-25, 20:03   

Hej zobacz sobie mój wątek "ostatnie podejście Marka"też przywiozlem takie maluszki od Adama 3 miesiące temu jutro wrzucę świeże zdiecia zobaczysz jak urosły fakt miałem to samo z ciemnieniem dwóch ryb i oby dwie zdechły skontroluj dobrze ph bo to teraz naj ważniejsze a zobaczysz że będzie dobrze powodzenia
 
 
Marek2504 

Imię: Marek
Wiek: 39
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Namysłów
Wysłany: 2016-08-25, 20:10   

No i zobacz że ja odrazu dałem je do dekoracyjnego z piaskiem także głową do góry małe zawsze są brzydkie ;-)
 
 
Paweł1978 

Imię: Paweł
Wiek: 45
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 131
Skąd: Mielec
Wysłany: 2016-08-25, 21:18   

Adam o ile z jedzeniem pewnie dałem ciała to z wodę podmieniam tylko dlatego że zostają resztki to je zbieram żeby nie gniły i nie psuły wody. Nie mam żadnych pewnych ryb na dno dlatego sprzątam im ręcznie. I to traktuję jako podmianę. O tym Ci mówiłem. Zresztą w innych wątkach sam piszesz żeby dbać o wodę i karmić na maksa więc to robię. Jutro zrobię mix specjalnie dla nich i zobaczę co się będzie działo.
W sumie jako tak doświadczony hodowca mogłeś mi też przypomnieć albo powiedzieć ze ryby i krewetki się dla takich małych nie nadają. Wiem wiem mogłem spytać. W sumie to pytałem na drugi dzień jak dzwoniłem i pytałem czym karmisz( sercem w kawałku czy ciętym). Pamiętasz?
Jakoś nie mam sumienia nawet tej małej kroić. Skoro twierdzisz że to tylko i wyłącznie wina żarcia to jeszcze spróbuję ją wyciągnąć o ile przeżyje...
Marek ph sprawdzam codziennie także to jest chyba pod kontrolą.
Ostatnio zmieniony przez Paweł1978 2016-08-25, 21:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-26, 18:37   

Kto każe zbierać żarcie co dnia? Ja tego nie robiłem i nie robię. Jak od razu n ie zjedzą to przez noc zniknie i rano po kłopocie. Serce od razu nie kwasi wody.
A co do mixa to pod IKEĄ mówiłem, że taki jak w moim przepisie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Marek2504 

Imię: Marek
Wiek: 39
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Namysłów
Wysłany: 2016-08-26, 19:09   Bakterie

Kolego dość ściemy masz bakterie w skrzelach i flakach i mnóstwo grzyba oddaj rybę do badania przekonasz się sam są też nicienie i wiciowce ale nie dużo ale na bakterie enro nie działa bo mentor walil już to zastosuj floron pomoże napewno i nystatyna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11