DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Granulat DISCUSFOOD
Autor Wiadomość
Bill3 

Imię: Adam
Wiek: 34
Dołączył: 04 Mar 2015
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-08-18, 08:02   

Próżne dywagacje czy granulat danej firmy jest "biodegradowalny" czy nie...

Problem znika gdy ryby młucą jak trza...10-15min po podaniu i w zbiorniku jest czysto. Jeśli to tak nie wygląda to albo ryba ma problem albo opiekun źle skarmia...

Uważam, że produkty Tropicala to wysoka jakość w rozsądnej cenie...Swobodnie można prowadzić podrostki lub duże na samym Tropicalu bo mają na tą chwilę wystarczająco urozmaiconą ofertę...

A co do rybich kaprysów...

bosak napisał/a:
jak od małego nie nauczysz to później tak jest. Ryba ma żreć wszystko i płatki też:)


...jest dokładnie tak jak napisał Marcin...nie ma opcji żeby ryba czegoś nie "chciała jeść" Jednak trzeba ją do tego odpowiednio wcześnie przyzwyczaić...Jeśli ryba ma 1,5 roku i 1-szy raz na oczy widzi płatki to sorry...przestawka będzie w bólach trwała nawet kilka tygodni...

Osobiście zaobserwowałem pewną zmianę po znacznym zmniejszeniu obsady w jednym ze zbiorników (przez pół) Ryby które dotychczas bytowały w lekkim przerybiemiu łapczywie i z dużą agresją podejmowały każdy rodzaj po karmu...Dzień po odłowieniu połowy stada jakby nie zwracały uwagi na tonący granulat i manifestacyjnie przestały go żreć...reakcja na mixa była natomiast oczywista :) 1 dzień głodówki i wybiłem im muchy z nosa :) - znów żrą suche...Takie zachowanie najprawdopodobniej można wytłumaczyć nagłym ubytkiem konkurencji w zbiorniku a wyluzowane ryby zaczęły sobie wybierać smaczniejsze kąski...
Ostatnio zmieniony przez Bill3 2016-08-18, 08:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-18, 11:43   

Bill3 napisał/a:
Próżne dywagacje czy granulat danej firmy jest "biodegradowalny" czy nie...
Problem znika gdy ryby młucą jak trza...10-15min po podaniu i w zbiorniku jest czysto. Jeśli to tak nie wygląda to albo ryba ma problem albo opiekun źle skarmia...


Ty to FORUM czytasz i takowe wnioski wyciągasz? Gdzie są dywagacje na temat co piszesz?
No a jak jesteś taki obeznany to zapraszam do GALERII i tam wątek załóż z rybami co masz doświadczenie jak w opisie. Wtedy pogadamy jak fachman z laikiem jakim jestem ja. No i patrzaj na czas młócenia o ile ruszą żarcie u niektórych. Jak sam piszesz znika problem jak zeżrą w 10-15 minut. A jak nie to co się dzieje z pokarmem?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Bill3 

Imię: Adam
Wiek: 34
Dołączył: 04 Mar 2015
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-08-18, 14:57   

Bardzo proszę czytać ze zrozumieniem...

Zasugerowałeś że niemiecki produkt jest lepszy na tle rodzimego pod względem "rozpuszczalności" niezjedzonego, zalegającego pokarmu...

adamn napisał/a:
tropicala granulat się nie rozwala i nawet po 2 dniach jest w kupie. A z tetrą to jak z k... jej nikt nie ruszy po pewnym czasie bo nie ma co jak się rozpuści.
Adam


Skomentowałem to jedynie w ten sposób, że bezsensowne dywagacje skoro ryba ma zeżreć wszystko do spodu w wspomnianym MAX czasie 10-15min. A jeśli tak nie jest to obowiązkiem opiekuna jest albo zadbać o kondycje ryb albo przestać przekarmiać ( co z resztą idzie z sobą w parzę)

pzdr
Ostatnio zmieniony przez Bill3 2016-08-18, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-19, 08:10   

Bill3 napisał/a:
Bardzo proszę czytać ze zrozumieniem...


Czytać ze zrozumieniem? Hmm a może lepiej znać znaczenie słów jakie się używa w Twym przypadku!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dywagacja «długie, rozwlekłe rozważania, zwykle odbiegające od tematu»

jak widać w wątku nikt nie dywagował wcześniej przed Tobą (odpowiedzi na temat tyczące pokarmu) a ostatni post napisano przed Tobą
2016-04-13, 21:52
znaczy odgrzałeś kotleta

Bill3 napisał/a:

Skomentowałem to jedynie w ten sposób, że bezsensowne dywagacje skoro ryba ma zeżreć wszystko do spodu w wspomnianym MAX czasie 10-15min. A jeśli tak nie jest to obowiązkiem opiekuna jest albo zadbać o kondycje ryb albo przestać przekarmiać ( co z resztą idzie z sobą w parzę)

pzdr

skoro już wiemy że czytać nie potrafisz ze zrozumieniem i masz kłopoty ze znaczeniem słów to teraz NAS wszystkich dodatkowo przekonałeś, że wspomniany pokarm jest do d... jak ryba go nie zje w 10-15 minut. Dodatkowo popelinę siejesz o żarciu wszystkiego czy też czasie żarcia. Jak ryba jest przez ileś miesięcy przyzwyczajona do jakiegoś pokarmu to chyba nie wiesz co piszesz, albo się już pogubiłeś

Bill3 napisał/a:
...nie ma opcji żeby ryba czegoś nie "chciała jeść" Jednak trzeba ją do tego odpowiednio wcześnie przyzwyczaić...Jeśli ryba ma 1,5 roku i 1-szy raz na oczy widzi płatki to sorry...przestawka będzie w bólach trwała nawet kilka tygodni...


skoro tak to jak da się g.. pokarm to jak minie 10 15 minut nie mówiąc o tygodniach to szlag go trafi, trafi filtry, trafi podłożę.

A że pokarm jest słabawy ogólnie mówiąc w czasie ponad jak wskazałeś to nawet PRODUCENT tego podważył. Jak kiedyś dawno byłem na wykładzie gościnnym w czasie rocznicy starego ZOO w Poznaniu (Ty pewnie nie wiedziałeś wtedy co to dyskowce), gdzie jakość w/w pokarmu delikatnie przemilczałem by nie robić antyreklamy. W kuluarach natomiast przedstawiciel próbował się bronić i na me pytanie ile czasu wytrzymuje pokarm niezjedzony i z czego go robią schował głowę w .. ja wiem z czego i dlatego jest jak jest. Muli wodę jak się go nie zje od razu. Dyskowiec to nie pstrąg.

taka rada kolejnym razem jak coś skrobniesz (w innych tematach) to nie uogólniaj tego jak ma się z dyskami postępować bo jeszcze NAS nie oświeciłeś swą GALERIĄ i opisem skąd i jak. Twoje doświadczenie jest na razie w blokach startowych.
KONIEC dywagacji w temacie.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Bill3 

Imię: Adam
Wiek: 34
Dołączył: 04 Mar 2015
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-08-19, 10:54   

ehh...ciężki z Ciebie człowiek... :/

Wybacz ale bardzo kiepska argumentacja a w dodatku czysto emocjonalny, wręcz choleryczny bełkot...

Sam stwarzasz nowy kontekst, wyciągasz wydumane wygodne sobie wnioski...

Ĺťeby była jasność w kwestii Tropicala opieram się jedynie na własnych doświadczeniach i choć owszem mąci wodę (co wiedzą chyba wszyscy) to fakt niedojadania tego czy jakiegokolwiek innego pokarmu innych producentów nie musi świadczyć o jego złej jakości. Owszem skutki są jakie są ale to jedynie skutki...przyczyna nie leży jednak po stronie pokarmu a ryby/opiekuna. Skoro można ją wyeliminować (o ile ktoś ma w ogóle taki problem) to można z powodzeniem tym pokarmem skarmiać. Tym, czy jakimkolwiek innym...WSZYSTKO
Tylko to chciałem w swym 1-szym poście zauważyć...i absolutnie nie miałem intencji
robić Tropicalowi reklamy :) Piszę jedynie to co uważam...

MOJE ryby podejmują go chętnie i w szybkim tempie zjadają wszystko do spodu, prawidłowo i szybko się rozwijając od malucha po dużą krowę...

Więc z całą pewnością nie jest "do dupy"

Więc Panie Adamie, Pan wybaczy ale takie radykalizmy z Pana strony są co najmniej zabawne.

ps. Nie zamierzam na zawołanie raczyć Pańskich oczu jakąkolwiek galerią. Jeśli uważa ją Pan za jedyny miernik "wiarygodności" rozmówcy to tylko i wyłącznie Pański problem...
Ostatnio zmieniony przez Bill3 2016-08-19, 11:17, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2016-08-19, 11:41   

Bill3 napisał/a:
Więc Panie Adamie, Pan wybaczy

czytałeś regulamin?
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Bill3 

Imię: Adam
Wiek: 34
Dołączył: 04 Mar 2015
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-08-19, 12:16   

bosak napisał/a:
czytałeś regulamin?


Dwukrotnie i to dość dokładnie...

Co więcej...Użycie zwrotu per Pan miało z całą pewnością na celu naruszanie również pkt 1 i 2 paragrafu 3 przedmiotowego regulaminu...

Czy regulamin nie obowiązuje Administracji? Przepraszam, że pytam ale nie znalazłem pkt który by stanowił, że jest inaczej...

Jeszcze jedno, znalazłem stwierdzenia "wolność słowa" "szacunek" ale za cholerę nie widzę "totalitarny". Wiem że nie pasuje do słowa "forum" ale może jednak dopiszecie? co?
Ostatnio zmieniony przez Bill3 2016-08-19, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-21, 11:00   

Bill3 napisał/a:
owszem mąci wodę (co wiedzą chyba wszyscy) to fakt niedojadania tego czy jakiegokolwiek innego pokarmu innych producentów nie musi świadczyć o jego złej jakości. Owszem skutki są jakie są ale to jedynie skutki..
.

no nie można było tego od razu napisać, że mąci wodę i się rozpada po czasie a nie o dywagacjach smalić? No a skoro mąci i się rozpada po czasie to jaki jest ten pokarm w porównaniu z innym? Sam sobie odpowiedz bez dywagacji :mrgreen:

po kiego ten post jak przyznajesz rację nie wiem?
Bill3 napisał/a:
Próżne dywagacje czy granulat danej firmy jest "biodegradowalny" czy nie...
Problem znika gdy ryby młucą jak trza...10-15min po podaniu i w zbiorniku jest czysto. Jeśli to tak nie wygląda to albo ryba ma problem albo opiekun źle skarmia...


no ale co mi tam przecież mamy wolność słowa pisanego i wzajemny szacunek do siebie

Bill3 napisał/a:

Więc Panie Adamie, Pan wybaczy ale takie radykalizmy z Pana strony są co najmniej zabawne.

ps. Nie zamierzam na zawołanie raczyć Pańskich oczu jakąkolwiek galerią. Jeśli uważa ją Pan za jedyny miernik "wiarygodności" rozmówcy to tylko i wyłącznie Pański problem...

FAKT, że mój bo jestem administratorem i dbam o FACHOWOŚĆ


Bill3 napisał/a:

Dwukrotnie i to dość dokładnie...

Co więcej...Użycie zwrotu per Pan miało z całą pewnością na celu naruszanie również pkt 1 i 2 paragrafu 3 przedmiotowego regulaminu...

Czy regulamin nie obowiązuje Administracji? Przepraszam, że pytam ale nie znalazłem pkt który by stanowił, że jest inaczej...

Jeszcze jedno, znalazłem stwierdzenia "wolność słowa" "szacunek" ale za cholerę nie widzę "totalitarny". Wiem że nie pasuje do słowa "forum" ale może jednak dopiszecie? co?


jak się ma sugestie co do REGULAMINU i zmian zapisanych to jest stosowny zapis w REGULAMINIE ale jak widać tego nie doczytałeś
__________________

§8. Pozostałe.

2. Wszelkie uwagi, sugestie, pomysły dotyczące pracy administracji można zgłaszać w dziale €žObsługa forum€. Dotyczy to również propozycji zmian regulaminu. Ewentualne uwagi dotyczące treści postów i ich niezgodności z regulaminem należy zgłaszać wprost do administratorów.
__________________

jakie ma być FORUM to już dawno zostało określone a jak się nie widzi to po kiego się REJESTROWAĆ i jak w Twym przypadku ŚWIADOMIE ŁAMAĆ Regulamin i się tym szczycić?

polecam Ci to
http://www.discusforum.ad...er=asc&start=15

No ale by słowu stało się zadość to:
skoro wiesz za co to masz wiesz za co na dwa miesiące.
Potraktowałem Cię ulgowo bo mogłeś załapać 4 ale co tam.
Pisz o rybach swych doświadczeniach i nie neguj co inni przed tobą napisali mający lata świetlne więcej wiadomości w materii niż przeżyte Twe lata. No i nie używaj słów jakie Ci są obce. A jeszcze co do
"Czy regulamin nie obowiązuje Administracji?"
no jak nie jak tak. Przecie zastosowałem formę grzecznościową z dużej litery napisaną a nie jak inni z małej piszą. Czyli jak widać mam do Ciebie szacunek jak zapis w REGULAMINIE. Pisałem w oparciu o doświadczenie z ... 54 lat życia i zabawy w akwarystykę w tym 34 lata z dyskami. Jak też wszystko co napisałem ma potwierdzenie w naturze

aaaaaaaaaaaaaaaaa i jeszcze
Bill3 napisał/a:
Bardzo proszę czytać ze zrozumieniem...



wziąłem sobie to do serca i
Bill3 napisał/a:


Więc z całą pewnością nie jest "do dupy"



a gdzie ja dosadnie jak w cytacie takowe stwierdzenie wstawiłem.
Masz czas do następnego logowania.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13