DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Zasilanie awaryjne akwarium
Autor Wiadomość
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-03, 13:44   

dav@2 napisał/a:
ups komputerowy sie nie sprawdzi.

Inaczej. Może się nie sprawdzić. Po prostu trzeba przetestować przed zakupem, żeby pieniędzy w błoto nie wyrzucić.
 
 
xenon 
xenon


Imię: Piotr
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 109
Skąd: Nawojowa Góra
Wysłany: 2013-01-03, 14:01   

Cytat:
Chodzi mi o to jakie urządzenie tym steruje


No właśnie przetwornica z UPS.

Cytat:
JA polecam UPS EVER Profesional nieco drożej 600-700 ale ma funkcje prostownika więc jest w płeni automat ładuje akumulator,


Robert to też jest w pełni automat :-D

Cytat:
Te do awaryjnego zasilania kotłów na pewno będą się nadawały.


Kasiu ta przetwornica którą przedstawiłem właśnie do tego jest przeznaczona.

Cytat:
Co do wyższości przetwornicy nad UPS to warto by było temat przedyskutować, jeśli ktoś z Was zna jakieś punkty za i przeciw chętnie je poznam.


Czy ja wiem co lepsze. Pewnie UPS-y o których pisze Robson też są ok. Dla mnie najważniejsze że przetwornica działa i jest niezawodna :-D
 
 
mario1528 


Imię: Mariusz
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 31
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2013-01-03, 14:10   

ratafia napisał/a:
Ważne w tym wszystkim jest to żeby pamiętać, że nie każdy UPS się nadaje do naszych celów.
Ĺťeby się później nie rozczarować warto się wcześniej dopytać czy będzie się nadawał do zasilania silników prądu zmiennego.
Te do awaryjnego zasilania kotłów na pewno będą się nadawały.
Czasu podtrzymania zależy to od wyposażenia akwarium w sprzęt zasilany prądem i pojemności akumulatora.
Co do wyższości przetwornicy nad UPS to warto by było temat przedyskutować, jeśli ktoś z Was zna jakieś punkty za i przeciw chętnie je poznam.

To podałem jeden z przykładów,znajdz ups-a z takim aku.Przy wymianie akumulatora to do ups-a są dedykowane akumulatory i z większymi jest już problem choćby ze względu na brak miejsca w obudowie ups-a.
Przed zakupem ups-a trzeba sprawdzić czy ma przybliżoną sinusoidę i tzw.zimny start.
_________________
Mariusz
 
 
zyga49 
zyga49


Imię: zygmunt
Pomógł: 1 raz
Wiek: 74
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 75
Skąd: kalno
Wysłany: 2013-01-03, 14:12   

xenon napisał/a:
Dla mnie najważniejsze że przetwornica działa i jest niezawodna :-D
Potwierdzam :-) -mam taka samą -prawie, bo moja jest z osobnym prostownikiem /były do wybory 1 lub 3A / a Piotrka ma prostownik wbudowany w przetwornicy.
_________________
pozdrawiam
 
 
UserTech
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-03, 14:13   

ratafia napisał/a:
Co do wyższości przetwornicy nad UPS to warto by było temat przedyskutować, jeśli ktoś z Was zna jakieś punkty za i przeciw chętnie je poznam.


Myślę ze źle zadane pytanie.
1.Przetwornica jest jednym z elementów wewnętrznych UPSa
2.Nie każda przetwornica jest taka sam
3.Pod pojęciem "przetwornicy" jest tyle możliwości że można rozumieć od niewielkiego układu elektronicznego do wielkich układów sterownia silnikami . Czyli każde urządzenie/układ który cokolwiek przetwarza.
4.Pod pojęciem UPS dokładnie to samo mnóstwo możliwości rozwiązań technicznych

Należało by zadać pytanie UPS … typ /model a przetwornica typ/model w tedy można o jakiś konkretach gadać o ile dostanie się wewnętrzne struktury układów a nie hasła marketingowe.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-03, 15:10   

:shock:
ale się rozgadali a było tak cicho. A tu jak sprowokować i za ozór pociągnąć to całkiem treściwe rzeczy człek się dowiaduje. Chyba będzie trza pracę domowe dawać na wieczór. I taka uwaga dla Andriu:
jak już się wygadają i opiszą tak, że nawet szpilki nie da się w d.. wsadzić to zrobić z tego (całości) jeden wątek. Jak chcesz kogoś do pomocy z FORUM to dawaj mam siłę perswazji. Jak się nie będzie nobilitowany chciał wykazać pomocą to mu się I.P zablokuje na tydzień to skruszeje :mrgreen: :lol: :-D :!:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
UserTech
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-03, 15:30   

:mrgreen: no to oby dyskusja trwała :mrgreen:
 
 
marek2222 
Marek

Imię: Marek
Wiek: 48
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 14
Skąd: Ĺťydowo
Wysłany: 2013-01-03, 16:25   

Więc moim skromnym zdaniem UPS nadaje się na zasilanie awaryjne nie sądzę że tak prymitywna rzecz jak pompa filtra może ulec uszkodzeniu sprawdzałem kilka razy mam UPS podstawowa wada UPS-u to iż trzyma o wiele krócej energie elektryczną na akumulatorach u mnie trzyma na filtrze 11Wat 3godz. więc różnica jest spora można oczywiście kupić UPS z możliwością podłączenia dodatkowego zewnętrznego akumulatora ale to jest już droga sprawa czyli mniej opłacalna ja proponuje aby każdy kto ma przetwornice lub UPS niech napisze jaki ma model i ile mu trzyma na zasilaniu awaryjnym wybór kupna takiego urządzenia dla potencjalnych będzie łatwiejszy i możemy chociaż w ten sposób pomóc.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-01-03, 19:08   

marek2222 napisał/a:
ja proponuje aby każdy kto ma przetwornice lub UPS niech napisze jaki ma model i ile mu trzyma na zasilaniu awaryjnym wybór kupna takiego urządzenia dla potencjalnych będzie łatwiejszy i możemy chociaż w ten sposób pomóc.

Posiadam dwie przetwornice;
- 12V o mocy 300W mocy ciągłej a 600W mocy szczytowej, model DREAM POWER HRP-300USB. Sprawdzałem na laptopie o poborze prądu 90W i ładowała go przez max 1h włączonego/używanego (po tym czasie wyłączała się) a wyłączonego ładowała od 0 do ok 50%, z tym że zapewniałem lepsze chłodzenie niż fabryczne.
- 24V o mocy max 1500W dokładnego modelu nie pamiętam ponieważ naklejka jest zniszczona. Temu samemu lapkowi dawała radę bez najmniejszego problemu nawet jak go używałem oraz suszarce do włosów o mocy 1500W przez kilka minut.
 
 
Marcin_P_ 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 51
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-01-04, 12:25   

Witam
Ja kozystałem z UPS APC smart 700 przez 3lata wszystko ok aż nie wpadłem na pomysł zmknięcia go w szawce ze sterownikiem i innymi gadżetami, tym sposobem ugotowałem dwa akumulatory. Ale wszysko chodziło bez problemu.

Co do zasilania komputerowym ups silników (pomp itp) ups musi być znacznie większej mocy niż sumaryczna moc silników. Chodzi o moment rozruchu. Gdy silniki stoja UPS widzi gołą rezystancję uzwojeń silnika gdy zaczynaja się kręcić pojawia sie reaktancja która powoduje zmniejszenie prądu pobieranego. Moc UPS jest równa mocy silnika to ups przy starcie widzi zwarcie i go wywala. Kiedyś testowałem swój ups (700VA) miał problemy z 300W silnikiem.
Co do akwarium łącznej mocy 130W bez problemu pracował.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9